Współczesna nauka na tropie zbrodni – Archiwa X

2 grudnia / śr
16:00
on-line
wstęp wolny, obowiązują zapisy, liczba miejsc ograniczona

Czy istnieje zbrodnia doskonała? Czy niewykryty sprawca zabójstwa może czuć się bezpiecznie? Czym jest DNA Doe Project?  

Tym razem spojrzymy na postępowanie pod kątem spraw umorzonych w związku z niewykryciem sprawcy. Jak rozwój kryminalistyki wpływa na wznowienie lub podjęcie postępowań po latach? Jakie mogą być przyczyny powodujące niewykrycie sprawcy? Czym są tzw. ?Archiwa X? Policji? Dowiecie się tego podczas kolejnego spotkania kryminalistycznego w Dwóch Jelonkach! 

Opowiemy również, jak rozwój kryminalistyki wpłynął na nowe możliwości przebadania ?starego? materiału dowodowego lub zebranie nowego. Poruszymy też problematy prowadzenia postępowań po latach ? w tym jakie ograniczenia w tym zakresie przewiduje polskie prawo.  

Sylwetka Prelegentki: 
Katarzyna Górecka ? asystent prokuratora, absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego, Członek Towarzystwa Inicjatyw Prawnych i Kryminalistycznych ?Paragraf 22?

Projekt realizowany w ramach Budżetu Obywatelskiego 2020 w Warszawie finansowany ze środków Miasta Stołecznego Warszawa.  

Spotkanie odbędzie się w formie webinarium na platformie Zoom. Link do wydarzenia zostanie przesłany mailem do zapisanych uczestniczek i uczestników. 

Informacja o Partnerze: 

Towarzystwo Inicjatyw Prawnych i Kryminalistycznych Paragraf 22 to organizacja zrzeszająca młodych przedstawicieli zawodów prawniczych oraz inne osoby, których praca zawodowa lub zainteresowania związane są z szeroko rozumianymi zagadnieniami prawnymi. Nazwa ?Paragraf 22? w sposób oczywisty nawiązuje do powieści J. Hellera wyśmiewającej mechanizmy społeczne rządzące się logiką absurdu. Również my tropimy prawne niedorzeczności, poddajemy je pod dyskusję, skłaniamy do refleksji i proponujemy rozwiązania mające na celu ich wyeliminowanie. 

Członkami Paragrafu 22 są prawnicy i absolwenci innych kierunków studiów, których ? choć wybrali różne ścieżki kariery ? łączy idea dalszego rozwoju własnych umiejętności, poszerzania wiedzy oraz wykorzystywania posiadanego potencjału dla dokonywania zmian w otaczającym świecie. Naszym celem jest przede wszystkim popularyzowanie wiedzy z zakresu prawa, nauk prawnych i kryminalistyki, poszerzanie polskiego dorobku w tym zakresie, jak również podnoszenie świadomości prawnej oraz wspieranie rozwoju społeczeństwa obywatelskiego i upowszechnianie wartości demokratycznych. 

Paragraf 22 jest organizacją pożytku publicznego, na którą można wpłacać 1% podatku podając nr KRS: 0000554931 

formularz zapisu

Zapisz się, Potwierdź na email zgłoszenie. Tylko Potwierdzone Zgłoszenie jest akceptowane. W razie wątpliwości proszę o kontakt

2 grudnia / śr
16:00
on-line
wstęp wolny, obowiązują zapisy, liczba miejsc ograniczona
Ikona telefonu
Skip to content