13.11.2020

Monika Boruc – laureatka festiwalu wokalnego

Z dumą ogłaszamy, że I miejsce w VI Festiwalu Piosenki Patriotycznej „Zapytaj o Polskę” zajęła Monika Boruc, uczennica klasy IV.
Monika uczęszcza na indywidualne zajęcia wokalno-plastyczne w Bemowskim Centrum Kultury do p. Izabeli Białeckiej.

Serdecznie gratulujemy !!!!

Organizator konkursu – Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 82 im. Jana Pawła II w Warszawie

Kategoria – solista klasy IV-VI

 

 

zwiń
29.10.2020

Płatności tylko on-line

Z uwagi na sytuację pandemiczną informujemy, że wszelkie płatności przyjmujemy jedynie drogą elektroniczną, nie ma czynnej kasy.

zwiń
20.10.2020

Komunikat dotyczący funkcjonowania Bemowskiego Centrum Kultury po wprowadzeniu w Warszawie czerwonej strefy

W związku z decyzją wprowadzenia w Warszawie strefy czerwonej w Bemowskim Centrum Kultury liczba osób przebywających na sali koncertowej na ul. Górczewskiej zostaje zmniejszona do 49 osób. W Miejscu Aktywności Lokalnej Dwa Jelonki może przebywać maksymalnie 12 osób wraz z prowadzącymi i obsługą. Podczas wybranych warsztatów praktycznych w tej przestrzeni ilość uczestników i uczestniczek zostaje ograniczona do 7.

W dalszym ciągu na terenie Bemowskiego Centrum Kultury należy zasłaniać usta i nos, utrzymywać dystans oraz dbać o mycie bądź dezynfekowanie dłoni. Ze względu ścisłe limity osób przebywających w pomieszczeniach, niezbędna jest rezerwacja miejsc na wydarzeniach na stronie www.bemowskie.pl/repertuar. Jednocześnie informujemy, że „otwarte wtorki” w Dwóch Jelonkach zostają odwołane na czas obowiązywania czerwonej strefy.

Po wprowadzeniu dodatkowych środków ochronnych, zajęcia stałe odbywają się bez zmian i nie ulegają zawieszeniu. Wybrane działania programowe zostały przeniesione do strefy online bądź przekształcone w tryb hybrydowy. Zachęcamy do śledzenia aktualności na naszych profilach społecznościowych oraz stronie www.bemowskie.pl. Dbajmy o siebie nawzajem! Życzymy wszystkim w nadchodzącym czasie dużo zdrowia!

zwiń
18.09.2020

Bukiet talentów ODWOŁANY

Uwaga!

Teatralny Poranek Bajkowy w najbliższą niedzielę zostaje odwołany. Spektakl „Bukiet talentów” odbędzie się w późniejszym terminie. Osoby, które zakupiły bilety na spektakl, otrzymają zwrot przez system Biletyna. Przepraszamy za zaistniałą sytuację.

 

 

zwiń
12.08.2020

Słuchowisko Teatru Sens

SENIORZY – wielu z nich ciężko było odnaleźć się w nowej covidowej sytuacji, ale też wielu doskonale sobie z tym poradziło. Idealnym przykładem są nasi bemowscy Seniorzy, aktorzy Teatru Sens, działającego w Bemowskim Centrum Kultury. Odizolowani, zamknięci na narodowej kwarantannie, chwycili telefony i dyktafony w dłoń, odkryli w sobie różnorodne postaci i stworzyli słuchowisko o Kopciuszku! Poszło im naprawdę świetnie!

Ilustracje do słuchowiska wykonali najbliźsi milusińscy oraz niektórzy z artystów.

Zapraszamy przed odbiorniki.!

Dobra zabawa gwarantowana!

zwiń
16.07.2020

Zatrudnimy instruktorów

Uwaga! Poszukujemy instruktorów
Jeżeli masz pomysł na ciekawe zajęcia lub warsztaty, zgłoś się do nas. Szukamy ludzi z pasją, którzy chętnie przekażą ją innym.
Przesyłajcie swoje oferty na adres: ewa.swietlik@bemowskie.pl

zwiń
19.06.2020

Powrót do zajęć stacjonarnych i oferta wakacyjna

Szanowni Państwo,
uprzejmie informujemy, że od piątku 19 czerwca 2020 BCK wznawia działalność stacjonarną. Na razie jedynie w czterech lokalizacjach: Amfiteatr, ul. Górczewska 201, ul. Powstańców Śląskich 44 oraz 108A.
Zachęcamy do zapoznania się z naszą nową ofertą, którą na bieżąco aktualizujemy i zapraszamy do zapisów https://bemowskie.pl/oferta-zajec/
Wszelkie informacje na temat bezpieczeństwa związanego z zajęciami podczas epidemii znajdują się na stronie: https://bemowskie.pl/content-dir/uploads/2017/06.pdf

zwiń
01.06.2020

DOMOTWÓRCY – wyniki naboru projektów

Serdecznie dziękujemy za wszystkie projekty, które otrzymaliśmy w ramach programu DOMOTWÓRCY. Dzięki Wam widzimy, jak bogate i różnorodne jest środowisko bemowskich twórców i artystów.

Spośród 16 zgłoszeń Jury wybrało do realizacji dokładnie połowę. Poniżej lista dofinansowanych projektów (kolejność alfabetyczna):

  1. Bajka o piesku – pop-upowe bajki/filmy z Bemowem w tle
  2. Bądź kreatywnie – strona internetowa i wirtualna wystawa fotografii
  3. Bemorymy – nagranie piosenki wraz z teledyskiem o i na Bemowie
  4. Craftywizm – warsztaty tworzenia haftowanych transparentów i wystawa online
  5. Miasto mówi – rysunkowa animacja poklatkowa o wpływie architektury na nasze życie
  6. Motanie – gadanie – warsztaty dla wszystkich dziewczyn i kobiet z tworzenia słowiańskich lalek ludowych
  7. Widoczki – cykl akcji preformatywnych na podstawie bemowskich legend
  8. Wyplecione na Bemowie – cykl landartowych fotografii w bemowskiej naturze i  ich prezentacja w sieci

Gratulujemy Autorkom i Autorom wybranych projektów!
Skontaktujemy się w Wami w celu omówienia szczegółów realizacji.

Zachęcamy do śledzenia profili BCK, Dwóch Jelonków oraz strony www.bemowskie.pl, bo zapowiada się niesamowicie dużo ciekawych (domo)twórczych aktywności! 😊

zwiń
18.05.2020

Anioł Talentu Roku 2020

Otrzymaliśmy wspaniałą wiadomość, że nasza Ilona Sawicka zwyciężyła plebiscyt na Anioła Talentu!

Ilona Sawicka
Pracuje od 2006 roku w Bemowskim Centrum Kultury. Tworzyła pierwsze projekty kulturalne na Bemowie, z których wiele kontynuowanych jest do dziś.
Od lat zaangażowana w sprawy dotyczące niepełnosprawnych, czego dowodem było stworzenie Yes’t Festiwalu. Dziś koordynatorka wielu zajęć i inicjatorka działań w ramach Działu Zajęć w Bemowskim Centrum Kultury.

W imieniu całego zespołu Bemowskiego Centrum Kultury dziękujemy za sympatię i oddane głosy: https://polskatimes.pl/p/kandydat/ilona-sawicka%2C1220161/

zwiń
18.03.2020

Zarządzenie w sprawie wprowadzenia zasad funkcjonowania Bemowskiego Centrum Kultury w czasie zagrożenia epidemiologicznego

zwiń
poprzednie aktualności
Ikona telefonu