Vołosi


Tworzą autentycznie nowa wartość na europejskiej scenie muzycznej. Pojawili się na Festiwalu polskiego Radia ?Nowa Tradycja? 2010 zasłużenie zdobywając najwyższe laury. Potem już wszystko było oczywiste. Występy na wielu prestiżowych festiwalach, dwie entuzjastycznie przyjęte płyty i dziesiątki niezwykle udanych koncertów.

Styl gry zespołu najprościej można opisać jako gejzer energii płynący z wnętrza ich muzycznych fascynacji, jako poszukiwanie pierwotnej siły, która pcha człowieka ku tworzeniu albo jako niezwykłą dźwiękową zabawę ? improwizację na pograniczu muzycznych światów: tradycji i klasyki.

Istotą i źródłem ich twórczości jest spotkanie ludzi ?świata nut? ze światem ludzi grających ?ze słuchu?.

Po jednej stronie stoją muzycy klasyczni: bracia Krzysztof i Stanisław Lasoniowie – instrumentaliści, którzy zawsze marzyli o improwizacji i ponad wszystko ukochali ludowość wraz z jej spontanicznością i pięknem.

Po drugiej stronie ? wybitni górale; Zbigniew Michałek, Jan Kaczmarzyk i Robert Waszut, którzy brzmią tak, jakby pochodzili z Nowego Orleanu. Mają w sobie to coś co zainspirowało sto lat temu jazzmanów ? prawdę i autentyzm naturalnych emocji. Do zespołu wnoszą raz zadziorną,  kiedy indziej sentymentalną, jedyną i unikalną: karpacko-wołoska nutę.

Każdy koncert formacji ?VOŁOSI? wypełniony jest po brzegi szaloną,  niemal rockową ekspresją i doskonałym połączeniem współczesnego smyczkowego brzmienia z tradycją i jazzowym szaleństwem. Każdy stanowi żywiołową, muzyczna przygodę najwyższej próby!

Program_2_PR_b&w          CJG_logotyp_poziom_biale-tlo    folk24folk


Udostępnij:

Nasi partnerzy

Zapisz się na newsletter

i bądź na bieżąco!