Plastyczny miszmasz

Zdjęcie Plastyczny miszmasz
DZIECI W WIEKU PRZEDSZKOLNYM, UCZNIOWIE SZKÓŁ PODSTAWOWYCH
Szkoła Podstawowa nr 82, ul. Górczewska 201

Program zajęć obejmuje zapoznanie dzieci z procesem twórczym rozwijającym wyobraźnię, obejmującym zarówno tradycyjne materiały plastyczne, jak też materiały pochodzące z recyklingu, prace bazujące na surowcach naturalnych (nasiona, ziarna, gałązki, liście), tworzenie kolaży, drobnych przedmiotów ozdobnych i użytkowych, zabawę masą solną, kolorowanki, wycinanki, proste origami w zakresie umiejętności dzieci w wieku 8-10 lat. Wprowadzamy do programu zajęć także elementy arteterapii, dążąc do stworzenia na zajęciach atmosfery nie tylko twórczej, ale także relaksującej i wyciszającej.
Celem zajęć jest przede wszystkim dostarczenie przyjemności, radości tworzenia, inspiracji do dalszych twórczych poszukiwań, a zarazem wsparcie rozwoju psychomotorycznego dzieci, rozwijanie sprawności rąk, naukę precyzji działania, cierpliwości, umiejętności planowania pracy. Staramy się rozwijać w dzieciach poczucie wartości własnego pomysłu, twórczy indywidualizm, a zarazem poszanowanie cudzej wizji. Poprzez prace wykonywane wspólnie rozwijają się także umiejętności współdziałania w grupie.

RAMOWY PROGRAM ZAJĘĆ

  1. Cykl – uczestnicy zapoznawani są z twórcami oraz stylami sztuk wizualnych (malarstwo, rzeźba, folklor). Dzieci wykonują prace związane z tematem wykorzystując rozmaite techniki (akwarela, suche pastele, kredki, węgiel, akryl, tłuste pastele, wycinanka).
  2. Decoupage – dostosowane do umiejętności i wieku uczestników metody zdobienia przedmiotów, także w połączeniu z technikami przestrzennymi (papier mache, masa solna, glina).
  3. Łączenie technik – cykl poszerzający wyobraźnię: kolaże, fotokolaże.
  4. Miseczkomania – tworzenie przestrzennych form użytkowych przy wykorzystaniu różnych technik (papier mache, masa solna, gips, glina)
  5. Sztuka użytkowa, dekoracje i upominki (przestrzenne) z wykorzystaniem koralików, sznurków, włóczki, piórek itp.
  6. Recykling i upcykling – cykl ma na celu wykształcenie w dzieciach umiejętności dostrzegania w przedmiotach codziennego użytku materiału do wykorzystania w pracach plastycznych.
  7. Biżuteria – z papier mache, z gazet, z gipsu.
  8. Mozaiki – wycinanki, kredki, farby; zabawa kolorem, kontrastem i geometrią.

Przedział wiekowy

Grupa 1 poranna: 6-10 lat
Grupa 2 środa: 8-12 lat

Koszt

Pełna cena – 80,00 zł miesięcznie
Cena ze zniżką – 72,00 zł miesięcznie

Czas trwania

Grupa 1 poranna: 9:00-10:30
Grupa 2 środa: 15:00-16:30

Termin

Wrzesień 2020 gr.1
Październik 2020 gr.2

Miejsce Szkoła Podstawowa nr 82, ul. Górczewska 201
Kontakt

Ilona Sawicka
ilona.sawicka@bemowskie.pl, 507 191 238 w godz. 10:00 – 15:00 od poniedziałku do piątku
w przypadku braku kontaktu prosimy o sms /mail – oddzwonimy lub odpiszemy

Instruktor

Elżbieta BischElżbieta Bisch
Z wykształcenia dziennikarka. Certyfikowana animatorka kultury, instruktorka harcerska, od 2010 roku instruktorka prowadząca zajęcia plastyczne w Bemowskim Centrum Kultury. Pasjonuje się fotografią, zajmuje się ceramiką i malarstwem intuicyjnym, lubi scrapbooking i decoupage, interesuje się szeroko pojętymi sztukami wizualnymi, zwłaszcza skierowanymi do dzieci i młodzieży. Poświęca dużo czasu na czytanie książek, samokształcenie w zakresie sztuk plastycznych oraz arteterapii. Mieszka na Bemowie, z dwoma kotami oraz rodziną.

DZIECI W WIEKU PRZEDSZKOLNYM, UCZNIOWIE SZKÓŁ PODSTAWOWYCH
Szkoła Podstawowa nr 82, ul. Górczewska 201
Ikona telefonu