Dirty Dancing, czyli spotkajmy się porozmawiać o seksualności z kobiecej perspektywy


Dirty Dancing, czyli spotkajmy się porozmawiać o seksualności z kobiecej perspektywy Dirty Dancing to filmowa historia miłości i seksu opowiedziana z kobiecej perspektywy. Przyjrzymy się zdarzeniom w których bierze udział główna bohaterka filmu. Będziemy rozmawiać o tym, że wolne wybory seksualne kobiet nie tylko nie oznaczają końca świata, czym straszy się nas z ambon, gabinetów politycznych i psychologicznych, ale wręcz przeciwnie – są koniecznym elementem lepszego i uczciwszego świata dla nas wszystkich.  Baby, główna bohaterka jest przedstawicielką idei, że jeśli nie pozwolimy aby nasze uczucia stały się kolejną rzeczą, którą można kupować i sprzedawać, wykonamy pierwszy znak oporu wobec krzywdzącego systemu.

Na podstawie filmu porozmawiamy o sprawiedliwości społecznej, co się dzieje, kiedy w życiu i w seksie o prawie do poważnego traktowania decydują wyłącznie pieniądze i związane z nim przywileje. Jaki to ma wpływ na nasze związki, życie i seks. Zastanowimy się kto jest słyszany w społeczeństwie i sypialniach, kto jest traktowany poważnie, a kto zostanie określany jako zero, bez możliwości odbicia się od tej oceny. Historia Baby w filmie Dirty Dancing przeciwstawia się konserwatywnym zasadom ograniczającym kobiety : Główna bohaterka jest aktywna w miłości i w seksie – aktywność nie robi z niej desperatki, ona tworzy swoją historię: przychodzi do mieszkania/domku chłopaka, (po tym, jak ojciec zakazał jej kontaktu z nim) wyznaje mu uczucie, zaprasza do tańca, inicjuje taniec, pocałunki, pieszczoty, seks nie traktuje seksualności jako kobiecej waluty, którą musimy „oszczędzać” żeby wymienić ją na społeczną akceptację, partnera, męża.

Seks to prawo do uczuć i przyjemności na własnych zasadach. Baby jest za prawem kobiet do bezpiecznej i legalnej aborcji. Chodźcie, podyskutujemy o tym, jak wyglądałaby miłość i seks, gdyby światem rządziły mądre kobiety.

Spotkanie poprowadzi Joanna Keszka, pisarka książek o seksie, ekspertka w dziedzinie kobiecej seksualności, aktywistka, edukatorka, trenerka kreatywnego seksu, prowadzi stronę Barbarella.pl oraz butik on-line z zdrowymi i praktycznymi gadżetami erotycznymi dla kobiet i dla par www.LoveStore.Barbarella.pl . Autorka najodważniejszej polskiej książki o seksie pt. „Grzeczna to już byłam czyli kobiecy przewodnik po seksie”. Autorka i prowadząca program edukacyjny tv na kanale Planete Szkoła Seksu Joanny Keszka. Autorka ogólnopolskich akcji, programów i warsztatów edukacyjnych dla kobiet takich jak m.in: dla Fundacji Batorego : „Seksualność kobiet bez przemocy: jak odkrywać i walczyć o prawa seksualne kobiet”, przy Kongresie Kobiet Poznań, Warszawa, Bruksela „Jak przeprowadzić własną rewolucję seksualną”.

Warsztaty organizowane z Budżetu Obywatelskiego Babskie Bemowo

Spotkanie dla kobiet powyżej 18 lat.


Udostępnij:

Nasi partnerzy

Zapisz się na newsletter

i bądź na bieżąco!