Shy Albartoss / Ula Stosio / Ewelina Serafin Quartet

3 września / sb
19:00
Sala Widowiskowa Bemowskiego Centrum Kultury
ul. Konarskiego 20 (dawna Górczewska 201)
Bilety: 10 PLN
kup bilet

W pierwszy weekend września, kiedy wakacje są już wspomnieniem, możecie spędzić wieczór z najlepszą polską muzyką. Trzy różne projekty ? od muzyki gitarowej, przez jazz aż po etno-blues?owe brzmienia ? zagoszczą na scenie Bemowskiego Centrum Kultury. Ula Stosio jest krakowską gitarzystką, specjalizującą się w nowoczesnej, gitarowej elektronice. Ewelina Serafin – jedna z najlepszych polskich flecistek jazzowych ? zaprezentuje materiał ze swojej debiutanckiej płyty, której producentem jest Leszek Możdżer. Natomiast gwiazdą wieczoru będzie zespół Natalii Przybysz i Raphaela Rogińskeigo – Shy Albatross. W ich twórczości obok lamentów, pieśni głodu i beznadziei, możemy usłyszeć teksty o kobietach gangsterach, czy obdarzonych paranormalnymi zdolnościami. Łącznikiem jest kultura Ameryki, w której zawarł się dramat i nadzieja kobiet przybywających do niej z własnej woli lub jako niewolnice.

 

ULA STOSIO

Urszula Stosio ? wszechstronna gitarzystka, która potrafi z równą sobie pasją zagrać drapieżny riff jak i liryczną solówkę, traktując preferencje słuchacza z salonowym wyczuciem. Bazą dla jej twórczości jest szeroko rozumiana muzyka Fusion, kolaborująca często z eksperymentem oraz modnym etno-jazzem.

Jej osobista wizja muzyki jest styczna z harmonią życia, którą celebruje w skromny sposób nie wykazując wobec egzystencji roszczeniowej postawy. Jest zatem świadomą minimalistką, co dodatkowo wzmacnia jej muzyczny przekaz nadając mu niezbędnej w dzisiejszych czasach tajemniczości i wyjątkowości. Nie bez znaczenia dla rozwoju jej muzyczna osobowość były liczne podróże po krajach Azji w poszukiwaniu źródeł muzyki wschodu, które w efekcie przyniosły nowe harmonie, pociągając też za sobą egzotyczne instrumentarium jak np. saz, ud i cumbus. Na rodzimym rynku muzycznym Urszula Stosio ma udokumentowaną udaną współpracę z Renatą Przemyk, Karoliną Skrzyńską, The Dolls, Karpaty Magiczne, Miss Understood, Orientalny Punkt G. i z Magdą Piskorczyk. W maju 2016 roku wydała solową płytę Guitar Revolta, w której pokazuje nieznane dotąd gitarowe przestrzenie.

 

EWELINA SERAFIN QUARTET

Ewelina urodziła się 20 maja 1984 roku w muzycznej rodzinie gdzie od najmłodszych lat realizowała swoje muzyczne pasje. Absolwentka Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach, współpracuje z wieloma muzykami zarówno jazzowymi jak i popowymi.

Od roku 2010 jest liderką zespołu Ewelina Serafin Quartet. Podczas 51. Festiwalu Jazz Nad Odrą, 14 kwietnia 2015 roku miała premierę debiutancka płyta ?AntiType? nagrana we wrocławskim studiu Leszka Możdżera, który tę płytę wyprodukował i zagrał gościnnie w utworze ?Space in my mind?. Repertuar płyty ?AntiType? to autorskie kompozycje liderki, których wyrafinowane tematy, choć osadzone w jazzowej tradycji, odznaczają się wyjątkową świeżością i intrygującym stylem. Rok wcześniej Leszek Możdżer zaprosił Ewelinę Serafin do udziału w \nagraniu płyty trio Możdżer Danielsson Fresco ?POLSKA?, gdzie wykonała solówkę w utworze ?Are You Experienced?. Ewelina Serafin bierze udział w różnorodnych projektach, jako flecistka oraz wokalistka.

Skład zespołu:

Ewelina Serafin- flet poprzeczny

Piotr Matusik – fortepian

Jakub Mielcarek – kontrabas

Damian Niewiński? perkusja

 

SHY ALBARTOSS – NATALIA PRZYBYSZ & RAPHAEL ROGIŃSKI

Zespół powołany przez Raphaela Rogińskiego, łączy muzycznie różne kultury ? medium. Teksty zaczerpnięte z tradycji opowiadają o perspektywie kobiety, często postawionej w skrajnych sytuacjach. Tak więc obok lamentów, pieśni głodu i beznadziei, możemy usłyszeć teksty o kobietach gangsterach, czy obdarzonych paranormalnymi zdolnościami. Łącznikiem jest kultura Ameryki w której zawarł się dramat i nadzieja kobiet przybywających do niej z własnej woli lub jako niewolnice. Instrumentarium zespołu jest odzwierciedleniem tej podróży; usłyszymy tu cymbały, balafon, gitarę, mandolinę, wibrafon i inne. Tak samo stylistycznie słyszymy tu bluesa by doszukać się w nim muzyki Afryki, a irlandzkie romanse mieszają się z muzyką najdalszej prerii.

Skład zespołu:

Natalia Przybysz ? śpiew

Raphael Rogiński ? gitara, mandolina, ngoni

Miłosz Pękala ? wibrafon, santur, instr. perkusyjne

Hubert Zemler ? perkusja, balafon, instr. perkusyjne

3 września / sb
19:00
Sala Widowiskowa Bemowskiego Centrum Kultury
ul. Konarskiego 20 (dawna Górczewska 201)
Bilety: 10 PLN
kup bilet
Ikona telefonu
Skip to content