SUTARI – przedpremierowy koncert płyty ?OSTY?

25 marca / sb
godz. 19:00
Sala Widowiskowa Bemowskiego Centrum Kultury
ul. Górczewska 201
Bilety: 20/15 zł
kup bilet

Sutari to unikalna na polskiej scenie folkowej, jedyna w swoim rodzaju formacja. Niezwykły mix trzech kobiecych talentów, temperamentów i głosów: Zosia Zembrzuska, Kasia Kapela i Basia Songin -są wokalistkami, instrumentalistkami, aktorkami i performenkami. Od kilku lat działają na różnych polach od muzyki i teatru aż po taniec i film. W ich repertuarze znajdują się niebanalne, intrygujące opracowania pieśni ludowych z wielu regionów Polski, a także własne kompozycje utrzymane w ludowej poetyce i twórczo z nią dialogujące.

Z tradycyjnych pieśni wydobywają kujawski swing czy też mazowiecki soul, a ludowe śpiewy, szepty czy okrzyki odważnie łączą z dźwiękami tarki, ostrzonego noża czy butelek a nawet zwykłego miksera.

?Sporo eksperymentujemy z brzmieniem? ? mówią same artystki. Wykorzystują dźwięki przedmiotów kuchennych, które nazywają instrumentami domowymi pomagającymi im w przypomnieniu tradycji wspólnego śpiewania przy codziennych pracach.

Ta oryginalna, bardzo współczesna interpretacja ludowych pieśni przyniosła Sutari nagrodę na Festiwalu Nowa Tradycja w 2012 roku, a także otworzyła drzwi wielu europejskich sal koncertowych i festiwali folkowych. Wydana w 2014 płyta ?Wiano? otrzymała tytuł Folkowego Debiutu Roku? przyznawany przez międzynarodowe grono dziennikarzy muzycznych. A jedna z jurorek, Lopa Kotahri z Radia BBC 3 powiedziała: ?? śpiewają z taką lekkością, płynnie wymijają się i spotykają głosami, tworzą przy tym intymność i swawolność skrywającą ich wirtuozerię. Odurzające i hipnotyczne. Po prostu genialne?.

I taki właśnie: odurzający, hipnotyczny i po prostu genialny będzie ich koncert na scenie Folkowo/Bemowo.

Podczas koncertu usłyszymy między innymi najnowsze utwory formacji z przygotowywanej właśnie do wydania płyty ?OSTY? !!!

Program_2_PR_b&w          CJG_logotyp_poziom_biale-tlo    folk24folk

25 marca / sb
godz. 19:00
Sala Widowiskowa Bemowskiego Centrum Kultury
ul. Górczewska 201
Bilety: 20/15 zł
kup bilet
Ikona telefonu
Skip to content