Dziewczyńska grupa śpiewacza – cykl warsztatów

Zdjęcie Dziewczyńska grupa śpiewacza – cykl warsztatów
UCZNIOWIE SZKÓŁ PODSTAWOWYCH
Miejsce Aktywności Lokalnej „Dwa Jelonki”
ul. Powstańców Śląskich 44

Dziewczyny odczuwają często ogromną potrzebę ekspresji i wypowiedzi, a jednocześnie mają opory przed wydobywaniem głośniejszych dźwięków solo, a jeśli już je wydobywają, nie są one z wystarczającą uwagą wysłuchiwane.

Zajęcia mają na celu oddanie głosu dziewczynom w wieku wczesnoszkolnym (6-10 lat), stworzenie im bezpiecznej przestrzeni dla usłyszenia własnego głosu i poczucia wspólnoty przez śpiew.

Doceniamy śpiew w grupie, nie oceniamy się wzajemnie. Wsłuchujemy się w siebie, odczuwamy przyjemność z bycia razem i z wydobywania dźwięków. Nie ma przesłuchań ani selekcji do grupy – kluczowa jest chęć uczestnictwa oraz kolejność zapisów.

Grupa liczy maksymalnie 12 osób, na zajęciach dziewczyny są bez rodziców. Repertuar grupy będzie tworzony na bieżąco, zgodnie z potrzebami grupy, ale głównym zasobem są melodie tradycyjne i piosenki dla dzieci.

Obowiązuje obecność podczas 5 dni zajęć.

Zapisy na stronie: https://bemowskie.pl/wydarzenie/dziewczynska-grupa-spiewacza-cykl-warsztatow/

 

Prowadzące:

dr Joanna Zamorska-Pucko – etnolożka, polonistka i śpiewaczka-amatorka oraz aktywistka lokalna z Osiedla Przyjaźń. Specjalizuje się w muzyce etnicznej, ale zna też tajniki emisji piosenkarskiej, chóralnej oraz emisji głosu do publicznych wypowiedzi.

Ola Gruda – studentka muzykologii (studia II stopnia, Uniwersytet Warszawski), logopedii ogólnej (studia I stopnia: kierunek współtworzony przez Uniwersytet Warszawski oraz Warszawski Uniwersytet Medyczny), kursantka dr Elżbiety Galińskiej w zakresie muzykoterapii. Pasją oraz wiedzą dzieli się z młodszymi i starszymi m. in. poprzez zajęcia umuzykalniające metodą E. Gordona lub logarytmiczne dla dzieci czy zajęcia z emisji głosu dla dorosłych.

 

Zajęcia prowadzone są dzięki dofinansowaniu w ramach Budżet obywatelski w Warszawie

Przedział wiekowy

6-10 lat

Koszt

wstęp wolny, obowiązują zapisy, decyduje kolejność zgłoszeń

Czas trwania

6-10 lipca, godz. 17:00

Miejsce Miejsce Aktywności Lokalnej „Dwa Jelonki”
ul. Powstańców Śląskich 44
Kontakt

Ola Antoniuk
798 992 051
ola.antoniuk@bemowskie.pl

UCZNIOWIE SZKÓŁ PODSTAWOWYCH
Miejsce Aktywności Lokalnej „Dwa Jelonki”
ul. Powstańców Śląskich 44
Ikona telefonu