Super Girl Romantic Boys / Muzyka pochodzi z Bemowa / festiwal vol.3

22 lipca / sb
19:00
Amfiteatr Bemowo
ul. Raginisa róg Kryształowej
wstęp wolny

Bemowo słynie z Klubu Karuzela na Osiedlu Przyjaźń, koncertów na lotnisku, niepowtarzalnej atmosfery fortów, blokowisk sąsiadujących z drewnianymi domkami i? bogatego środowiska muzyków. Podczas pierwszej edycji wakacyjnego festiwalu MUZYKA POCHODZI Z BEMOWA pokażemy to, co w muzycznym Bemowie najlepsze. Różnorodne style, ciekawi twórcy, gwiazdy polskiej muzyki alternatywnej i rozrywkowej. To wszystko już od czerwca do września w Amfiteatrze Bemowo.

ODCINEK TRZECI:
22 lipca, sobota, godz. 19:00
? SUPER GIRL ROMANTIC BOYS ?
JEDYNY warszawski koncert zespołu podczas wakacji!

Kolejną odsłoną festiwalu MUZYKA POCHODZI Z BEMOWA będzie występ Super Girl Romantic Boys. To kultowa w pewnych kręgach grupa związanego z Bemowem muzyka Kostka Usenki, która narodziła się w Warszawie końca lat 90. Zainspirowana retro dyskotekami na łódzkich squatach, przeniosła tę tradycję na squaty, a potem i sceny stolicy i tym samym wyprzedziła epokę wielkiego medialnego revivalu lat 80. Szło to w parze z narodzinami estetyki lo-fi popu i electroclashu, do której również muzycznie i ideologicznie nawiązywali.

Kolejnymi gwiazdami festiwalu będą:
? 27 sierpnia | Ewa Bem
? 1 września | Mitch & Mitch

***
Super Girl Romantic Boys

Ich pierwsze koncerty przypominały istne tornado ? nostalgiczne brzmienia, makijaże, ekstatyczne tańce dwóch tancerzy oraz kompletnie zdezorientowana publiczność, która od pierwszych dźwięków skakała sobie po głowach. Tymczasem w wyniku nieporozumień z wytwórnią debiutancki album zespołu aż dekadę przez krążył między ludźmi jako namiętnie kopiowany nielegal. Dopiero w 2013 r. materiał ukazał się oficjalnie jako ?Miłość z tamtych lat? (wyd. Antena Krzyku). Wtedy też powrócili na dobre, ponownie wzbudzając zainteresowanie mediów i przyciągając nowych fanów swojej tanecznej, syntezatorowej elektroniki ? melodyjnej i przebojowej, z punkowym pazurem, lecz melancholijnej i klaustrofobicznej. Dotyczy to również tekstów ? utrzymanych w stylistyce polskich lat 80., lecz dziejących się w realiach XXI wieku, traktujących o samotności i braku emocjonalnego kontaktu między ludźmi, których zmienił „zimny blask sztucznych miast”.

SGRB odcinają się dziś od popularnego rozrywkowego electro i stereotypowej eightiesowej stylistyki kiczu. Jak sami przyznają, ich aktualne dokonania najlepiej opisuje określenie ?post new romantic?.
W marcu 2016 roku nakładem Anteny Krzyku ukazał się ich nowy pełnowymiarowy album ?Osobno?.

? Skład zespołu:
Kostja – wokal, syntezator, sekwenser
Ewik – wokal
Lordmih – gitara

„Spokój” klip: https://youtu.be/86rK7CHTj9w
„Cienie” klip: https://youtu.be/uEyyVJD4-9I

 

Sponsor:

Patronat:

22 lipca / sb
19:00
Amfiteatr Bemowo
ul. Raginisa róg Kryształowej
wstęp wolny
Ikona telefonu
Skip to content