Bemowskie Centrum Kultury

w Dzielnicy Bemowo m. st. Warszawy
ul. Rozłogi 18, 01-310 Warszawa

www.bemowskie.pl

Adres email: info@bemowskie.pl
Nr telefonu: 798 992 039

Kontakt do inspektora ochrony danych osobowych:

Mariusz Chojnowski
Adres email: ochronadanych@bemowskie.pl

Biuletyn informacji publicznej

?Dogadajmy się przy Świątecznym Stole?. Kobieca Pełnia Życia ? Agnieszka Sokolnicka


?Dogadajmy się przy Świątecznym Stole? to warsztaty dla kobiet z tajników skutecznego komunikowania się z bliskimi w okresie świątecznym. Przed nami przemiły, magiczny okres. Ale jest to też czas obowiązkowych spotkań, niewygodnych pytań, tematów tabu. Przez to ten cudny czas może przyprawić nas o drżenie, rozdrażnienie, stres. Zmieńmy to!

Wierzę, że poznanie kilku prostych trików może pomóc nam przetrwać ten okres, a nawet przeżyć go w zadowoleniu; no przynajmniej bez nieporozumień i konfliktów. I zamierzam Wam pokazać te sztuczki!

Zapraszam więc na warsztaty, podczas których podzielę się kilkoma przetestowanymi technikami z zakresu skutecznego komunikowania się. Będziecie miały okazję przećwiczyć je na własnej skórze, by potem w warunkach domowych, wzmocnione o praktyczną wiedzę, dbać o przyjazną atmosferę tych Świąt. Oczywiście po Świętach nadal będzie można wdrażać sprawdzone zachowania ?.

 

Jeśli uważacie się za sprawnie komunikujące się, a na myśl o Świątecznym stole leci Wam ślinka, a nie piana z ust, także Was serdecznie zapraszam. Będzie to super okazja, żeby w przyjaznej, kobiecej atmosferze w blasku choinkowych światełek, wymienić się doświadczeniami. Spotkanie będzie bardzo praktyczne, bo tak najszybciej nabywamy wiedzę. Zabierzcie więc dobre nastawienie i gotowość do działania i przybywajcie!

Spotykamy się na żywo!!! Liczba miejsc ograniczona, więc zapisz się już dzisiaj!

Agnieszka Sokolnicka o sobie:

Słynę z ?dogadywania się? ? mój 4 talent Gallupa to zgodność (a pierwszy to naprawianie i bynajmniej nie chodzi o stare krzesła ?). Po kursie z Porozumienia bez przemocy (NVC), który zrobiłam w wczesną wiosną 2021 r., zrozumiałam, jak wiele zależy od moich słów, ich właściwego doboru, od ładunku emocjonalnego, jaki w nie wkładam i od potrzeb, które stoją za słowami i emocjami. Zaczęłam przyglądać się sobie, ale też odbiorcom moich wypowiedzi i odkryłam, że mogę wprowadzić zmiany w relacjach, zmieniając tylko formę komunikowania się ? proste, prawda? A jakże trudne! Dlatego od wielu miesięcy rozwijam się w temacie, czytając książki, np. ?Komunikację bez barier? Beaty Kozyry, inspirując się mądrzejszymi np. Iwoną Majewską-Opiełką, słuchając podkastów, np. ?O Zmierzchu?. Pomaga mi też uczestniczenie w Szkole Treningu i Warsztatu Psychologicznego Intra, zwłaszcza zaliczony trening interpersonalny, trening komunikacyjny oraz trening asertywności. Zależy mi, żeby tym moim małym-wielkim odkryciem zachęcać inne kobiety do wprowadzania drobnych, spokojnych i zgodnych ze sobą zmian, które zakorzenione, poprawią łączność ze światem i z samą sobą. Jest wiele rzeczy, na które na świecie nie mamy wpływu, na szczęście nasz sposób komunikowania się kształtujemy same.

Projekt realizowany jako kontynuacja warsztatów dla kobiet ?Kobieca Pełnia Życia ? Agnieszka Sokolnicka?, wspieranego przez Bemowskie Centrum Kultury w ramach Laboratorium Projektów Górc.

 

 

 


Udostępnij:

Nasi partnerzy

Zapisz się na newsletter

i bądź na bieżąco!