Zakamarki sztuki

Zdjęcie Zakamarki sztuki
UCZNIOWIE SZKÓŁ PODSTAWOWYCH
Szkoła Podstawowa nr 82, ul. Górczewska 201

galeria II piętro

Na zajęciach plastycznych „Zakamarki sztuki” dzieci poznają nowe techniki plastyczne, ale będą również udoskonalać, te które już stosowały. W zajęciach mogą brać udział dzieci bez względu na umiejętności i wiadomości o sztuce.
Prowadzący wprowadza dzieci w dany temat i inspiruje do stworzenia pracy. Podczas zajęć instruktor skupia się na indywidualnym rozwoju dziecka poprzez dobór tematów i środków dydaktycznych dla każdego dziecka. Kładzie nacisk na uświadomienie dzieciom, jak ważna jest sztuka w życiu człowieka. Instruktor raz w miesiącu opowie uczestnikom
o artyście (malarzu, rzeźbiarzu bądź architekcie). Dzieci będą poznawały dzieła malarzy i rzeźbiarzy z różnych epok – od malowideł jaskiniowych po sztukę współczesną. W podróży przez niesamowitą historię sztuki dzieci poznają malarzy, którzy inspirowali całe pokolenia – Vincenta van Gogha, Fridę Kahlo, Pabla Picassa czy innych. Będą miały również okazję obserwować piękno, które przez wieki tworzyli artyści. Dzieci stworzą pracę inspirowaną dziełem danego artysty. Podczas zajęć dzieci nauczą się nazywać kolory, łączyć je oraz tworzyć.
Tematyka poszczególnych zajęć związana będzie z porami roku, świętami, kultywowaniem tradycji ludowej oraz poznawaniem obyczajów panujących na różnych kontynentach.

Przedział wiekowy

7-13 lat

Koszt

80 zł miesięcznie
72 zł ze zniżką

Czas trwania

od września 2020

Termin

Gr. 1 poniedziałki, godz. 15:00-16:30
Gr. 2 poniedziałki, godz. 18:30-20:00
Gr. 3 piątki, godz. 15:00-16:30
Gr. 4 piątki, godz. 18:30-20:00

Miejsce Szkoła Podstawowa nr 82, ul. Górczewska 201

galeria II piętro

Kontakt

Ilona Sawicka, ilona.sawicka@bemowskie.pl, 507 191 238
w godz. 10:00 – 15:00 od poniedziałku do piątku
w przypadku braku kontaktu prosimy o sms /mail – oddzwonimy lub odpiszemy

Instruktor

Ewelina Grala

UCZNIOWIE SZKÓŁ PODSTAWOWYCH
Szkoła Podstawowa nr 82, ul. Górczewska 201

galeria II piętro

Ikona telefonu