Malarstwo intuicyjne dla dzieci

Zdjęcie Malarstwo intuicyjne dla dzieci
DZIECI W WIEKU PRZEDSZKOLNYM, UCZNIOWIE SZKÓŁ PODSTAWOWYCH
Szkoła Podstawowa nr 364, ul. Andriollego 1

sala 022, poziom: -1

Malarstwo intuicyjne dla dzieci – jest to nowa forma warsztatów z zakresu sztuk wizualnych proponowanych przez Bemowskie Centrum Kultury dla dzieci w wieku przedszkolnym i uczniów szkoły podstawowej.
Podczas warsztatów posługujemy się wrodzoną umiejętnością malowania, którą posiada każde dziecko. Metoda ta pomaga w uwolnieniu potencjału twórczego i intelektualnego. Istotą jest to, iż w naszych warsztatach mogą uczestniczyć nawet te dzieci, które twierdzą, że nie potrafią malować. Malarstwo intuicyjne stawia na radość tworzenia. Poprzez zabawę malarską wyrażane są emocje za pomocą formy i koloru. Częstym elementem blokady przed malowaniem jest perspektywa oceny. U nas tego nie ma. Na naszych warsztatach żadna praca nie będzie podlegała jakiejkolwiek ocenie ocenie. Metoda malarstwa intuicyjnego koncentruje się na procesie, na doświadczeniu płynącym z kontaktu, z kolorami. Metoda ta łączy to, co przyjemne, z tym co pożyteczne. Dzięki malarstwu intuicyjnemu możemy przyjąć inną perspektywę wobec siebie, relacji i zachowań. Podczas warsztatów dzieci będą poznawać różne techniki malarskie, zapoznawać się z rożnymi formami wyrażania twórczości poprzez kolorowe malowanie, zdobienie czy nakładanie różnych struktur.
W trakcie trwania zajęć będziemy czerpać inspirację z prac wielkich malarzy takich jak: Vincent Van Gogha, Nikifor Krynicki, Yayoi Kusama czy Pablo Picasso.

 

Przedział wiekowy

5-7 lat

7-12 lat

Koszt

Pełna cena 150,00 zł

Cena ze zniżką 135,00 zł (zniżka dla posiadaczy karty Dużej Rodziny lub Karty Warszawiaka)

Wpłata do

pierwszych zajęć w danym miesiącu

Czas trwania

Październik 2021 – Czerwiec 2022

Termin

środy, 14:00-15:00 dla grupy 7-12 lat

środy, 15:15-16:15 dla grupy 5-7 lat

Miejsce Szkoła Podstawowa nr 364, ul. Andriollego 1

sala 022, poziom: -1

Kontakt

Ilona Sawicka
ilona.sawicka@bemowskie.pl, 507 191 238 w godz. 10:00 ? 15:00 od poniedziałku do piątku.
W przypadku braku kontaktu prosimy o sms /mail ? oddzwonimy lub odpiszemy

Instruktor

Iwona Kalaman

Urodziłam się, mieszkam, pracuję i tworzę w Warszawie.

Jestem malarką intuicyjną. Ukończyłam kursy Vedic Art i uczęszczałam na Akademię Sztuk Pięknych w Warszawie.

Realizację swojej pasji malarskiej rozpoczęłam ponad półtora roku temu. Niedługo po tym jak zaczęłam przelewać moją pasję na płótno, zostałam zaproszona do zaprezentowania moich prac na dwóch wernisażach w Warszawie. Niektóre moje prace są aktualnie wystawione w Van Gogh Gallery w Madrycie, która prezentowała je na Międzynarodowych Targach Sztuki w Monaco.

Jestem autorką wielu inicjatyw i tworzenia warsztatów z malarstwa intuicyjnego dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych oraz osób z niepełnosprawnościami. Ich realizacja to niezwykle wspaniałe doświadczenie.

Moje życie to nieustające wielowymiarowe tworzenie drobnych marzeń i idei, które definiuję i wyrażam również na płótnie.

Kocham kolory i życie w kolorach. Moje obrazy to wibrujący taniec kolorów, które przedstawiają chwilę pasji tworzenia.

 

DZIECI W WIEKU PRZEDSZKOLNYM, UCZNIOWIE SZKÓŁ PODSTAWOWYCH
Szkoła Podstawowa nr 364, ul. Andriollego 1

sala 022, poziom: -1

Ikona telefonu