Zabawa sztuką

Zdjęcie Zabawa sztuką
UCZNIOWIE SZKÓŁ PODSTAWOWYCH
Szkoła Podstawowa nr 82, ul. Górczewska 201

Program zajęć obejmuje zapoznanie dzieci z kreatywnym procesem rozwijającym wyobraźnię, obejmującym zarówno tradycyjne materiały plastyczne, jak też materiały pochodzące z recyklingu. Program kierowany jest dla dzieci w wieku szkolnym chętnych do uczestnictwa w dodatkowych zajęciach plastycznych.
Treści zagadnień to pojęcia dotyczące elementów formy plastycznej. Poszerzają one wiedzę dziecka. W czasie zajęć uczestnik doświadcza możliwości zastosowania różnych technik i narzędzi, projektuje własną działalność twórczą. Poznaje możliwość wykorzystania materiałów znajdujących się w najbliższym otoczeniu w domu, ogrodzie, parku. Proponowana różnorodność technik ma umożliwić dziecku wybór najbardziej atrakcyjnej i dostarczającej radosnych przeżyć. Tematy zadań związane są z zainteresowaniami i możliwościami dzieci. Przyswajanie wiadomości o sztuce ma charakter zabawowy.
Celem zajęć jest przede wszystkim wspomaganie rozwoju osobowościowego i emocjonalnego dzieci (przezwyciężanie własnej nieśmiałości, kompleksów i braku pewności siebie, wzmacnianie poczucia własnej wartości, zaspakajanie potrzeby uznania, kształtowanie samodzielności, poczucia odpowiedzialności, dyscypliny i wytrwałości w pracy), wykształcenie potrzeby i nawyku włączenia sztuki we własne życie przez obecność w muzeach, galeriach, a także przez możliwość kontaktu ze sztuką we własnym środowisku (reprodukcje, albumy);
Program autorski Instruktora.

 

Przedział wiekowy

7-10 lat

Koszt

Pełna cena – 100,00 zł miesięcznie
Cena ze zniżką – 90,00 zł miesięcznie (zniżka dla posiadaczy Karty Dużej Rodziny lub Karty Warszawiaka)

 

Materiały w cenie zajęć

Wpłata do

pierwszych zajęć w danym miesiącu

Czas trwania

wrzesień 2021 – czerwiec 2022

Termin

Gr. 1 wtorki, godz. 17:15-18:45
Gr. 2 środy, godz. 14:30-16:00

Miejsce Szkoła Podstawowa nr 82, ul. Górczewska 201
Kontakt

Ilona Sawicka, ilona.sawicka@bemowskie.pl, 507 191 238 w godz. 10:00 ? 15:00 od poniedziałku do piątku.
W przypadku braku kontaktu prosimy o sms /mail ? oddzwonimy lub odpiszemy

Instruktor

Witam serdecznie nazywam się Ilona Wdowiak?Zelent od kilku lat jestem instruktorem warsztatów plastycznych w Bemowskim Centrum Kultury, gdzie prowadzę ?Plastyczny galimatias? i ?Zabawa sztuką?. Program warsztatów dostosowuję do możliwości i umiejętności uczestników, zaletą moich warsztatów jest praca różnymi technikami plastycznymi (mixmedia, malowanie: na szkle, po różnych fakturach, sznurkiem czy balonem, decoupage, szycie, frotaż, scrapbooking, aż po obrazy tworzone stemplami itd.) dlatego każdy może znaleźć coś dla siebie, a przyswajanie wiadomości z zakresu historii sztuki jest w formie zabawy. Ponadto podczas warsztatów są kilu minutowe przerwy na zabawy integracyjne, które sprawiają wiele radości uczestnikom i są integralną częścią moich zajęć.

UCZNIOWIE SZKÓŁ PODSTAWOWYCH
Szkoła Podstawowa nr 82, ul. Górczewska 201
Ikona telefonu