Bester Quartet ?20?


Zapraszamy na wyjątkowy i niezwykły koncert. Wiosną tego roku mija 20 lat od kiedy polską i światową scenę muzyczną podbiła legendarna formacja Cracow Klezmer Band. Jej twórcą i liderem był wybitny artysta ? kompozytor i wirtuoz akordeonu Jarosław Bester.

Wystarczy wspomnieć, że jako jedyny polski zespół wszystkie swoje płyty CKB nagrywali i wydawali w kultowej wytwórni Tzadik Records Johna Zorna.

Bester Quartet jest nowym obliczem legendy końca lat 90-tych, obliczem intrygującym, barwnym i co by nie mówić znakomitym. Obok Jarosława Bestera aktualny skład kwartetu to: Dawid Lubowicz ? skrzypce, Maciej Adamczyk ? kontrabas oraz multiinstrumentalista Oleg Dyyak, który gra z Besterem od samego początku.

Każdy ich koncert to autentyczna muzyczna magia, wyprawa do świata cudownych dźwięków i brzmień doskonale łączących muzykę klasyczną, etniczną i jazzową. Artyści odważnie i po mistrzowsku otwierają drogę w przestrzeń niepowtarzalnych form instrumentalnych opartych na dojrzałych improwizacjach.

Śmiało można powiedzieć, że Bester Quartet to fenomen na światowej scenie, a z kronikarskiego obowiązku dodać należy, że współpraca ze słynną nowojorską wytwórnią Johna Zorna trwa do chwili obecnej, gdzie dwa ostatnie tytuły pojawiły się już pod nowym szyldem ? BESTER QUARTET !

Program_2_PR_b&w          CJG_logotyp_poziom_biale-tlo    folk24folk


Udostępnij:

Nasi partnerzy

Zapisz się na newsletter

i bądź na bieżąco!