Bemowskie Centrum Kultury

w Dzielnicy Bemowo m. st. Warszawy
ul. Rozłogi 18, 01-310 Warszawa

www.bemowskie.pl

Adres email: info@bemowskie.pl
Nr telefonu: 798 992 039

Kontakt do inspektora ochrony danych osobowych:

Mariusz Chojnowski
Adres email: ochronadanych@bemowskie.pl

Biuletyn informacji publicznej

Sobótkowe warsztaty z Agatą Harz, czyli tradycyjne polskie pieśni i tańce przesilenia letniego


Zapraszamy na kolejne warsztaty z Agatą Harz ? wokalistką i współautorką awangardowej grupy Księżyc, która gościła na Bemowie w listopadzie 2017 w ramach cyklu ?Folkowo Bemowo? oraz prowadziła warsztaty śpiewu białego. Tym razem tematem warsztatów będą obrzędowe pieśni i tańce związane z letnim przesileniem, czyli Nocą  Kupały.

Biały głos, nazywany też naturalnym, jest archaiczną techniką wokalną charakterystyczną dla kultur tradycyjnych Europy środkowo-wschodniej. Starodawne pieśni obrzędowe, taneczne, liryczne czy religijne ożywają i nabierają prawdziwego blasku zaśpiewane białym głosem. Warsztaty przeznaczone są dla osób, które miały już kontakt z tego rodzaju śpiewem, jak i dla początkujących. Na warsztatach można będzie zapoznać się z pięknem polskiej muzyki tradycyjnej , odnaleźć swój naturalny głos i odnaleźć radość wspólnego śpiewania. Poznamy też satysfakcję, jaką daje wykorzystanie różnych możliwości własnego głosu.

Agata Harz ? śpiewa polską i słowiańską muzykę tradycyjną in crudo oraz własną twórczość. W projektach artystycznych korzysta z różnych technik wokalnych. Jest współautorką awangardowej grupy Księżyc. Współpracowała ze Stowarzyszeniem ?Dom tańca? od początku jego istnienia: jako animatorka (Tabory), trenerka głosu (śpiew biały, edukacja dzieci i młodzieży) W latach 2005-06 zrealizowała autorski projekt pt. ?Muzyka jednej wsi ? Łukowa? w Biłgorajskiem. Od 2005 roku prowadzi autorski cykl nauki śpiewu głosem naturalnym ?Wniebogłosy?, który realizowała m.in. na Taborach, Festiwalach (np. Skrzyżowanie Kultur, Wszystkie Mazurki Świata, Akademia Muzyków Wędrownych, Dźwięki Północy, Klub Tyndyryndy Festiwalu w Kazimierzu) czy w ramach zajęć w Instytucie Kultury Polskiej UW.

Nabór trwa do 26 czerwca

Kontakt:
Ewa Świetlik, ewa.swietlik@bemowskie.pl, 506 878 882


Udostępnij:

Nasi partnerzy

Zapisz się na newsletter

i bądź na bieżąco!