Aeromodelklub – Gr. 3

Zdjęcie Aeromodelklub – Gr. 3
DOROŚLI, LICEALIŚCI I STUDENCI, SENIORZY, UCZNIOWIE SZKÓŁ PODSTAWOWYCH
Spółdzielnia Mieszkaniowa Wola, ul. Powstańców Śląskich 108A (wejście nad Rossmanem)

Dysponując bardzo ładną modelarnią lotniczą w centrum Bemowa, na powierzchni około 120 m2, wyposażoną w sprzęt specjalistyczny i materiały, przygotowaliśmy ofertę zajęć modelarskich dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia są prowadzone przez doświadczonych instruktorów (pasjonatów modelarstwa i lotnictwa) – w pięciu grupach, we wszystkie dni tygodnia. W początkowym okresie modelarze budują modele szybowców R/C o klasycznej konstrukcji drewnianej, a po opanowaniu pilotażu za pomocą radiowej aparatury sterującej, zaczynają budować modele ESA Aircombat lub modele halowe R/C (wyścigowe albo akrobacyjne). Wszystkie zbudowane modele, z założenia pozwalają uczestniczyć w różnych zawodach, w tym organizowanych przez nasz Aeromodelklub. Na potwierdzenie wychowawczo-edukacyjnego charakteru modelarstwa lotniczego warto zaznaczyć, że jeden z wychowanków Aeromodelklubu, dr inż. pil. Adam Przekop, pracuje naukowo w NASA. Koledzy Jacek

Mainka i Mateusz Urban są pilotami znanych linii lotniczych. Aleksander Klepek, Jan Krolik, Jakub Kuciński i Wiktor Łaciński, będąc jeszcze uczniami, ukończyli szkolenie lotnicze i latają już szybowcami i samolotami. Wiktor w tym roku reprezentował Polskę na Szybowcowych Mistrzostwach Europy Juniorów. Poznawanie nowych technik i technologii, wykorzystywanie specjalistycznych materiałów, mini-elektronarzędzi, radiowych aparatur sterujących, silników napędowych i urządzeń elektronicznych, to także nieograniczone możliwości uczenia się kultury technicznej. Przygoda z Aeromodelklubem ułatwia naukę w szkole ? na wszystkich jej etapach. W ramach opłaty za zajęcia, zapewniamy wszystkie materiały, akcesoria i wyposażenie – do momentu zakończenia budowy pierwszego modelu R/C. Z chwilą rozpoczęcia budowy drugiego modelu R/C udostępniamy tylko podstawowe materiały, tzn. bez wyposażenia. Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty (fot. Rafał Jarnicki).

 

Przedział wiekowy

10+

Koszt

Pełna cena ? 165 zł miesięcznie
Cena ze zniżką ? 148,50 zł miesięcznie (jest wymagana WKM lub KDR)

Termin

od 16 września 2021
2 razy tygodniowo (we poniedziałki i czwartki, w godz. 17.30-20:00)

Miejsce Spółdzielnia Mieszkaniowa Wola, ul. Powstańców Śląskich 108A (wejście nad Rossmanem)
Kontakt

bogdan.wierzba@bemowskie.pl, tel. 519-047-135 w godz. 9:30 ? 17:30 od poniedziałku do piątku w przypadku braku kontaktu prosimy o sms /mail ? oddzwonimy lub odpiszemy

Instruktor

Kacper Dolata

Związany z Aeromodelklubem od 2007 roku, najpierw jako uczestnik zajęć prowadzonych przez instruktora Jarosława Kowalskiego, a od 4 lat jest już instruktorem grupy średnio zaawansowanej.

Student ostatniego roku studiów magisterskich na wydziale Mechanicznym Energetyki i Lotnictwa Politechniki Warszawskiej. Jako członek studenckiego koła naukowego trzykrotnie uczestniczył w zawodach bezzałogowych samolotów udźwigowych SAE Aero Design EAST/WEST organizowanych w Stanach Zjednoczonych, gdzie razem z zespołem zdobył wiele nagród.

Zawodowo zajmuje się miedzy innymi projektowaniem bezzałogowych statków powietrznych. W wolnym czasie, poza lataniem samolotami zdalnie sterowanymi, lubi wspinaczkę oraz jazdę na nartach. Kacper jest instruktorem modelarstwa lotniczego i kosmicznego Aeroklubu Polskiego.

DOROŚLI, LICEALIŚCI I STUDENCI, SENIORZY, UCZNIOWIE SZKÓŁ PODSTAWOWYCH
Spółdzielnia Mieszkaniowa Wola, ul. Powstańców Śląskich 108A (wejście nad Rossmanem)
Ikona telefonu