Warsztaty śpiewu białego ?Wniebogłosy? z Agatą Harz

17 maja / czw
17:00-20:00
Sala Widowiskowa Bemowskiego Centrum Kultury
ul. Górczewska 201
50 zł za jeden warsztat

Zapraszamy na warsztaty z Agatą Harz – wokalistką i współautorką awangardowej grupy Księżyc, która gościła na Bemowie w listopadzie 2017 w ramach cyklu „Folkowo Bemowo”.

Biały głos, nazywany też naturalnym, jest archaiczną techniką wokalną charakterystyczną dla kultur tradycyjnych Europy środkowo-wschodniej. Starodawne pieśni obrzędowe, taneczne, liryczne czy religijne ożywają i nabierają prawdziwego blasku zaśpiewane białym głosem. Warsztaty przeznaczone są dla osób, które miały już kontakt z tego rodzaju śpiewem, jak i dla początkujących. Na warsztatach można będzie zapoznać się z pięknem polskiej muzyki tradycyjnej , odnaleźć swój naturalny głos i odnaleźć radość wspólnego śpiewania. Poznamy też satysfakcję, jaką daje wykorzystanie różnych możliwości własnego głosu.

Agata Harz – śpiewa polską i słowiańską muzykę tradycyjną in crudo oraz własną twórczość. W projektach artystycznych korzysta z różnych technik wokalnych. Jest współautorką awangardowej grupy Księżyc. Współpracowała ze Stowarzyszeniem „Dom tańca” od początku jego istnienia: jako animatorka (Tabory), trenerka głosu (śpiew biały, edukacja dzieci i młodzieży) W latach 2005-06 zrealizowała autorski projekt pt. „Muzyka jednej wsi – Łukowa” w Biłgorajskiem. Od 2005 roku prowadzi autorski cykl nauki śpiewu głosem naturalnym „Wniebogłosy”, który realizowała m.in. na Taborach, Festiwalach (np. Skrzyżowanie Kultur, Wszystkie Mazurki Świata, Akademia Muzyków Wędrownych, Dźwięki Północy, Klub Tyndyryndy Festiwalu w Kazimierzu) czy w ramach zajęć w Instytucie Kultury Polskiej UW.

Informacje i zapisy:

Ewa Świetlik

ewa.swietlik@bemowskie.pl

Koszt warsztatu: 50zł

Nabór trwa do 11 maja.

17 maja / czw
17:00-20:00
Sala Widowiskowa Bemowskiego Centrum Kultury
ul. Górczewska 201
50 zł za jeden warsztat
Ikona telefonu
Skip to content