Domowe muzykowanie mistrza Moniuszki


W Roku Stanisława Moniuszki, ogłoszonym w związku z 200-leciem urodzin kompozytora, sięgniemy do jego twórczości i skupimy się na idei domowego muzykowania.

Zapraszamy na koncert muzyki kameralnej ? muzyczną opowieść o życiu twórcy naszej opery narodowej.

Wydarzenie to jest kontynuacją działań, które odbywały się w ubiegłym roku na Boernerowie, w ramach Laboratorium Projektów  Bemowskiego Centrum Kultury i wspieranego przez stowarzyszenie mieszkańców Towarzystwo Boernerowo.

Inicjatorką koncertu jest Waleria Przelaskowska-Rokita ? mieszkanka Boernerowa, a zarazem wokalistka, pianistka i dydaktyk.

W koncercie towarzyszyć jej będą: Małgorzata Rudnicka i Gabriela Machowska.

 

Waleria Przelaskowska-Rokita ? wokalistka, pianistka, nauczycielka muzyki, mieszkanka Boernerowa, absolwentka  wydziałów Wokalno-Aktorskiego i Pedagogiki Muzycznej AMFC. Laureatka Nagrody im. Marceliny Sembrich-Kochańskiej przyznanej przez American Society for Polish Culture.  Od wielu lat pracuje w PSM II st. im. J.Elsnera oraz na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina.

 

Małgorzata Rudnicka ? śpiewaczka, dyrygentka. Absolwentka Akademii Muzycznej im. F. Chopina w Warszawie (Dyrygentura Chóralna) i Akademii Muzycznej im. G. i K. Bacewiczów w Łodzi (Śpiew solowy). Współpracowała z Ministerstwem Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Obecnie prowadzi zajęcia z emisji głosu na Uniwersytecie Muzycznym im. F. Chopina  i śpiewa w Polskiej Operze Królewskiej.

 

Gabriela Machowska ? pianistka, absolwentka Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina oraz Instytutu Muzykologii Uniwersytetu Warszawskiego. Specjalizuje się w repertuarze kameralnym i pieśniowym. Ze szczególnym zainteresowaniem traktuje muzykę mało znanych polskich kompozytorów, w tym głównie Karola Mikulego. Od 2017 roku pracuje na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie.


Udostępnij:

Nasi partnerzy

Zapisz się na newsletter

i bądź na bieżąco!