Rysunek i szkic ołówkiem – edycja wakacyjna

UCZNIOWIE SZKÓŁ PODSTAWOWYCH, GIMNAZJALIŚCI, LICEALIŚCI I STUDENCI, DOROŚLI, SENIORZY
ul. Powstańców Śląskich 44

Zajęcia z rysunku rozwijają wyobraźnię i uczą myślenia przestrzennego. Skierowane są do wszystkich, którzy chcą pogłębić swoje umiejętności lub po prostu nauczyć się rysować. Podczas wakacyjnej edycji Uczestnicy kursu zmierzą się z kilkoma zagadnieniami. Punktem wyjścia będzie krótkie wprowadzenie do zajęć, rozpoczynając od poznania zasad perspektywy, sposobów cieniowania, modyfikowania kreski oraz jej zagęszczenia, a także cieniowania. Charakterystyka technik, narzędzi rysunkowych oraz głównych problemów plastycznych takich jak kreska, walor czy światłocień, to tylko nieliczne z zagadnień poznanych podczas kursu. Ponadto kursanci poznają tajniki kilku technik rysunkowych niezbędnych do tworzenia studium martwej natury, przedmiotów, brył, postaci czy pejzażu miejskiego. Będzie także możliwość zmierzenia się z rysunkiem szkła czy tkanin zamkniętych w martwej naturze. Przewidywana jest także nauka perspektywy cienia zarówno w świetle sztucznym, jak i naturalnym. Kurs zakończy się na sposobie nakładania światłocienia i waloru w rysunku. Każdy uczestnik zajęć wyjdzie zatem z w pełni skończonym rysunkiem martwej natury oraz własnymi notatkami i szkicami pomocniczymi, które wykona podczas trwania kursu.

Pomimo grupowego charakteru, każde zajęcia prowadzone są w sposób bardzo indywidualny, umożliwiający każdemu uczestnikowi osiągnięcie zaplanowanych przez niego rezultatów.

Koszt

Bez zniżki: 150 zł
Ze zniżką: 135 zł

Wpłata do

rozpoczęcia zajęć

Czas trwania

29.07 – 01.08.2019 (edycja wakacyjna to miesiąc nauki zamknięty w jednym tygodniu zajęć – 4 dni po 2 godziny)

Termin

Grupa I – zajęcia dla dzieci i młodzieży w wieku 10-15 lat w godzinach 15:30-17:30
Grupa II – zajęcia dla dorosłych, seniorów oraz młodzieży powyżej 16 lat w godzinach 17:45-19:45

Miejsce ul. Powstańców Śląskich 44
Kontakt

Ewa Świetlik, ewa.swietlik@bemowskie.pl, 506 878 882
w godz. 10:00 – 15:00 od poniedziałku do piątku
w przypadku braku kontaktu prosimy o sms /mail – oddzwonimy lub odpiszemy

Instruktor

Wioleta Braunsejs – instruktor rysunku

Swoją przygodę z rysunkiem rozpoczęła od najmłodszych lat pod okiem swego wuja i jednocześnie znanego artysty plastyka – Norberta Hansa, dzięki czemu towarzyszył jej on od zawsze. Już w wieku 11 lat została laureatką ogólnopolskiego konkursu. Ponadto w latach 2010-2012 pogłębiała swoją naukę u mgr inż. arch. Piotra Gawłowskiego, który nauczył ją architektonicznego podejścia do rysunku. Od kilku lat prowadzi różnego rodzaju warsztaty rysunkowe oraz zajęcia indywidualne. Na swoim koncie ma wiele wystaw, zarówno indywidualnych, jak i grupowych w różnych miastach Polski, m.in. w Warszawie, Chełmnie czy Łodzi. Charakteryzuje ją indywidualne podejście do każdego ucznia oraz maksymalne wykorzystanie posiadanych przez niego umiejętności.

UCZNIOWIE SZKÓŁ PODSTAWOWYCH, GIMNAZJALIŚCI, LICEALIŚCI I STUDENCI, DOROŚLI, SENIORZY
ul. Powstańców Śląskich 44
Ikona telefonu

Wpisanie się do newslettera jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na otrzymywanie informacji o ofercie zajęć i wydarzeń kulturalnych Bemowskiego Centrum Kultury w Dzielnicy Bemowo m. st. Warszawy, zwanego dalej BCK drogą elektroniczną na podany przeze mnie adres e-mail zgodnie z ustawą z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (tj. Dz. U. z 2016 r. poz. 1030). Jednocześnie wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Bemowskie Centrum Kultury w Dzielnicy Bemowo m. st. Warszawy z siedzibą w Warszawie (01-459) przy ulicy Górczewskiej 201, które jest Administratorem podanych przeze mnie danych osobowych w celu otrzymywanie informacji o ofercie zajęć i wydarzeń kulturalnych BCK. Ponadto BCK informuje:Dane podane przez Pana/Panią będą przechowywane do czasu wycofania zgody. Posiada Pan/Pani prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania (sprostowania), usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.Posiada Pan/Pani prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania. Posiada Pan/Pani prawo do przenoszenia danych. Posiada Pan/Pani prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.W razie pytań związanych z przetwarzaniem danych osobowych zachęcamy do kontaktu z wyznaczonym przez Administratora Inspektorem Ochrony Danych (IOD) pod adresem: ochronadanych@bemowskie.pl Podane przez Pana/Panią dane osobowe będą przekazywane w celu obsługi newslettera upoważnionym pracownikom Administratora i firmie FreshMail Sp. z o. o. z siedzibą w Krakowie (31-406) przy ulicy 29 listopada 155 c; NIP: 6751496393, Regon 123040091, KRS 0000497051 . Pana/Pani dane nie podlegają zautomatyzowanym decyzjom (dane nie są profilowane). Podanie BCK danych osobowych jest dobrowolne lecz niezbędne do otrzymywanie informacji o ofercie zajęć i wydarzeń kulturalnych BCK.Podstawa prawna: Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) (Dz. Urz. UE L 119 z 4.05.2016, z późn. zm.) stosowane od 25 maja 2018 roku.

FreshMail.pl