Aeromodelklub – Gr. 3

Zdjęcie Aeromodelklub – Gr. 3
UCZNIOWIE SZKÓŁ PODSTAWOWYCH, LICEALIŚCI I STUDENCI, DOROŚLI, SENIORZY
Spółdzielnia Mieszkaniowa Wola, ul. Powstańców Śląskich 108A (wejście nad Rossmanem)

Dysponując bardzo ładną modelarnią lotniczą, zlokalizowaną w centrum Bemowa, urządzoną na powierzchni około 120 m2, dobrze wyposażoną w sprzęt specjalistyczny i materiały, przygotowaliśmy ofertę zajęć modelarskich dedykowaną dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia prowadzone są przez doświadczonych instruktorów (pasjonatów modelarstwa i lotnictwa) i odbywają się w pięciu grupach, we wszystkie dni tygodnia.

Zajęcia prowadzone są w systemie indywidualnym. Uczestnicy spotykają się z instruktorem 2 razy w tygodniu. W początkowym okresie modelarze budują modele szybowców R/C o klasycznej konstrukcji drewnianej, a po opanowaniu pilotażu za pomocą radiowej aparatury sterującej, zaczynają budować modele ESA Aircombat lub modele halowe R/C (wyścigowe albo akrobacyjne). Wszystkie zbudowane modele, z założenia pozwalają uczestniczyć w różnych zawodach, organizowanych przez nasz Aeromodelklub.

Na potwierdzenie wychowawczo-edukacyjnego charakteru modelarstwa lotniczego warto zaznaczyć, że jeden z wychowanków Aeromodelklubu, dr inż. pil. Adam Przekop, pracuje naukowo w NASA. Koledzy Jacek Mainka i Mateusz Urban są pilotami znanych linii lotniczych. Aleksander Klepek, Jan Krolik, Jakub Kuciński i Wiktor Łaciński, będąc jeszcze uczniami, ukończyli szkolenie lotnicze i latają już szybowcami i samolotami. Wiktor jest aktualnym Szybowcowym Wicemistrzem Polski Juniorów.

Poznawanie nowych technik i technologii, wykorzystywanie specjalistycznych materiałów, mini-elektronarzędzi, radiowych aparatur sterujących, silników napędowych i urządzeń elektronicznych, to także nieograniczone możliwości uczenia się kultury technicznej. Przygoda z Aeromodelklubem ułatwia naukę w szkole – na wszystkich jej etapach.

W ramach opłaty za zajęcia, zapewniamy wszystkie materiały, akcesoria i wyposażenie – do momentu zakończenia budowy pierwszego modelu zdalnie starowanego. Z chwilą rozpoczęcia budowy drugiego modelu zdalnie sterowanego udostępniamy tylko podstawowe materiały, tzn. bez wyposażenia.

fot. Rafał Jarnicki

 

Przedział wiekowy

10+

Koszt

Pełna cena – 145 zł miesięcznie
Cena ze zniżką – 130,50 zł miesięcznie (jest wymagana WKM lub KDR)

Termin

od 1 października 2020
2 razy tygodniowo (we poniedziałki i czwartki, w godz. 17.30-20:00)

Miejsce Spółdzielnia Mieszkaniowa Wola, ul. Powstańców Śląskich 108A (wejście nad Rossmanem)
Kontakt

bogdan.wierzba@bemowskie.pl, tel. 519-047-135 w godz. 10:00 – 17:00 od poniedziałku do piątku w przypadku braku kontaktu prosimy o sms /mail – oddzwonimy lub odpiszemy

Instruktor

Kacper Dolata

Związany z Aeromodelklubem od 2007 roku, najpierw jako uczestnik zajęć prowadzonych przez instruktora Jarosława Kowalskiego, a od 4 lat jest już instruktorem grupy średnio zaawansowanej.

Student ostatniego roku studiów magisterskich na wydziale Mechanicznym Energetyki i Lotnictwa Politechniki Warszawskiej. Jako członek studenckiego koła naukowego trzykrotnie uczestniczył w zawodach bezzałogowych samolotów udźwigowych SAE Aero Design EAST/WEST organizowanych w Stanach Zjednoczonych, gdzie razem z zespołem zdobył wiele nagród.

Zawodowo zajmuje się miedzy innymi projektowaniem bezzałogowych statków powietrznych. W wolnym czasie, poza lataniem samolotami zdalnie sterowanymi, lubi wspinaczkę oraz jazdę na nartach. Kacper jest instruktorem modelarstwa lotniczego i kosmicznego Aeroklubu Polskiego.

UCZNIOWIE SZKÓŁ PODSTAWOWYCH, LICEALIŚCI I STUDENCI, DOROŚLI, SENIORZY
Spółdzielnia Mieszkaniowa Wola, ul. Powstańców Śląskich 108A (wejście nad Rossmanem)
Ikona telefonu