Aeromodelklub ? Gr. 2

Zdjęcie Aeromodelklub ? Gr. 2
UCZNIOWIE SZKÓŁ PODSTAWOWYCH
Spółdzielnia Mieszkaniowa Wola, ul. Powstańców Śląskich 108A (wejście nad Rossmanem)

Dysponując bardzo ładną modelarnią lotniczą w centrum Bemowa, na powierzchni około 120 m2, wyposażoną w sprzęt specjalistyczny i materiały, przygotowaliśmy ofertę zajęć modelarskich dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia są prowadzone przez doświadczonych instruktorów (pasjonatów modelarstwa i lotnictwa) – w pięciu grupach, we wszystkie dni tygodnia. W początkowym okresie modelarze budują latawce, modele szybowców halowych, rakiet i na koniec roku szkolnego model szybowca o konstrukcji drewnianej, ze skrzydłami żeberkowymi. Wszystkie zbudowane modele, z założenia, są latające i pozwalają uczestniczyć w zawodach, w tym organizowanych przez Aeromodelklub. Na potwierdzenie wychowawczo-edukacyjnego charakteru modelarstwa lotniczego warto zaznaczyć, że jeden z wychowanków Aeromodelklubu, dr inż. pil. Adam Przekop, pracuje naukowo w NASA. Koledzy Jacek Mainka i Mateusz Urban są pilotami znanych linii lotniczych. Aleksander Klepek, Jan Krolik, Jakub Kuciński i Wiktor Łaciński będąc jeszcze uczniami, ukończyli szkolenie lotnicze i latają już szybowcami i samolotami. Wiktor w tym roku reprezentował Polskę na Szybowcowych Mistrzostwach Europy Juniorów. Poznawanie nowych technik i technologii, wykorzystywanie specjalistycznych materiałów, mini-elektronarzędzi, radiowych aparatur sterujących, silników napędowych i urządzeń elektronicznych, to także nieograniczone możliwości uczenia się kultury technicznej. Przygoda z Aeromodelklubem ułatwia naukę w szkole ? na wszystkich jej etapach. W ramach opłaty za zajęcia, zapewniamy wszystkie materiały, akcesoria i wyposażenie – do momentu zakończenia budowy pierwszego modelu R/C. Z chwilą rozpoczęcia budowy drugiego modelu R/C udostępniamy tylko podstawowe materiały, tzn. bez wyposażenia. Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty (fot. Mariusz Brożek).

Przedział wiekowy

9-13 lat

Koszt

Pełna cena ? 165 zł miesięcznie
Cena ze zniżką ? 148,50 zł miesięcznie (jest wymagana WKM lub KDR)

Termin

od 17 września 2021
2 razy tygodniowo (we wtorki i piątki, w godz. 14.30-17:00)

Miejsce Spółdzielnia Mieszkaniowa Wola, ul. Powstańców Śląskich 108A (wejście nad Rossmanem)
Kontakt

bogdan.wierzba@bemowskie.pl, tel. 519-047-135 w godz. 9:30 ? 17:30 od poniedziałku do piątku w przypadku braku kontaktu prosimy o sms /mail ? oddzwonimy lub odpiszemy

Instruktor

Igor Skawiński ? wychowanek Aeromodelklubu, Instruktor modelarstwa lotniczego i kosmicznego AEROKLUBU POLSKIEGO. Przygodę z lotnictwem zaczynał, jako 11 ? letni chłopak, w pracowni Aeromodelklubu Bemowskim Centrum Kultury. Jest inżynierem ? absolwentem wydziału MEiL Politechniki Warszawskiej.
Już trzykrotnie reprezentował Polskę na Mistrzostwach Świata FAI Halowych Modeli Akrobacyjnych (Coburg ? 2013 i Pruszków ? 2015 i Heraklion – 2019).

W roku 2015 był menadżerem dwuosobowej reprezentacji Polski na Światowe Igrzyska Lotnicze w Dubaju (WORLD AIR GAMES – Dubai ? 2015). Pilotem był klubowy kolega Piotr Kowalski, latający freestyle do muzyki. Byli jedynymi modelarzami z Polski na tych prestiżowych zawodach.

W okresie studiów dwukrotnie reprezentował swoją uczelnię na znanym konkursie ?SAE AeroDesign? w USA.

UCZNIOWIE SZKÓŁ PODSTAWOWYCH
Spółdzielnia Mieszkaniowa Wola, ul. Powstańców Śląskich 108A (wejście nad Rossmanem)
Ikona telefonu