Film ?Halloween? z lektorem Maciejem Gudowskim na żywo


Zapraszamy na seans z lektorem filmu ?Halloween? (1978) z lektorem Maciejem Gudowskim na żywo.

Najbardziej kultowy slasher ever!

Haddonfield w stanie Illinois. W 1963 roku, w noc Halloween zaledwie sześcioletni Michael Myers z zimną krwią morduje swoją siedemnastoletnią siostrę Judith przy użyciu wielkiego kuchennego noża. Chłopiec zostaje wysłany do szpitala psychiatrycznego w Smiths Grove, gdzie przez wiele lat pozostaje pod opieką dziecięcego psychiatry, doktora Sama Loomisa.
Piętnaście lat później, w przeddzień Halloween Michael ucieka ze szpitala i kieruje się do rodzinnego miasta. W ślad za nim rusza jego wieloletni psychiatra, starając się zapobiec kolejnej tragedii.

Carpenter zrealizował dzieło epokowe, mistrzowsko zrealizowane z nie mniej kultową ścieżką dźwiękową, wykazując, że jest nie tylko genialnym reżyserem, lecz także doskonałym muzykiem.
Film doczekał się wielu kontynuacji, a postać Michaela Myersa stała się popkulturową ikoną horroru Halloween. To jeden z najlepszych i najbardziej kultowych horrorów wszech czasów, który w tym roku obchodzi swoje 40-lecie powstania. Film na żywo z lektorem Maciejem Gudowskim.

Film przeczyta na żywo Maciej Gudowski ? polski lektor telewizyjny, radiowy i teatralny. Przez kilkanaście lat prowadził w Polskim Radiu programy, koncerty, czytał wiadomości i zapowiedzi. W 1986 zaczął czytać filmy fabularne. W latach 90. był prezenterem i lektorem ?Teleexpressu?. Czyta zapowiedzi stacji Metra w Warszawie. Na swoim koncie ma tysiące przeczytanych tytułów.

reż. John Carpenter
horror, thriller/ USA/ 1978 / 1h 31min
ograniczenia wiekowe: 16+

Po filmie spotkanie z lektorem Maciejem Gudowskim

Klub dla Miłośników Grozy to cykl wydarzeń realizowanych od sierpnia do grudnia, na których stajemy oko w oko z horrorem, fantastycznymi opowieściami, koszmarami sennymi, wampirami, łowcami potworów a przede wszystkim z dużą dawką emocji i doskonałym kinem przyprawiającym o szybsze bicie serca.

W programie mamy także spotkania z gośćmi specjalnymi, warsztaty, oryginalne wykłady i prelekcje dla widzek i widzów w każdym wieku.
Strasznie zapraszamy!

Kuratorka wydarzenia: Monika Stolat

Organizatorzy:
Bemowskie Centrum Kultury
SPLAT FILM FEST International Fantastic Film Festival
Splat Nights

Projekt jest realizowany ze środków Budżetu Partycypacyjnego.


Udostępnij:

Nasi partnerzy

Zapisz się na newsletter

i bądź na bieżąco!