3275 kg Orchestra ? Koncert specjalny – trzy projekty autorskie


3275 kg Orchestra zaprezentuje trzy, autorskie projekty kompozytorskie, które przygotowywaliśmy w 2016 i 2017 roku. Zapraszamy!!!

Projekt ?Powidoki/Portrety Ygor Przebindowski
Projekt ? Orientoscope ? Tadeusz Czechak
Projekt ? Connections ? Daniel Polkowski

Projekt ?Powidoki/Porterty? Ygora Przebindowskiego.
Autorskie kompozycje, muzyka filmowo – baśniowa, napisana specjalnie na „3275 kg Orchestra”. Muzyka poszukująca swojego scenariusza filmowego…
Akustyczne instrumenty, nastrojowe tematy, mieszanka jazzu i klasyki. Inspiracją do napisania muzyki, stały się portrety wybitnych twórców kultury XX wieku. To osobiste odwołania, podroż w głąb siebie, tęsknota w pamięci, powidoki, muzyczna refleksja.
A wszystko zaaranżowane na „3275 kg Orchestra” , która nadaje tej muzyce wyjątkowy klimat i nastrojowość.

Projekt ” Orientoscope”- Tadeusza Czechaka, autorski program inspirowany szeroko pojętą kulturą Bliskiego Wschodu. Kompozycje, których podstawą jest orientalna melodyka i rytmika , o charakterze zarówno refleksyjnym jak tanecznym, mieszają się z europejską harmonią i formami muzycznymi. Ideą było stworzenie muzyki i zespołu, w którym wykonawcy wywodzący się z rożnych tradycji muzycznych wymieniają swoje doświadczenia i wzajemnie się inspirują.

Projekt ?Connections? – to debiut saksofonisty Daniela Polkowskiego w roli lidera orkiestry. Kompozycje napisane specjalnie na ten projekt to połączenia na różnych muzycznych płaszczyznach. Mnóstwo tu dialogów między instrumentami, polifonii, zaskakujących zmian tempa. Pytania nie pozostają bez odpowiedzi, a improwizacja uzupełnia synkopowane tematy. Wibrafon spełnia rolę klamry, łączącej brzmienie orkiestry. To muzyka do nie powstałego jeszcze obrazu.

3275 kg Orchestra to grupa młodych kreatywnych twórców, eksperymentatorów, doświadczonych profesjonalistów i szalonych pasjonatów muzyki. To energetyczne połączenie młodości i doświadczenia, abstrakcji i konstruktywnego działania. W orkiestrze spotkali się artyści wywodzący się z różnych, pozornie odległych artystycznych światów, tutaj jednak współdziałających w pełnej harmonii, realizując wspólne idee. Na muzyczny charakter, brzmienie i kierunek działania orkiestry, ogromny wpływ mają doświadczenia wszystkich muzyków i kompozytorów tworzących zespół oraz ich fascynacja muzyką etniczną, jazz’em w wielu jego odmianach, muzyką eksperymentalną, klasyczną, współczesną kameralistyką i muzyką filmową.

Skład orkiestry:
Tadeusz Czechak- lutnia oud , gitara, Daniel Polkowski ? saksofon tenorowy, Anna Maria Matuszewska – flet poprzeczny, Daria Wolicka – flet poprzeczny, Małgorzata Pałubska- skzypce, Nelly Gutowska ? skrzypce, Justyna Janiszewska- altówka, Małgorzata Duź-wiolonczela, Anna Głażewska- fortepian, Igor Przebindowski- akordeon, Kat, Instrumenty klawiszowe, Adam Rozenman – inst.perkusyjne, Sebastian Freyberg – inst.perkusyjne, Mateusz Bartosiewicz perkusja, Jerzy Szczerbakow – gitara basowa, Bartek Łazarski- kontrabas, Maciej Trifonidis ? dyrektor orkiestry, Krzysztof Politowski ? realizacja dźwięku.

3275 kg Orchestra powstała przy Bemowskim Centrum Kultury, będącym jednocześnie ?matecznikiem”, jak i impresariatem zespołu.

 


Udostępnij:

Nasi partnerzy

Zapisz się na newsletter

i bądź na bieżąco!