Bemowskie Centrum Kultury

w Dzielnicy Bemowo m. st. Warszawy
ul. Rozłogi 18, 01-310 Warszawa

www.bemowskie.pl

Adres email: info@bemowskie.pl
Nr telefonu: 798 992 039

Kontakt do inspektora ochrony danych osobowych:

Mariusz Chojnowski
Adres email: ochronadanych@bemowskie.pl

Biuletyn informacji publicznej

Dlaczego czytamy tak mało? Debata


WYDARZENIE TOWARZYSZĄCE PRZEDWIOSENNEJ WYMIANIE KSIĄŻEK.

Badania Biblioteki Narodowej pokazują, że książki czyta dziś zastraszająco niski odsetek zarówno dorosłych, jak i młodych Polaków. Tylko kilkanaście procent naszych rodaków sięga po sześć lub więcej książek rocznie. Na szczęście toczy się na ten temat burzliwa debata, która zatacza coraz szersze kręgi. Poziom czytelnictwa w Polsce wcale nie jest nam obojętny! – pisały redaktorki książki „Szwecja czyta. Polska czyta”.

Podczas rozmowy zastanowimy się nad problemem niskiego poziomu czytelnictwa w Polsce. Porównamy polskie i szwedzkie rozwiązania, wysłuchamy aktywistów miejskich zaanagżowanych w tworzenie programów rozwoju czytelnictwa i opiszemy polski krajobraz rynku wydawniczego oraz główne zadania bibliotek.

W rozmowie udział wezmą Beata Stasińska, współzałożycielka wydawnictwa W.A.B. i współtwórczynię Paktu dla Kultury, Aleksandra Krugły – pomysłodawczyni Biblioteczki Plenerowej na Osiedlu Przyjaźń – i Justyna Czechowska, tłumaczka literatury szwedzkiej. Rozmowę poprowadzi Arkadiusz Gruszczyński.

Partnerem spotkania jest Wydawnictwo Krytyki Politycznej.


Udostępnij:

Nasi partnerzy

Zapisz się na newsletter

i bądź na bieżąco!