Aeromodelklub – Gr. 3

Zdjęcie Aeromodelklub – Gr. 3
UCZNIOWIE SZKÓŁ PODSTAWOWYCH, LICEALIŚCI I STUDENCI, DOROŚLI, SENIORZY
Spółdzielnia Mieszkaniowa Wola, ul. Powstańców Śląskich 108A (wejście nad Rossmanem)
 

 

 

 

 

 

 

 

Dysponując bardzo ładną modelarnią lotniczą, zlokalizowaną w centrum Bemowa, urządzoną na powierzchni około 120 m2, dobrze wyposażoną w sprzęt specjalistyczny i materiały, przygotowaliśmy ofertę zajęć modelarskich dedykowaną dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia prowadzone są przez doświadczonych instruktorów (pasjonatów modelarstwa i lotnictwa) i odbywają się w pięciu grupach, we wszystkie dni tygodnia.

Zajęcia prowadzone są w systemie indywidualnym. Uczestnicy spotykają się z instruktorem 2 razy w tygodniu. W początkowym okresie modelarze budują modele szybowców R/C o klasycznej konstrukcji drewnianej, a po opanowaniu pilotażu za pomocą radiowej aparatury sterującej, zaczynają budować modele ESA Aircombat lub modele halowe R/C (wyścigowe albo akrobacyjne). Wszystkie zbudowane modele, z założenia pozwalają uczestniczyć w różnych zawodach, organizowanych przez nasz Aeromodelklub.

Na potwierdzenie wychowawczo-edukacyjnego charakteru modelarstwa lotniczego warto zaznaczyć, że jeden z wychowanków Aeromodelklubu, dr inż. pil. Adam Przekop, pracuje naukowo w NASA. Koledzy Jacek Mainka i Mateusz Urban są pilotami znanych linii lotniczych. Aleksander Klepek, Jan Krolik, Jakub Kuciński i Wiktor Łaciński, będąc jeszcze uczniami, ukończyli szkolenie lotnicze i latają już szybowcami i samolotami. Wiktor jest aktualnym Szybowcowym Wicemistrzem Polski Juniorów.

Poznawanie nowych technik i technologii, wykorzystywanie specjalistycznych materiałów, mini-elektronarzędzi, radiowych aparatur sterujących, silników napędowych i urządzeń elektronicznych, to także nieograniczone możliwości uczenia się kultury technicznej. Przygoda z Aeromodelklubem ułatwia naukę w szkole – na wszystkich jej etapach.

W ramach opłaty za zajęcia, zapewniamy wszystkie materiały, akcesoria i wyposażenie – do momentu zakończenia budowy pierwszego modelu zdalnie starowanego. Z chwilą rozpoczęcia budowy drugiego modelu zdalnie sterowanego udostępniamy tylko podstawowe materiały, tzn. bez wyposażenia. (fot. Rafał Jarnicki).

 

Przedział wiekowy

10+

Koszt
Pełna cena – 145 zł miesięcznie
Cena ze zniżką – 130,50 zł miesięcznie (jest wymagana WKM lub KDR)
Termin
od 1 października 2020
2 razy tygodniowo (we poniedziałki i czwartki, w godz. 17.30-20:00)
Miejsce Spółdzielnia Mieszkaniowa Wola, ul. Powstańców Śląskich 108A (wejście nad Rossmanem)
Kontakt

bogdan.wierzba@bemowskie.pl, tel. 519-047-135 w godz. 10:00 – 17:00 od poniedziałku do piątku w przypadku braku kontaktu prosimy o sms /mail – oddzwonimy lub odpiszemy

Instruktor
Kacper Dolata – wychowanek Aeromodelklubu, Instruktor modelarstwa lotniczego i kosmicznego AEROKLUBU POLSKIEGO. Przygodę z lotnictwem zaczynał, jako 11-letni chłopak, w pracowni Aeromodelklubu Bemowskim Centrum Kultury. Jest inżynierem – absolwentem wydziału MEiL Politechniki Warszawskiej.
Był członkiem ekipy polskiej na Mistrzostwach Świata FAI Halowych Modeli Akrobacyjnych (Coburg – 2013) oraz menadżerem ekipy polskiej i kierownikiem pokazów INDOOR AIRSHOW (dla 2000 widzów) na kolejnych Mistrzostwach Świata FAI (w tej konkurencji) zorganizowanych przez Aeromodelklub Bemowskiego Centrum Kultury w roku 2015 w Hali BGŻ Arena w Pruszkowie.

W okresie studiów dwukrotnie reprezentował swoją uczelnię na znanym konkursie „SAE AeroDesign” w USA.

UCZNIOWIE SZKÓŁ PODSTAWOWYCH, LICEALIŚCI I STUDENCI, DOROŚLI, SENIORZY
Spółdzielnia Mieszkaniowa Wola, ul. Powstańców Śląskich 108A (wejście nad Rossmanem)
Ikona telefonu