CERAMICZNE PIĄTKI Z ELIZĄ DANOWSKĄ

Zdjęcie CERAMICZNE PIĄTKI Z ELIZĄ DANOWSKĄ
LICEALIŚCI I STUDENCI, DOROŚLI, SENIORZY
Szkoła Podstawowa nr 82, ul. Górczewska 201

Serdecznie zapraszamy na zajęcia  prowadzone w pracowni ceramicznej “Terrytoria”, należącej do Bemowskiego Centrum Kultury .

Na zajęciach nauczymy się podstawowych technik ceramicznych ale i bardziej zaawansowanych, wyszukanych eksperymentów. Możemy pracować, korzystając z inspiracji i pomysłów instruktorki ale i według swojej koncepcji.

W międzyczasie instruktorka przeprowadzi pokaz toczenia na kole garncarskim i chętni będą mogli ćwiczyć i robić miseczki, doniczki, pojemniczki,kubeczki i filiżanki, również na kole!

Wszystkie prace będą wypalone w piecu ceramicznym, najpierw na biskwit w temp 870 C a potem poszkliwimy je i wypalimy w wysokiej temperaturze. Do wyboru są 2 wypały- dla przedmiotów które mają nie przepuszczać wody w temp 1217 C oraz dla przedmiotów dekoracyjnych – 1017 C

W pracowni mamy ogromny wybór farb ceramicznych – angob i szkliw. Mamy narzędzia ceramiczne, dzięki ktorym można wyczarować dowolny ceramiczny przedmiot! W pracowni można się napić herbaty, odpocząć, nauczyć pracy z gliną i wyjść z gotowym i użytkowym własnoręcznie wykonanym przedmiotem 🙂

Instruktor: Eliza Danowska

Z wykształcenia jestem artystą plastykiem po warszawskiej ASP oraz  pedagogiem twórczości po warszawskiej APS. Zawodowo zajmuję się  ceramiką, ilustracją i nauczaniem. Prowadzę zajęcia z ceramiki w BCK  oraz Wolną Szkołę “Przygoda”, której jestem założycielką. Sztuka i  pedagogika to główny zakres moich zainteresowań, pasji i pracy. Cały  czas dokształcam się w obu tych obszarach, aby móc wspierać twórczość  oraz rozwój dzieci. Pracuję z dziećmi w duchu rodzicielstwa bliskości,  porozumienia bez przemocy, staram się podążać za nimi i ich potrzebami,  oraz dawać dużo wolności twórczej. W naszej wspaniałej pracowni  ceramicznej uczę dzieci cudownego świata pracy z gliną, bogactwa technik  ceramicznych oraz możliwości ekspresji twórczej w tym medium. Prywatnie jestem szczęśliwą żoną i mamą trójki dzieci.

Koszt

160 zł za warsztat
144 zł za warsztat z rabatem

Termin

Październik 2020

Piątek 18.00 – 20.00

Miejsce Szkoła Podstawowa nr 82, ul. Górczewska 201
Kontakt

Ewa Świetlik, ewa.swietlik@bemowskie.pl, 506 878 882

LICEALIŚCI I STUDENCI, DOROŚLI, SENIORZY
Szkoła Podstawowa nr 82, ul. Górczewska 201
Ikona telefonu