Warsztaty ekologiczne

Zdjęcie Warsztaty ekologiczne
UCZNIOWIE SZKÓŁ PODSTAWOWYCH, LICEALIŚCI I STUDENCI, DOROŚLI, SENIORZY
Szkoła Podstawowa nr 82, ul. Górczewska 201

Warsztaty ekologiczne mają za zadanie przybliżyć ich uczestnikom nie tylko samo pojęcie ekologii, ale przede wszystkim szeroko rozumiane zagadnienia związane z ochroną środowiska i zachowaniami nacechowanymi troską o naturę. Zajęcia mają charakter praktyczny, gdzie teoria stanowi jedynie tło.

Zapraszamy do skorzystania z oferty dedykowanej miłośnikom przyrody. Warsztaty ekologiczne mają za zadanie przybliżyć ich uczestnikom nie tylko samo pojęcie ekologii, ale przede wszystkim szeroko rozumiane zagadnienia związane z ochroną środowiska i zachowaniami nacechowanymi troską o naturę. Zajęcia mają charakter praktyczny, gdzie teoria stanowi jedynie tło. Wiemy, jak zachęcić dzieci do wspólnych rozmów o przyrodzie. Nasze warsztaty ekologiczne to przede wszystkim ćwiczenia, znakomicie angażujące każdego malucha do poznawania fascynującego świata roślin.

Wszyscy uczestnicy warsztatów mają za zadanie wykonanie tzw. bomby ekologicznej składającej się z gliny, torfu lub ziemi i dużej ilości nasion jak najbardziej różnorodnych roślin. Opowiadamy o tych roślinach, ich cechach i znaczeniu dla środowiska. Wyjaśniamy uczestnikom zajęć, do czego dawniej służyły bomby nasienne i jak należy wykorzystać je współcześnie oraz jak o nie dbać. Dokładnie odpowiadamy na pytania, aby dzieci lepiej zrozumiały istotę ich stosowania. Zapewniamy kompleksową organizację zajęć. Dostarczamy niezbędne materiały z myślą o wszystkich uczestnikach. Dbamy również o odpowiednie nakrycia na stołach, mając na uwadze czystość stanowiska pracy. Nasi wykwalifikowani animatorzy wiedzą, w jaki sposób zaangażować każdego młodego miłośnika przyrody do wspólnej aktywności. Możliwość wykonania kilku różnych bomb ekologicznych na pewno będzie źródłem ogromnej satysfakcji.

Przedział wiekowy

6+

Koszt

Bez zniżki 130 zł
Ze zniżką 117 zł

Termin

12.09.2020

Miejsce Szkoła Podstawowa nr 82, ul. Górczewska 201
Kontakt

Katarzyna Kolanowska
Tel. 798 991 785
katarzyna.kolanowska@bemowskie.pl

  • w przypadku braku kontaktu prosimy o sms/mail
UCZNIOWIE SZKÓŁ PODSTAWOWYCH, LICEALIŚCI I STUDENCI, DOROŚLI, SENIORZY
Szkoła Podstawowa nr 82, ul. Górczewska 201
Ikona telefonu