Zmiana klimatu w Bemowskim Centrum Kultury

Po sukcesie inauguracyjnego koncertu zespołu Jazzgot zapraszamy na kolejny występ z cyklu Zmiana klimatu! 15 maja zagra dla Was rock’n’rollowo-bluesowa grupa shama. W ich utworach można usłyszeć wpływy zarówno The Beatles i Michaela Jacksona, jak Billie Eilish i Maca DeMarco.

Seria o nazwie Zmiana Klimatu to podróż po nowe brzmienia – w stronę różnych gatunków muzycznych! To głos młodego pokolenia, przepełnionego energią, ale też niepokojem, troską o planetę i niepokornymi tekstami komentującymi rzeczywistość. Koncerty te są transmitowane na żywo (na fan page’u i YouTube Bemowskiego Centrum Kultury) oraz otwierane, w miarę możliwości, na kameralne grono słuchaczy. Całemu cyklowi towarzyszy zbiórka na rzecz działań wodnych Polskiej Akcji Humanitarnej.

Wirtualny wstęp na koncerty jest darmowy i nieograniczony. Zachęcamy do organizowania kameralnych spotkań w domach!

shama | rock’n’roll, blues | 15 maja o 19:00 | transmisja koncertu on-line (facebook + youtube BCK)

Zespół shama to zżyta ekipa z Warszawy. Razem tworzą muzykę i spędzają wolny czas. Połączyła ich miłość do bluesa i rocka z lat 60-tych. W swojej twórczości stawiają na przekaz, jakość i szacunek do słuchaczy, dlatego nie idą na łatwiznę. Cały czas się rozwijają i szukają kolejnych inspiracji. Wśród fanów shamy utarło się powiedzenie „im nowsze, tym nowsze”, co oznacza, że nie pozostają obojętni na światowe trendy. W ich utworach równie dobrze usłyszeć można wpływy The Beatles co Billie Eilish. Czasem Michaela Jacksona, ale też The Black Keys, czy Maca DeMarco.

Mimo krótkiego stażu mogą już pochwalić się niezłymi sukcesami: pierwsze miejsce na siódmej edycji konkursu Stage4YOU, występ na Juwenaliach UW w 2019 r., seria klubowych koncertów w Warszawie oraz koncert na dużej scenie Areny Gliwice. Najnowszy singiel shamy pt. „kwiaty” ukazał się w ramach akcji FONOBO Pitcher prowadzonej przez wytwórnię FONOBO Label.

shama – Słonie (Official Audio) – YouTube

 

 

25.03.2021
Ikona telefonu