Aeromodelklub – Gr. 4

Zdjęcie Aeromodelklub – Gr. 4
UCZNIOWIE SZKÓŁ PODSTAWOWYCH, LICEALIŚCI I STUDENCI, DOROŚLI, SENIORZY
Spółdzielnia Mieszkaniowa Wola, ul. Powstańców Śląskich 108A (wejście nad Rossmanem)

Dysponując bardzo ładną modelarnią lotniczą, zlokalizowaną w centrum Bemowa, urządzoną na powierzchni około 120 m2, dobrze wyposażoną w sprzęt specjalistyczny i materiały, przygotowaliśmy ofertę zajęć modelarskich dedykowaną dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia prowadzone są przez doświadczonych instruktorów (pasjonatów modelarstwa i lotnictwa) i odbywają się w pięciu grupach, we wszystkie dni tygodnia.

Modelarze spotykają się 2 razy w tygodniu, a zajęcia prowadzone są w systemie indywidualnym. Każdy może realizować własne pomysły, jak chodzi o wybór modelu i zawsze liczyć na pomoc Instruktora. Mniej doświadczeni modelarze budują modele szybowców R/C o klasycznej konstrukcji drewnianej, a po opanowaniu pilotażu za pomocą radiowej aparatury sterującej, zaczynają budować modele ESA Aircombat lub modele halowe R/C (wyścigowe albo akrobacyjne). Wszystkie zbudowane modele, z założenia pozwalają uczestniczyć w różnych zawodach, organizowanych przez nasz Aeromodelklub.

Na potwierdzenie wychowawczo-edukacyjnego charakteru modelarstwa lotniczego warto zaznaczyć, że jeden z wychowanków Aeromodelklubu, dr inż. pil. Adam Przekop, pracuje naukowo w NASA. Koledzy Jacek Mainka i Mateusz Urban są pilotami znanych linii lotniczych. Aleksander Klepek, Jan Krolik, Jakub Kuciński i Wiktor Łaciński, będąc jeszcze uczniami, ukończyli szkolenie lotnicze i latają już szybowcami i samolotami. Wiktor jest aktualnym Szybowcowym Wicemistrzem Polski Juniorów.

Poznawanie nowych technik i technologii, wykorzystywanie specjalistycznych materiałów, mini-elektronarzędzi, radiowych aparatur sterujących, silników napędowych i urządzeń elektronicznych, to także nieograniczone możliwości uczenia się kultury technicznej. Przygoda z Aeromodelklubem ułatwia naukę w szkole – na wszystkich jej etapach.

W ramach opłaty za zajęcia, zapewniamy wszystkie materiały, akcesoria i wyposażenie – do momentu zakończenia budowy pierwszego modelu R/C. Z chwilą rozpoczęcia budowy drugiego modelu R/C udostępniamy tylko podstawowe materiały, tzn. bez wyposażenia.

Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty.

fot. Bogdan Wierzba

 

Przedział wiekowy

12+

Koszt

Pełna cena – 145 zł miesięcznie
Cena ze zniżką – 130,50 zł miesięcznie (jest wymagana WKM lub KDR)

Termin

od 2 października 2020

2 razy tygodniowo (we wtorki – 17.30-20:00 oraz piątki 17:30-21:00)

Miejsce Spółdzielnia Mieszkaniowa Wola, ul. Powstańców Śląskich 108A (wejście nad Rossmanem)
Kontakt

bogdan.wierzba@bemowskie.pl, tel. 519-047-135 w godz. 10:00 – 17:00 od poniedziałku do piątku w przypadku braku kontaktu prosimy o sms /mail – oddzwonimy lub odpiszemy

Instruktor

Jarosław Kowalski

były zawodnik oraz instruktor modelarstwa lotniczego z dużym doświadczeniem w pracy z młodzieżą. Absolwent Wydziału MEiL Politechniki Warszawskiej i znakomity konstruktor lotniczy. Jego najnowszym projektem jest wiatrakowiec JK-2 „Nano”, który jest już produkowany seryjnie!

Instruktor Jarosław Kowalski wychował wielu znakomitych modelarzy. Był także klubowym trenerem przygotowującym zawodników Aeromodelklubu Artbem do Mistrzostw Świata FAI Halowych Modeli Akrobacyjnych w Coburgu (2013) oraz w Pruszkowie, w roku 2015. W tym samym roku syn Piotr zakwalifikował się do udziału w Światowych Igrzyskach Lotniczych WAG-2015 w Dubaju. Razem z klubowym kolegą, Igorem Skawińskim, byli jedynymi modelarzami reprezentującymi Polskę na tak prestiżowej imprezie.

UCZNIOWIE SZKÓŁ PODSTAWOWYCH, LICEALIŚCI I STUDENCI, DOROŚLI, SENIORZY
Spółdzielnia Mieszkaniowa Wola, ul. Powstańców Śląskich 108A (wejście nad Rossmanem)
Ikona telefonu