Aktualności

23.01.2023

Nabór na realizację Budżetu Obywatelskiego 2023

Poszukujemy osób, firm, organizacji NGO do poprowadzenia zajęć/warsztatów „Bezpłatne warsztaty na Bemowie dla dorosłych, młodzieży i dzieci – potańcówki, kino plenerowe, wymiany książek, koncerty, musical, warsztaty edukacyjne, rozwojowe, artystyczne i inne” w ramach realizacji projektów w 2023 roku z budżetu obywatelskiego.

Link do projektu >>>

Więcej informacji >>>

zwiń
18.01.2023

Bemowski Maraton Pisania Projektów do Budżetu Obywatelskiego

Masz pomysł na ulepszenie przestrzeni? Chcesz mieć wpływ na swoje najbliższe otoczenie? Skorzystaj z pomocy pracowników urzędu i napisz projekt do Budżetu Obywatelskiego!

Pula budżetu na bemowskie projekty, które zostaną zrealizowane w 2024 roku, wynosi niemal 5 mln zł. Limit wartości jednego projektu to 970 856,00 zł. Daje to Wam ogromne możliwości do decydowania o swoim najbliższym otoczeniu! Jeżeli chcesz skorzystać z możliwości jakie daje budżet obywatelski ale potrzebujesz skonsultować swój pomysł, to nasz maraton będzie idealnym rozwiązaniem.

Bemowski Maraton Pisania Projektów do Budżetu Obywatelskiego odbędzie się 21 stycznia w godzinach 12:00-16:00 w Sali Sesji Urzędu Dzielnicy Bemowo przy ul. Powstańców Śląskich 70.

Będziecie mogli skonsultować swój pomysł m.in. z pracownikami merytorycznymi z Wydziałów Ochrony Środowiska, Inwestycji, Kultury, Promocji i Komunikacji Społecznej. Obecni będą również przedstawiciele Biblioteki Bemowo oraz Bemowskiego Centrum Kultury. Maraton daje Wam możliwość poznania innych projektodawców, wymiany doświadczeń oraz zdobycia podpisów na listach poparcia.

Dla chętnych będziemy mieć też niespodziankę! Aby lepiej poznać zasady Budżetu Obywatelskiego na specjalnym stanowisku będziecie mogli zagrać w rodzinną grę planszową – Miasto Zmian. W przystępny sposób przeprowadzi nas ona przez proces twórczy i merytoryczny projektów Budżetu Obywatelskiego!

Jednocześnie zapraszamy do korzystania z pozostałych dyżurów mailowo i telefonicznie, prowadzonych w UD Bemowo:

Zapraszamy!

Autor: Ł. Szczepaniak

zwiń
05.12.2022

Ankieta ewaluacyjna

Cześć! Jesteśmy w trakcie procesu ewaluacji oferty Bemowskiego Centrum Kultury (BCK)

Chcemy sprawdzić, które z naszych zajęć są najbardziej atrakcyjne dla mieszkańców Bemowa oraz które z nich powinny odbywać się w nowej siedzibie przy ul. Rozłogi 18. Może warto wprowadzić coś nowego?
Prosimy o wypełnienie ankiety, będziemy wdzięczni za Wasze opinie https://bemowskie.pl/ankieta-ewaluacyjna/
zwiń
30.06.2022

Podsumowanie „Rodzinne malowanie”

11 czerwca zakończyły się warsztaty z cyklu „Rodzinne malowanie”. W warsztatach uczestniczyły dzieci z dorosłym opiekunem. Cykl składał się z 8 zajęć o różnorodnej tematyce. Poznawaliśmy różne techniki: mix media, decoupage, scrapbooking, robiliśmy kwiaty z krepiny, torby z T-shirtów, czy malowaliśmy wspólną martwą naturę. Powstały wspaniałe prace, które zdobią domy uczestników.

Zajęcia odbywały się pod okiem instruktorki Eweliny Grali.

zwiń
13.06.2022

10 czerwca odbyło się podsumowanie indywidualnych zajęć wokalno-plastycznych

Na scenie Bemowskiego Centrum Kultury wystąpili uczestnicy zajęć wykonując utwór wokalny nawiązujący tematycznie do wykonanej pracy plastycznej, która podczas koncertu wyświetlana była w tle.

Po koncercie, we foyer przed salą widowiskową, odbyło się krótkie spotkanie uczestników i ich rodziców z instruktorką Izabelą Białecką. Można było również obejrzeć na żywo prace plastyczne wyświetlane na ekranie podczas koncertu.

zwiń
10.06.2022

Wernisaż prac plastycznych

22 maja 2022 r. odbył się wernisaż wystawy prezentującej twórczość dzieci, pracujących pod okiem instruktorek Eweliny GRALA oraz Ilony WDOWIAK – ZELENT.

 

Prace stworzone zostały przez dzieci w wieku 5 – 13 lat.

 

Tematyka prac jest zróżnicowana, tworzyliśmy: zachody słońca, abstrakcje, zwierzęta, portrety, elementy architektury i wiele innych.

W czasie zajęć inspirowaliśmy się malarstwem artystów, między innymi: Zofii Stryjeńskiej, Pablo Picasso, Yayoi Kasai, Leonarda da Vinci czy Nikifora.

 

Na zajęciach wykorzystywaliśmy różnorodne techniki: wyklejanki, pastele, kredę, farby, kredki, wykonywaliśmy również prace przestrzenne.

Część prac została wykonana przez dzieci i młodzież w trakcie zajęć on-line.

 

Podczas pracy instruktorki pozostawiają uczestnikom dużą swobodę w interpretacji tematu i wspomagają ich indywidualne talenty.

zwiń
03.06.2022

Nowa Dyrekcja

Od 1-go czerwca Bemowskie Centrum Kultury po miesiącach oczekiwania zyskało nowego pracownika i co najważniejsze Dyrektora wyłonionego w ramach konkursu przeprowadzonego przez m.st. Warszawa.

Nową Dyrektorką jest Pani Magdalena Tomecka – Sadoch, mieszkanka Bemowa i osoba, która od wielu już lat czynnie działa w kulturze i na rzecz mieszkańców naszej dzielnicy.

Jesteśmy przekonani, że wspólna praca na rzecz mieszkańców Bemowa będzie dla wszystkich bardzo owocna i zadowalająca.

zwiń
03.06.2022

Program działania w zakresie bieżącego funkcjonowania i rozwoju Bemowskiego Centrum Kultury w Dzielnicy Bemowo m.st. Warszawy

Plik PDF do pobrania:

zwiń
01.06.2022

Alicja Fryczyńska – laureatka festiwalu

Z dumą ogłaszamy, że III miejsce na XX Mazowieckim Festiwalu Dziecięcej i Młodzieżowej Twórczości Artystycznej ASTERIADA w kategorii piosenka oraz I miejsce w szkolnym konkursie Mam Talent zajęła Alicja Fryczyńska, uczennica klasy I.
Alicja uczęszcza na Indywidualne zajęcia wokalno-plastyczne w Bemowskim Centrum Kultury do p. Izabeli Białeckiej.
Serdecznie gratulujemy!!!

zwiń
15.04.2022

15 kwietnia – urodziny Leonarda da Vinci

Uczestnicy zajęć plastycznych z instruktorką Eweliną Gralą inspirują się pracami mistrzów. Z okazji urodzin Leonarda da Vinci, które obchodzimy 15 kwietnia, dzieci malowały swoją wersję, jednego z najbardziej rozpoznawalnych dzieł artysty, Damę z gronostajem. Niespodzianką dla dzieci była również możliwość wcielenia się w Damę 🙂 Efekty sesji można zobaczyć na zdjęciach.

zwiń
poprzednie aktualności
Ikona telefonu
Skip to content