Warsztaty fusingu – SZKŁO NA GORĄCO

Zdjęcie Warsztaty fusingu – SZKŁO NA GORĄCO
UCZNIOWIE SZKÓŁ PODSTAWOWYCH, LICEALIŚCI I STUDENCI, DOROŚLI, SENIORZY
Szkoła Podstawowa nr 82, ul. Górczewska 201

sala 004

Wiecie, że można pognieść szkło, nie tłukąc go jednocześnie?
Jak, ze zbitej szyby ze starego okna, zrobić miseczkę na ulubione płatki lub misę na owoce?
Znamy na to sposoby i zdradzimy je Wam na warsztatach SZKŁO NA GORĄCO!
W trakcie dwóch spotkań, trwających po 1,5 godz., opowiemy Wam o technice fusingu, czyli o stapianiu i gięciu szkła pod wpływem temperatury przekraczającej 800 st.C., zobaczycie też jak wygląda płynące jak miód i rozgrzane do czerwoności szkło. Będzie to okazja do nauczenia się cięcia, łamania i dekorowania szkła. Na każdych zajęciach stworzymy własne niepowtarzalne naczynia: talerzyki lub miseczki oraz świeczniki, dekoracyjne obrazki albo zawieszki okienne.

Dzień I
Zaczniemy od zapoznania się zasadami bezpiecznej pracy ze szkłem. Zapoznamy się z techniką fusingu i kolejnymi etapami przygotowania projektów do wypału. Zobaczycie w przyspieszonym tempie jak wygląda sam wypał w naszym piecu, jak szkło łączy się ze sobą i wygina pod wpływem temperatury. Pokażemy też przykładowe przedmioty jakie można wykonać ze szkła w technice fusingu.
Pierwszego dnia warsztatów każdy uczestnik wykona własny talerz, talerzyk śniadaniowy, miseczkę lub inne naczynie. Opowiemy dokładnie o gięciu szkła i potrzebnych do tego formach, a także o możliwych sposobach dekoracji i zdobienia szkła.
Będziecie mieli do dyspozycji całą gamę kolorystyczną farb oraz pudrów i fryt, za pomocą których stworzycie niepowtarzalne, mieniące się kolorami przedmioty. Przygotowane projekty zabierzemy do naszej pracowni, gdzie przeprowadzimy wypał. Wtopienie barwników w masę szkła zapewni ich trwałość, i umożliwi użycie naczyń do kontaktu z żywnością a także mycie w zmywarkach.

Dzień II
Kolejne zajęcia to czas na naukę wstępnej obróbki szkła czyli cięcia prostych linii i łuków, łamania i zatępiania szkiełek. Zdobyte umiejętności wykorzystamy do stworzenia tabliczek ściennych z nr. własnego mieszkania/domu, lub obrazków, które po zawieszeniu w oknie stworzą efekty kolorystyczne niczym średniowieczne witraże. Z różnobarwnych szkiełek ułożymy cyfry, dekoracyjne motywy, pejzaże, portrety lub figury ulubionych postaci. Będzie to też czas na konsultację i realizację przedmiotów dekoracyjnych wg. własnego pomysłu.
Przygotowane projekty po każdych zajęciach zabezpieczymy i zabierzemy do naszej pracowni, gdzie przeprowadzimy wypały. W umówiony dzień będą gotowe do odbioru przez uczestników.

Przedział wiekowy

grupy dziecięce 9-13 lat
grupy dla dorosłych od 14 lat

Koszt

Bez zniżki – 160 zł
Ze zniżką – 144 zł

Czas trwania

I warsztat – 10-11.10.2020
II warsztat – 24-25.10.2020

Miejsce Szkoła Podstawowa nr 82, ul. Górczewska 201

sala 004

Kontakt

Katarzyna Kolanowska
Tel. 798 991 785
katarzyna.kolanowska@bemowskie.pl

w przypadku braku kontaktu prosimy o sms/mail

UCZNIOWIE SZKÓŁ PODSTAWOWYCH, LICEALIŚCI I STUDENCI, DOROŚLI, SENIORZY
Szkoła Podstawowa nr 82, ul. Górczewska 201

sala 004

Ikona telefonu