Tygodniowe warsztaty dla dorosłych z rysunku i szkicu ołówkiem – edycja wakacyjna

Zdjęcie Tygodniowe warsztaty dla dorosłych z rysunku i szkicu ołówkiem – edycja wakacyjna
LICEALIŚCI I STUDENCI, DOROŚLI, SENIORZY
ul. Powstańców Śląskich 44

Zajęcia z rysunku rozwijają wyobraźnię i uczą myślenia przestrzennego. Skierowane są do wszystkich, którzy chcą pogłębić swoje umiejętności lub po prostu nauczyć się rysować. Podczas wakacyjnej edycji Uczestnicy kursu zmierzą się z kilkoma zagadnieniami. Punktem wyjścia będzie krótkie wprowadzenie do zajęć, rozpoczynając od poznania zasad perspektywy, sposobów cieniowania, modyfikowania kreski oraz jej zagęszczenia, a także cieniowania. Charakterystyka technik, narzędzi rysunkowych oraz głównych problemów plastycznych takich jak kreska, walor czy światłocień, to tylko nieliczne z zagadnień poznanych podczas kursu. Ponadto kursanci poznają tajniki kilku technik rysunkowych niezbędnych do tworzenia studium martwej natury, przedmiotów, brył, postaci czy pejzażu miejskiego. Będzie także możliwość zmierzenia się z rysunkiem szkła czy tkanin zamkniętych w martwej naturze. Przewidywana jest także nauka perspektywy cienia zarówno w świetle sztucznym, jak i naturalnym. Kurs zakończy się na sposobie nakładania światłocienia i waloru w rysunku. Każdy uczestnik zajęć wyjdzie zatem z w pełni skończonym rysunkiem martwej natury oraz własnymi notatkami i szkicami pomocniczymi, które wykona podczas trwania kursu.

Pomimo grupowego charakteru, każde zajęcia prowadzone są w sposób bardzo indywidualny, umożliwiający każdemu uczestnikowi osiągnięcie zaplanowanych przez niego rezultatów.

Przedział wiekowy

od 16 lat

Koszt

120 zł lub 108 zł ze zniżką (za 4 warsztaty)

Czas trwania

Gr. 1 – 27, 28, 29, 30 lipca
Gr. 2 – 24, 25, 26, 27 sierpnia

Termin

godz. 15:30-16:30

Miejsce ul. Powstańców Śląskich 44
Kontakt

Ewa Świetlik
ewa.swietlik@bemowskie.pl, 506 878 882
w godz. 10:00 – 15:00 od poniedziałku do piątku
w przypadku braku kontaktu prosimy o sms /mail – oddzwonimy lub odpiszemy

Instruktor

Wioleta Braunsejs – instruktor rysunku
Swoją przygodę z rysunkiem rozpoczęła od najmłodszych lat pod okiem swego wuja i jednocześnie znanego artysty plastyka – Norberta Hansa, dzięki czemu towarzyszył jej on od zawsze. Już w wieku 11 lat została laureatką ogólnopolskiego konkursu. Ponadto w latach 2010-2012 pogłębiała swoją naukę u mgr inż. arch. Piotra Gawłowskiego, który nauczył ją architektonicznego podejścia do rysunku. Od kilku lat prowadzi różnego rodzaju warsztaty rysunkowe oraz zajęcia indywidualne. Na swoim koncie ma wiele wystaw, zarówno indywidualnych, jak i grupowych w różnych miastach Polski, m.in. w Warszawie, Chełmnie czy Łodzi. Charakteryzuje ją indywidualne podejście do każdego ucznia oraz maksymalne wykorzystanie posiadanych przez niego umiejętności.

LICEALIŚCI I STUDENCI, DOROŚLI, SENIORZY
ul. Powstańców Śląskich 44
Ikona telefonu