Ból i blask


Kino plenerowe

Niezapomniane historie

Wspaniałe obrazy

Cudowna muzyka

Niezapomniane kreacje aktorskie

Nagradzane na wielu festiwalach

Przyjdź, zobacz i podyskutuj przy MALtanie OPS ul. Rozłogi 10

 

?Ból i blask? to arcydzieło (Gazeta Wyborcza), najlepszy i zarazem najbardziej osobisty film hiszpańskiego mistrza od lat (The Hollywood Reporter), najpiękniejsza celebracja miłości (The Playlist). Doskonałe recenzje, łzy wzruszenia i 10-minutowa owacja po seansie ? to tylko kilka reakcji na najnowszy film jednego z najwybitniejszych reżyserów światowego kina, Pedro Almodóvara. Twórca ?Wszystko o mojej matce? i ?Porozmawiaj z nią? opowiada o roli przypadku w naszym życiu, o sile pierwszych fascynacji oraz o tym, co po latach zostaje z relacji ? zwłaszcza miłosnych ? z ważnymi dla nas ludźmi. ?Ból i blask? to również ponowne spotkanie hiszpańskiego reżysera ze swoją wieloletnią filmową muzą, Penélope Cruz, oraz ? przede wszystkim ? z Antonio Banderasem, którego za tę rolę uhonorowano nagrodą dla najlepszego aktora na 72. Festiwalu w Cannes.

Głównym bohaterem filmu jest Salvador Mallo (Banderas), kultowy hiszpański reżyser, który stroni od mediów i usilnie strzeże swojej prywatności. Mężczyzna odnajduje po latach osoby, które wywarły największy wpływ na jego życie, oraz przeżywa na nowo najważniejsze momenty ze swojej przeszłości. Wraca do dzieciństwa, gdy wraz z rodzicami w poszukiwaniu dobrobytu przenieśli się do małego miasteczka. Przywołuje obrazy swojej pierwszej namiętności, pierwszej wielkiej miłości i bólu rozstania. Wspomina spotkanie z kinem, które na lata stało się sensem jego życia. Powracając do najintensywniejszych doświadczeń minionych lat, Salvador odnajduje siłę, by zmierzyć się z teraźniejszością. Czy uda mu się zamknąć niedokończone sprawy z przeszłości, które burzą jego poukładaną codzienność?

?Ból i blask? to najbardziej osobisty spośród wszystkich filmów Almodóvara, a jednocześnie, jak podkreśla światowa krytyka, najlepszy film w jego karierze. Pełne emocji dzieło na miarę ?Osiem i pół? Felliniego, w którym hiszpański reżyser po raz kolejny zachwyca swoją niepowtarzalną wrażliwością wizualną i w kapitalny sposób łączy wielką czułość z poczuciem humoru.

Tytuł oryginalny: Dolor y gloria
Reżyser: Pedro Almodóvar
Kraj produkcji: Hiszpania
Język oryginalny: hiszpański
Gatunek: dramat
Czas trwania: 113 min.

Wydarzenie realizowane w ramach środków z Budżetu Obywatelskiego.

 

W razie niesprzyjających warunków atmosferycznych seans odbędzie się wewnątrz OPS’u, w sali na pierwszym piętrze.

Współogranizator


Udostępnij:

Nasi partnerzy

Zapisz się na newsletter

i bądź na bieżąco!