Aktualności

30.08.2023

Relacja wideo z turnieju szachowego 19-20 sierpnia

zwiń
24.07.2023

Konkurs VECTOR ART AWARD

VECTOR ART AWARD to konkurs promujący najlepsze prace artystyczne, które mają odpowiedzieć na rokrocznie wybierane Słowo Roku Vector+. Ze wszystkich nadesłanych projektów Jury wybierze 10 najlepszych prac, które zaprezentowane zostaną na wystawie w budynku Vector+. W kolejnym kroku społeczność biurowca zagłosuje na swojego faworyta. Zwycięzca otrzyma nagrodę pieniężną w wysokości 5 000 PLN.

„3. edycja VECTOR ART AWARD”

Rok 2023 przynosi wizję lepszego jutra oraz nadzieję na stopniowy powrót do „normalności”. Liczymy, że z odwagą wejdziemy razem w kolejny rozdział, któremu towarzyszyć będą tylko pozytywne emocje. Jest to również czas tworzenia społeczności, okazując sobie wzajemne wsparcie oraz ciesząc się z nadchodzących planów i osiąganych sukcesów. Kontynuujemy zatem cykliczne wydarzenie artystyczne, którego motywem przewodnim jest słowo.”

Tegoroczne słowo wybrane przez najemców budynku Vector+ to „EMOCJE”.

Link do strony konkursowej: https://www.vectorplus.com.pl/vaa/

zwiń
03.07.2023

Laureatki konkursów

W XXI Mazowieckim Festiwalu Dziecięcej i Młodzieżowej Twórczości Artystycznej ASTERIADA uczennica Alicja Fryczyńska, zdobyła III miejsce, natomiast w DZIELNICOWYM KONKURSIE MAM TALENT uczennice Alicja Fryczyńska i Marta Karwat zdobyły wyróżnienia.

Dumną instruktorką jest Izabela Białecka.

Obu dziewczynkom serdecznie gratulujemy!

zwiń
27.06.2023

Spacerownik bemowski

zwiń
02.06.2023

Informacja

W związku z długim weekendem w dniu 9 czerwca 2023 r. Bemowskie Centrum Kultury oraz Miejsce Aktywności Lokalnej „Dwa Jelonki” będą nieczynne.

zwiń
23.05.2023

Europejski Dzień Sąsiada (26 maja)

zwiń
10.05.2023

Międzynarodowa Federacja Lotnicza FAI ogłosiła wyniki tegorocznego Konkursu Młodych Artystów FAI – 2023 o temacie: „Sporty lotnicze i środowisko”

Będąc partnerem AEROKLUBU POLSKIEGO i organizatorem edycji polskiej tego konkursu plastycznego z wielką radością informujemy, że wśród 9 laureatów Finału Światowego 2023 FAI Young Artists Contest jest aż troje Polaków! To pierwszy taki przypadek w 38-letniej historii konkursu, że Polska zdobywa aż trzy medale FAI. Laureatami reprezentującymi Polskę zostali:

Daria VOLOVNIK (z Aeromodelklubu Artbem) – zdobyła brązowy medal FAI w kategorii Młodzików

Bartosz BĄK (z Aeroklubu Częstochowskiego) – zdobył srebrny medal FAI w kategorii Juniorów oraz

Aleksandra GAŁUS (z AEROSTAT Club) – zdobyła brązowy medal FAI w kategorii Juniorów.

Wszystkim medalistom serdecznie gratulujemy i jednocześnie jesteśmy dumni z wielkiego sukcesu Darii – reprezentantki naszego Aeromodelklubu. Daria namalowała samolot napędzany „zieloną energią”, przelatujący nad słynnymi punktami orientacyjnymi. Jej praca spodobała się członkom międzynarodowego Jury na tyle, że zdobyła brązowy medal w skali Świata. Z prac laureatów dowiadujemy się miedzy innymi jak dzieciaki są świadome zagrożeń dla klimatu i zarazem wskazują na potrzebę przeobrażeń w konstruowaniu samolotów przyszłości.

Przydatny link do informacji źródłowych: https://www.fai.org/news/2023-fai-young-artists-contest-winners?type=node&id=192904

Katalog prac laureatów edycji polskiej 2023: https://bemowskie.pl/konkurs-mlodych-artystow-fai-2023/, w którym publikujemy więcej informacji o laureatach, szkołach do których uczęszczają oraz ich instruktorach.

zwiń
26.04.2023

Majówka

W dniu 2 maja 2023 r. Bemowskie Centrum Kultury będzie czynne w godzinach 8:00-16:00.

zwiń
19.04.2023

Prace uczestników warsztatów plastycznych

W sobotę 1 kwietnia uczestnicy zajęć „Rodzinne malowanie” świętowali urodziny Vincenta van Gogha!!
Powstały fantastyczne prace inspirowane obrazem Gwiaździsta noc.
Uczestnicy – dzieci z rodzicami – tworzyli własne wersje obrazu z tkanin, guzików, cekinów itp.
Tego samego dnia odbyły się też pierwsze zajęcia z cyklu „Twórcze popołudnie”, skierowane do osób dorosłych. Na warsztatach poznaliśmy technikę Mix media.
Wśród zapachu świeżych bułeczek (upieczonych przez jedną z uczestniczek) i kawy oraz przy twórczej rozmowie, powstały wspaniałe serca.
Zapraszamy do obejrzenia galerii prac!
zwiń
19.04.2023

Jakub Muranowicz z Aeromodelklubu Artbem Wicemistrzem Świata Juniorów!

zwiń
poprzednie aktualności
Ikona telefonu
Skip to content