Lipiec wokalno-plastyczny

Zdjęcie Lipiec wokalno-plastyczny
UCZNIOWIE SZKÓŁ PODSTAWOWYCH
Spółdzielnia Mieszkaniowa Wola, ul. Powstańców Śląskich 108A (wejście nad Rossmanem)

sala 25

Spotkania obejmują: ćwiczenia oddechowe i rozśpiewujące, pracę nad emisją głosu, dykcją, ruchem scenicznym, interpretację utworów, pracę z mikrofonem, śpiewanie do akompaniamentu/podkładu muzycznego, kształcenie słuchu z elementami solfeżu (ćwiczenia melodyczne i rytmiczne) i czytania nut głosem (przy pianinie), naukę nut oraz zasad muzyki. Część plastyczna polega na kreatywnym łączeniu różnych technik i materiałów podczas pracy nad rekwizytami (przestrzenne rzeźby z wykorzystaniem metody papieru mâché). Dla młodszych uczestników dodatkowo rysowanie tekstów piosenek oraz plastyczne nawiązanie do tematu piosenki. Program zostanie dostosowany i dobrany indywidualnie do uczestnika zajęć.

Przedział wiekowy

5-14 lat

Koszt

50 zł za 30 minutową lekcję
45 zł za 30 minutową lekcję ze zniżką
40 zł za duet od osoby

Czas trwania

lipiec 2022, wtorki, indywidualnie w przedziale godzinowym 17:00-20:00

Miejsce Spółdzielnia Mieszkaniowa Wola, ul. Powstańców Śląskich 108A (wejście nad Rossmanem)

sala 25

Kontakt

Inka Bąkowska, inka.bakowska@bemowskie.pl, 798 991 753
w godz. 10:00 ? 15:00 od poniedziałku do piątku
w przypadku braku kontaktu prosimy o sms /mail ? oddzwonimy lub odpiszemy

Instruktor

Izabela Białecka

Urodzona 7 września 1985 r. w Zawierciu, śpiewaczka (sopran), pedagog-animator kultury, z zamiłowania artysta plastyk. Naukę śpiewu klasycznego rozpoczęła jeszcze w rodzinnym mieście w 2003 r. w Miejskim Ośrodku Kultury u mgr. Leopolda Stawarza.
W 2009 r. ukończyła z wyróżnieniem Państwową Szkołę Muzyczną II stopnia im. Mieczysława Karłowicza w Katowicach (klasa śpiewu solowego prof. Benona Maliszewskiego) oraz Wydział Etnologii i Nauk o Edukacji Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie. W 2016 r. ukończyła z wyróżnieniem Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie śpiewu prof. Ewy Iżykowskiej-Lipińskiej. W swoim repertuarze posiada wiele arii operowych i pieśni. W projektach UMFC śpiewała dotychczas partie solowe w spektaklach: Opera w przekroju W. A. Mozart ? Wesele Figara, Don Giovanni, Suor Angelica Giacomo Pucciniego (8 spektakli, w tym Operowe Forum Młodych, Opera Nova w Bydgoszczy i Scena Młodych Warszawskiej Opery Kameralnej), Operetka łatwa i trudnaPoranek chóralny Felix Mendelssohn-Bartholdy (hymn Hör? mein Bitten na sopran solo, chór mieszany i organy), Słyszę tę piosnkę
z dziecięcych wspomnień? ? St. Moniuszko, rec. Okropny ten poranek i dumka Zosi Ach, tyś może śród tej burzy z op. Flis  (z towarzyszeniem Orkiestry Symfonicznej UMFC pod dyr. Rafała Janiaka), Bel canto amore mio ? G. Verdi, Alzatevi… La Vergine degli Angeli aria z finału II aktu op. La forza del destino oraz Opera, operetka, musicale… fajerwerki ? G. Gershwin Summertime
z op. Porgy and Bess. Już jako absolwentka zaprezentowała się śpiewając partię solową na koncercie podczas XXVII Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Sakralnej w Warszawie: Pieśni F. Nowowiejskiego. W 2009 r. zajęła drugie miejsce na II Międzyszkolnym Konkursie Wokalnym im. Mieczysława Karłowicza w Katowicach. W kwietniu 2014 r. brała udział w warsztatach kompozytorskich Lowella Liebermanna. Warsztaty zostały zwieńczone koncertem z udziałem kompozytora. Swe umiejętności wokalne doskonaliła biorąc udział w kursie mistrzowskim Maestry Evghenii Dundekovej, która była gościem UMFC w 2014 r.

Izabela Białecka komponuje, bierze udział w konkursach wokalnych i kompozytorskich, tworzy podkłady muzyczne. Prowadzi działalność artystyczną ? organizuje koncerty i bierze w nich udział ? oraz pedagogiczną. Do 2009 r. na Śląsku, obecnie w Warszawie i na Mazowszu. Od 2009 r. do chwili obecnej prowadzi zajęcia wokalno- plastyczne z dziećmi oraz seniorami. Te wszystkie obowiązki artystka godzi z rolą żony i matki.

UCZNIOWIE SZKÓŁ PODSTAWOWYCH
Spółdzielnia Mieszkaniowa Wola, ul. Powstańców Śląskich 108A (wejście nad Rossmanem)

sala 25

Ikona telefonu