Aktualności

30.06.2022

Podsumowanie „Rodzinne malowanie”

11 czerwca zakończyły się warsztaty z cyklu „Rodzinne malowanie”. W warsztatach uczestniczyły dzieci z dorosłym opiekunem. Cykl składał się z 8 zajęć o różnorodnej tematyce. Poznawaliśmy różne techniki: mix media, decoupage, scrapbooking, robiliśmy kwiaty z krepiny, torby z T-shirtów, czy malowaliśmy wspólną martwą naturę. Powstały wspaniałe prace, które zdobią domy uczestników.

Zajęcia odbywały się pod okiem instruktorki Eweliny Grali.

zwiń
13.06.2022

10 czerwca odbyło się podsumowanie indywidualnych zajęć wokalno-plastycznych

Na scenie Bemowskiego Centrum Kultury wystąpili uczestnicy zajęć wykonując utwór wokalny nawiązujący tematycznie do wykonanej pracy plastycznej, która podczas koncertu wyświetlana była w tle.

Po koncercie, we foyer przed salą widowiskową, odbyło się krótkie spotkanie uczestników i ich rodziców z instruktorką Izabelą Białecką. Można było również obejrzeć na żywo prace plastyczne wyświetlane na ekranie podczas koncertu.

zwiń
10.06.2022

Wernisaż prac plastycznych

22 maja 2022 r. odbył się wernisaż wystawy prezentującej twórczość dzieci, pracujących pod okiem instruktorek Eweliny GRALA oraz Ilony WDOWIAK – ZELENT.

 

Prace stworzone zostały przez dzieci w wieku 5 – 13 lat.

 

Tematyka prac jest zróżnicowana, tworzyliśmy: zachody słońca, abstrakcje, zwierzęta, portrety, elementy architektury i wiele innych.

W czasie zajęć inspirowaliśmy się malarstwem artystów, między innymi: Zofii Stryjeńskiej, Pablo Picasso, Yayoi Kasai, Leonarda da Vinci czy Nikifora.

 

Na zajęciach wykorzystywaliśmy różnorodne techniki: wyklejanki, pastele, kredę, farby, kredki, wykonywaliśmy również prace przestrzenne.

Część prac została wykonana przez dzieci i młodzież w trakcie zajęć on-line.

 

Podczas pracy instruktorki pozostawiają uczestnikom dużą swobodę w interpretacji tematu i wspomagają ich indywidualne talenty.

zwiń
03.06.2022

Nowa Dyrekcja

Od 1-go czerwca Bemowskie Centrum Kultury po miesiącach oczekiwania zyskało nowego pracownika i co najważniejsze Dyrektora wyłonionego w ramach konkursu przeprowadzonego przez m.st. Warszawa.

Nową Dyrektorką jest Pani Magdalena Tomecka – Sadoch, mieszkanka Bemowa i osoba, która od wielu już lat czynnie działa w kulturze i na rzecz mieszkańców naszej dzielnicy.

Jesteśmy przekonani, że wspólna praca na rzecz mieszkańców Bemowa będzie dla wszystkich bardzo owocna i zadowalająca.

zwiń
03.06.2022

Program działania w zakresie bieżącego funkcjonowania i rozwoju Bemowskiego Centrum Kultury w Dzielnicy Bemowo m.st. Warszawy

Plik PDF do pobrania:

zwiń
01.06.2022

Alicja Fryczyńska – laureatka festiwalu

Z dumą ogłaszamy, że III miejsce na XX Mazowieckim Festiwalu Dziecięcej i Młodzieżowej Twórczości Artystycznej ASTERIADA w kategorii piosenka oraz I miejsce w szkolnym konkursie Mam Talent zajęła Alicja Fryczyńska, uczennica klasy I.
Alicja uczęszcza na Indywidualne zajęcia wokalno-plastyczne w Bemowskim Centrum Kultury do p. Izabeli Białeckiej.
Serdecznie gratulujemy!!!

zwiń
15.04.2022

15 kwietnia – urodziny Leonarda da Vinci

Uczestnicy zajęć plastycznych z instruktorką Eweliną Gralą inspirują się pracami mistrzów. Z okazji urodzin Leonarda da Vinci, które obchodzimy 15 kwietnia, dzieci malowały swoją wersję, jednego z najbardziej rozpoznawalnych dzieł artysty, Damę z gronostajem. Niespodzianką dla dzieci była również możliwość wcielenia się w Damę 🙂 Efekty sesji można zobaczyć na zdjęciach.

zwiń
02.03.2022

Помощь в Варшаве

zwiń
02.03.2022

Ogłoszenie w sprawie pomocy Ukrainie

zwiń
01.03.2022

POMOC DLA UKRAINY – ZBIÓRKA DARÓW

Uruchamiamy stały punkt zbiórki darów dla potrzebujących mieszkańców Ukrainy!
Powstańców Śląskich 44 „Dwa Jelonki”
Od poniedziałku do piątku: 8:00 – 20:00
Sobota: 10:00 – 15:00

Zbieramy:

  • artykuły spożywcze z długim terminem ważności (produkty instant, jedzenie w puszkach, suche pieczywo, mleko w proszku, woda w butelkach, kawa, herbata, słodycze, batony energetyczne),
  • kosmetyki, pasty i szczoteczki do zębów, środki do dezynfekcji,
  • leki przeciwbólowe, opatrunki (bandaże i plastry), spraye na rany,
  • podstawowe środki higieniczne (ręczniki papierowe, chusteczki, pieluchy, podpaski),
  • akcesoria dla niemowląt i dzieci (słoiczki dla dzieci, maści na odparzenia pieluszkowe, butelki do mleka, syropy przeciwgorączkowe),
  • niezniszczone i czyste obuwie (w tym dla dzieci),
  • koce, śpiwory.

Nie przyjmujemy darów zniszczonych, niesprawnych, nie nadających się do użycia.
Będziemy na bieżąco aktualizować listę potrzeb.
Wspieramy Ukrainę!

Można również dokonywać wpłat na stronie https://www.siepomaga.pl/pah-ukraina – Polska Akcja Humanitarna al. Solidarności 78A, 00-145 Warszawa

Samorządowa instytucja kultury

zwiń
poprzednie aktualności
Ikona telefonu