Fortepian – Gabriela Machowska

Zdjęcie Fortepian – Gabriela Machowska
DOROŚLI, LICEALIŚCI I STUDENCI, SENIORZY, UCZNIOWIE SZKÓŁ PODSTAWOWYCH
Szkoła Podstawowa nr 82, ul. Górczewska 201

Gra na instrumencie, jakim jest fortepian to złożony proces, które obejmuje 3 zasadnicze elementy składowe. Są to: realizacja zapisu nutowego, nauka techniki gry oraz zdobycie umiejętności muzykowania ? czyli odpowiedniej interpretacji utworów. Nie są to jednak jedyne korzyści wynikające z nauki gry na tym instrumencie. Muzyka uczy rozumienia, myślenia, szybszego kojarzenia oraz kontroli kilku obszarów (psychicznych i ruchowych) jednocześnie.

Nauka gry na instrumencie spełnia też ważne cele wychowawcze, które w przypadku młodszych dzieci realizowane będą poprzez zabawę, w trakcie której nabywać one będą praktycznych umiejętności, a w przypadku starszych osób polegać będą na kontakcie z muzyką, aktywnym zagospodarowaniu czasu wolnego i zdobywaniu wiedzy nie tylko praktycznej, ale również i teoretycznej, przemycanej podczas lekcji przez nauczyciela.

Przedział wiekowy

od 8 lat

Koszt

40 zł za 30 minutową lekcję 
60 zł za 45 minutową lekcję 
36 zł za 30 minutową lekcję z rabatem 
54 zł za 45 minutową lekcję z rabatem
(zniżka dla posiadaczy Karty Dużej Rodziny lub Karty Warszawiaka)

Czas trwania

od września 2021

Termin

Poniedziałki, godz. 14:00-21:00

Miejsce Szkoła Podstawowa nr 82, ul. Górczewska 201
Kontakt

Ewa Świetlik
ewa.swietlik@bemowskie.pl, 506 878 882 
w godz. 10:00 ? 15:00 od poniedziałku do piątku
w przypadku braku kontaktu prosimy o sms /mail ? oddzwonimy lub odpiszemy

Instruktor

Gabriela Machowska
gabriela machowska

Pianistka, muzykolog. Absolwentka klasy fortepianu Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina oraz Instytutu Muzykologii Uniwersytetu Warszawskiego.

Od kilku lat na stałe gra w zespole „Sentido del tango” wykonując muzykę tangową, współtworzy duet z klarnecistką Anną Gut oraz współpracuje z barytonem Witoldem Żołądkiewiczem wykonując cenny, polski repertuar pieśniowy.

Jeszcze w czasie studiów rozpoczęła pracę pedagogiczną, która trwa do dziś. Od kilku lat prowadzi klasę fortepianu w Bemowskim Centrum Kultury. Jej uczniami są zarówno dzieci dopiero rozpoczynające przygodę ze szkołą, młodzież, ale również dorośli chcący spełnić swoje dziecięce marzenia.

Każdy uczeń może liczyć na indywidualne podejście, dobór repertuaru i maksymalne wykorzystanie swoich możliwości. Na lekcjach potrzebne są chęci, zaangażowanie i „komplet palców”.

DOROŚLI, LICEALIŚCI I STUDENCI, SENIORZY, UCZNIOWIE SZKÓŁ PODSTAWOWYCH
Szkoła Podstawowa nr 82, ul. Górczewska 201
Ikona telefonu