Stój, bo strzelam! – broń palna w ujęciu prawnym | webinarium


Czy uzyskanie pozwolenia na broń jest w Polsce rzeczywiście bardzo trudne? Czy mogę mieć w domu legalnie oryginalny rewolwer Jessego Jamesa? Czy mając łuskę zawsze można ustalić z jakiej broni została wystrzelona? Jeśli chcielibyście znać odpowiedzi na te pytania, nie może Was zabraknąć na kolejnym spotkaniu organizowanym w Dwóch Jelonkach.

Tym razem tematem będą prawne i kryminalistyczne zagadnienia związane z bronią palną – począwszy od wymogów, jakie trzeba spełnić by legalnie ją kupić, przez regulacje karne z nią związane, bo podstawy balistyki. Opowiemy także o zasadach używania broni jako środka przymusu bezpośredniego przez służby mundurowe. Wykład oparty będzie nie tylko o regulacje ustawowe, ale i prawdziwe sprawy i sytuacje z życia. W części warsztatowej słuchacze będą mieli okazję zweryfikować swoją wiedzę związaną z praktyką policji w sprawach dotyczących przestępstw z użyciem broni.

Informacja o Prelegencie:
Piotr Modzelewski ? adwokat, absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego, wiceprezes Towarzystwa Paragraf 22.

Projekt realizowany w ramach Budżetu Obywatelskiego 2020 w Warszawie finansowany ze środków Miasta Stołecznego Warszawa. 

Spotkanie odbędzie się w formie webinarium na platformie Zoom. Link do wydarzenia zostanie przesłany mailem do zapisanych uczestniczek i uczestników.

Informacja o Partnerze:

Towarzystwo Inicjatyw Prawnych i Kryminalistycznych Paragraf 22 to organizacja zrzeszająca młodych przedstawicieli zawodów prawniczych oraz inne osoby, których praca zawodowa lub zainteresowania związane są z szeroko rozumianymi zagadnieniami prawnymi. Nazwa ?Paragraf 22? w sposób oczywisty nawiązuje do powieści J. Hellera wyśmiewającej mechanizmy społeczne rządzące się logiką absurdu. Również my tropimy prawne niedorzeczności, poddajemy je pod dyskusję, skłaniamy do refleksji i proponujemy rozwiązania mające na celu ich wyeliminowanie.

Członkami Paragrafu 22 są prawnicy i absolwenci innych kierunków studiów, których ? choć wybrali różne ścieżki kariery ? łączy idea dalszego rozwoju własnych umiejętności, poszerzania wiedzy oraz wykorzystywania posiadanego potencjału dla dokonywania zmian w otaczającym świecie. Naszym celem jest przede wszystkim popularyzowanie wiedzy z zakresu prawa, nauk prawnych i kryminalistyki, poszerzanie polskiego dorobku w tym zakresie, jak również podnoszenie świadomości prawnej oraz wspieranie rozwoju społeczeństwa obywatelskiego i upowszechnianie wartości demokratycznych.

Paragraf 22 jest organizacją pożytku publicznego, na którą można wpłacać 1% podatku podając nr KRS: 0000554931

 


Udostępnij:

Nasi partnerzy

Zapisz się na newsletter

i bądź na bieżąco!