Plastyczne wariacje on-line

Zdjęcie Plastyczne wariacje on-line
UCZNIOWIE SZKÓŁ PODSTAWOWYCH
on-line

Zajęcia mają formę warsztatów, poświęconych zapoznaniu się z różnymi aspektami amatorskiej twórczości. Program obejmuje m.in. podstawy decoupage, kolorowanie akwarelowe, tworzenie kolaży i fotolaży, podstawy malowania farbami na szkle, zabawę gliną samoschnącą czy tzw. zimną porcelaną, paper mache itp., tworzenie ciekawych przedmiotów dekoracyjnych.
Program zajęć nie ma wyręczać lub zastępować zajęć tematycznych, na których uczestnicy mogą doskonalić zdobywane umiejętności, ma raczej dać możliwość poznania wielu środków wyrazu artystycznego, aby w przyszłości uczestnicy mogli poświęcić się rozwojowi wybranego hobby plastycznego. Obejmuje zapoznanie dzieci z procesem twórczym rozwijającym wyobraźnię, obejmującym zarówno tradycyjne materiały plastyczne, jak też materiały pochodzące z recyklingu, prace bazujące na surowcach naturalnych (nasiona, ziarna, gałązki, liście).
Dzięki ukończeniu w 2018 roku kursu, zakończonego otrzymaniem certyfikatu, instruktorka, p. Elżbieta Bisch, może wprowadzać do programu zajęć także elementy arteterapii, dążąc do stworzenia na zajęciach atmosfery nie tylko twórczej, ale także relaksującej i wyciszającej.

Celem prowadzącej zajęcia jest przede wszystkim dostarczenie przyjemności, radości tworzenia, inspiracji do dalszych twórczych poszukiwań, a zarazem wsparcie rozwoju psychomotorycznego dzieci, rozwijanie sprawności rąk, naukę precyzji działania, cierpliwości, umiejętności planowania pracy. Z wielką uważnością stara się rozwijać w dzieciach poczucie wartości własnego pomysłu, twórczy indywidualizm, a zarazem poszanowanie cudzej wizji.

Materiały potrzebne do zajęć będą do odbioru jeden raz w miesiącu w Bemowskim Centrum Kultury, ul. Górczewska 201.
Dla uczestników z odległych dzielnic Warszawy oraz z innych miast Polski dostępna jest opcja wysyłki kurierem za pobraniem.

Przykłady prac:


Podsumowanie warsztatów „Idzie wiosna radosna”


Girlanda


Cztery pory roku – akryl


Kolaż


Zakładki


Gołąbek pokoju

Dzisiaj, 1 marca, zaczęliśmy z moimi Uczestniczkami i Uczestnikiem Plastycznych wariacji od Picassa. A dokładniej od jego gołąbka pokoju, narysowanego w Polsce w 1961 roku, gdy na świecie nie było nie tylko dzieci z moich zajęć, ale nawet Rodziców tych dzieci. Dziś moje plastyczne dzieci otoczyły gołębia barwami Ukrainy.

Komentarz rodzica: „Dziękuję za ten element związany z Ukrainą. Dzieci wiedzą że dzieję się coś strasznego, ale trudno im to zrozumieć. Takie elementy pozwalają im zrozumieć, że każdy gest wsparcia jest ważny.”

Akwarele


Gipsowe miseczki


Koło wspomnień


Białe i czarne


Akwarele – kwiaty


Kaszubska skrzyneczka


Filcowy kolaż


Kwiaty akwarela na akwareli


Decoupage – świeczniki


Akwarele: krajobraz, lilie wodne na motywach Moneta


Barwy Ziemi – totem


Świąteczne kartki


Choinki


Mandala zero waste


Kartka na Dzień Babci i Dzień Dziadka


Serce na Walentynki


Litera


Prace z zajęć w ferie zimowe 2022

 

Przedział wiekowy

7-12 lat

Koszt

Pełna cena – 120,00 zł miesięcznie 
Cena ze zniżką – 108,00 zł miesięcznie (zniżka dla posiadaczy Karty Dużej Rodziny lub Karty Warszawiaka)

wszystkie potrzebne materiały w cenie zajęć

Wpłata do

pierwszych zajęć w danym miesiącu

Czas trwania

wtorki, godz. 18:00-19:30

Termin

Październik 2021 – Czerwiec 2022

Miejsce on-line
Kontakt

Ilona Sawicka, ilona.sawicka@bemowskie.pl, 507 191 238 w godz. 10:00 ? 15:00 od poniedziałku do piątku. W przypadku braku kontaktu prosimy o sms /mail ? oddzwonimy lub odpiszemy

Instruktor

Elżbieta BischElżbieta Bisch
Z wykształcenia dziennikarka. Certyfikowana animatorka kultury, instruktorka harcerska, od 2010 roku instruktorka prowadząca zajęcia plastyczne w Bemowskim Centrum Kultury. Pasjonuje się fotografią, zajmuje się ceramiką i malarstwem intuicyjnym, lubi scrapbooking i decoupage, interesuje się szeroko pojętymi sztukami wizualnymi, zwłaszcza skierowanymi do dzieci i młodzieży. Poświęca dużo czasu na czytanie książek, samokształcenie w zakresie sztuk plastycznych oraz arteterapii. Mieszka na Bemowie, z trzema kotami oraz rodziną.

UCZNIOWIE SZKÓŁ PODSTAWOWYCH
on-line
Ikona telefonu