Ceramika dla dorosłych z Elizą Danowską

Zdjęcie Ceramika dla dorosłych z Elizą Danowską
DOROŚLI, LICEALIŚCI I STUDENCI, SENIORZY
Szkoła Podstawowa nr 82, ul. Górczewska 201

I piętro budynek BCK, ul. Górczewska 201

Serdecznie zapraszamy na zajęcia  prowadzone w pracowni ceramicznej ?Terrytoria?, należącej do Bemowskiego Centrum Kultury .

Na zajęciach nauczymy się podstawowych technik ceramicznych ale i bardziej zaawansowanych, wyszukanych eksperymentów. Możemy pracować, korzystając z inspiracji i pomysłów instruktorki ale i według swojej koncepcji.

W międzyczasie instruktorka przeprowadzi pokaz toczenia na kole garncarskim i chętni będą mogli ćwiczyć i robić miseczki, doniczki, pojemniczki,kubeczki i filiżanki, również na kole!

Wszystkie prace będą wypalone w piecu ceramicznym, najpierw na biskwit w temp 870 C a potem poszkliwimy je i wypalimy w wysokiej temperaturze. Do wyboru są 2 wypały- dla przedmiotów które mają nie przepuszczać wody w temp 1217 C oraz dla przedmiotów dekoracyjnych – 1017 C

W pracowni mamy ogromny wybór farb ceramicznych – angob i szkliw. Mamy narzędzia ceramiczne, dzięki którym można wyczarować dowolny ceramiczny przedmiot! W pracowni można się napić herbaty, odpocząć, nauczyć pracy z gliną i wyjść z gotowym i użytkowym własnoręcznie wykonanym przedmiotem 🙂

 

Przedział wiekowy

16+

Koszt

Miesięcznie: 180 zł, ze zniżką 162 zł (zniżka dla posiadaczy Karty Dużej Rodziny lub Karty Warszawiaka)

 

Termin

gr.1 – środy, godz. 18:00-20:00

gr.2 – piątek, godz. 18.00-20.00

Miejsce Szkoła Podstawowa nr 82, ul. Górczewska 201

I piętro budynek BCK, ul. Górczewska 201

Kontakt

Ewa Świetlik, ewa.swietlik@bemowskie.pl, 506 878 882

Instruktor

Eliza Danowska

Ceramiczka, ilustratorka. Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, na kierunku malarstwo u prof. Leona Tarasewicza  ze specjalnością techniki ścienne, oraz uczestniczka kursu projektowania książki na wydziale grafiki. Absolwentka Akademii pedagogiki Specjalnej w Warszawie na kierunku pedagogika ogólna, ze specjalizacją pedagogika twórczości. Ukończyła państwowe kursy ceramiczne w Ośrodku Szkoleniowym ?Akademia Łucznica?, gdzie również należy do Stowarzyszenia i działa jako instruktorka. Należy do Związku Ceramików Polskich. Uczestniczka wystaw malarskich i ceramicznych, tworzy rzeźby ceramiczne, land art i wydarzenia typu site specyfic. Na co dzień zajmuje się też ilustracją, głownie dla dzieci. Szczęśliwa mama 3 dzieci. Na co dzień pracuje w Bemowskim Centrum Kultury, gdzie współprowadzi pracownię ceramiki ? Terrytoria?. Bardzo lubi pracować z dziećmi i dorosłymi i prowadzić z nimi zajęcia oraz warsztaty.

DOROŚLI, LICEALIŚCI I STUDENCI, SENIORZY
Szkoła Podstawowa nr 82, ul. Górczewska 201

I piętro budynek BCK, ul. Górczewska 201

Ikona telefonu