Dźwięczność vol.3: warsztat ?Głos.Masterclass?/ Emisja i impro


Serdecznie zapraszamy instruktorów i uczestników zajęć muzycznych w Bemowskim Centrum Kultury oraz Domu Kultury Dorożkarnia do udziału w kolejnej edycji wyjątkowego projektu artystycznego!
DARMOWY PROGRAM SZKOLENIOWY ?DŹWIĘCZNOŚĆ? skierowany jest do muzykalnych mieszkańców Bemowa i Mokotowa od 13 do 113 roku życia (szczegółowy opis poniżej).

? Część II:
?GŁOS.MASTERCLASS? ? intensywne szkolenie mające na celu zwiększenie kompetencji wokalnych (emisja głosu i harmonia ? 8h) i wypracowanie otwartości na improwizację wokalną (8h), poprowadzi Magdalena Gajdzica (bio poniżej)
? weekend 7-8.10.2017 | 10:00-18:00
Bemowskie Centrum Kultury, siedziba przy ul. Powstańców Śląskich 44

Warsztaty skierowane są głównie do uczestników i instruktorów zajęć związanych ze śpiewem solowym i zespołowym. Ich celem jest wzbudzenie twórczej ciekawości i otwartości poprzez udoskonalenie technik śpiewu, wokalne eksperymenty i pracę w (z założenia wielopokoleniowej) grupie. Dzięki szkoleniu instruktorzy będą mieli okazję urozmaicić swoje programy nauczania śpiewu, a uczestnicy dostaną nowe narzędzia do samodzielnych ćwiczeń z głosem.

Magdalena Gajdzica ? mentorka znana uczestnikom poprzednich edycji programu ?Dźwięczność?, którym dała się poznać jako wszechstronnie utalentowana praktyczka oraz kreatywna profesjonalistka i twórczyni.
Magda to niegdyś gwiazda festiwali piosenki dziecięcej, a dziś ? wokalistka, instrumentalistka, kompozytorka i pedagog śpiewu. Studiowała flet poprzeczny i wokalistykę jazzową na gdańskiej Akademii Muzycznej, a od 2012 r. współtworzy zespół Enchanted Hunters (na koncie m.in. Grand Prix za muzykę do filmu ?Małe Stłuczki? na prestiżowym Festiwalu Muzyki Filmowej im. Krzysztofa Komedy ? grupa wygrała tam z autorami ścieżek dźwiękowych najbardziej znaczących polskich filmów w roku 2014.)

Udział w warsztatach jest BEZPŁATNY.
Projekt dofinansowany w ramach Warszawskiego Programu Edukacji Kulturalnej / Warszawski Program Edukacji Kulturalnej

Uwaga: ze względu na specyfikę zajęć liczba uczestników szkolenia nie może przekroczyć 15 osób ? decyduje kolejność zgłoszeń.

? ZAPISY prowadzone są do 5. października. Należy wysłać maila (w temacie podać słowo GŁOS) na adres:
projekty@bemowskie.pl
z krótkim opisem swojej aktywności w ramach zajęć muzycznych w BCK lub Dorożkarnii (jestem uczestnikiem / prowadzącym zajęć ?? w??) i uzasadnieniem ? dlaczego chcesz wziąć udział w warsztacie.

? CZY ?DŹWIĘCZNOŚĆ? JEST DLA CIEBIE?

Jesteś uczestnikiem lub instruktorem zajęć muzycznych w Bemowskim Centrum Kultury lub Domu Kultury Dorożkarnia, a do tego:
Śpiewasz? Grasz? Udzielasz się w chórze, grupie śpiewu, orkiestrze młodzieżowej, zespole rockowym? Masz szansę na zdobycie cennej wiedzy na temat tego, jak nagrać i wyprodukować swoje pomysły, udoskonalić technikę śpiewania czy skomponować ciekawy kawałek. Profesjonaliści: pionier nowoczesnej edukacji muzycznej w Polsce oraz artyści ? absolwenci prestiżowych uczelni ? udzielający się w uznanych zespołach, poprowadzą specjalne warsztaty mentoringowe, podczas których sami wymyślicie, nagracie i wyprodukujecie autorski utwór.

Możliwe jest wzięcie udziału we wszystkich modułach projektu DŹWIĘCZNOŚĆ vol.3:
1) KOMPUTEROWA PRODUKCJA I REALIZACJA DŹWIĘKU
Dźwięczność vol.3: warsztat ?Niestraszny komputer?/ Ableton Live
23-24.09.2017 | Dom Kultury Dorożkarnia;
2) ZWIĘKSZENIE KOMPETENCJI WOKALNYCH (emisja głosu i harmonia) i WYPRACOWANIE OTWARTOŚCI NA IMPROWIZACJĘ WOKALNĄ
Dźwięczność vol.3: warsztat ?Głos.Masterclass?/ Emisja i impro
7-8.10.2017 | Bemowskie Centrum Kultury;
3) REALIZACJA SWOJEGO POMYSŁU NA UTWÓR MUZYCZNY:
– moduł wyłącznie dla instruktorów: 21-22.10.2017 | Ladom ? miejsce aktywności Stowarzyszenia Lado ABC,
– moduł dla instruktorów i uczestników: 4-5.11.2017 | Ladom ? miejsce aktywności Stowarzyszenia Lado ABC;
ale każdy ma możliwość wybrania dla siebie tylko jednych, najbardziej interesujących go zajęć.
_________
?Dźwięczność vol. 3? to trzecia edycja programu realizowanego przez Bemowskie Centrum Kultury, który poszerza dziedzinę nieformalnej edukacji muzycznej w kierunku edukacji do twórczości. Pozwala on uczestnikom poznać narzędzia twórcze (przełamanie barier technologicznych), zaplanować proces i poznać siebie w procesie grupowym. Zwiększa też kompetencje wykonawcze w sposób, który angażuje uczestnika, czyniąc go odpowiedzialnym za wytwór (własny lub grupy). Dotychczasowe edycje, zorientowane na tworzenie własnych etiud dźwiękowych czy piosenek, pokazały, że tego rodzaju poszerzanie kompetencji ma realne przełożenie na rozwijanie pasji i pchanie ich w kreatywną, nieraz niezwykle oryginalną stronę.

Szczegółowe informacje nt. kolejnych warsztatów programu „Dźwięczność” vol.3 podamy wkrótce!

Warsztaty organizowane są przez Bemowskie Centrum Kultury i Dom Kultury Dorożkarnia dzięki dofinansowaniu Warszawskiego Programu Edukacji Kulturalnej / Warszawski Program Edukacji Kulturalnej

       


Udostępnij:

Nasi partnerzy

Zapisz się na newsletter

i bądź na bieżąco!