WARSZAWSKIE COMBO TANECZNE


Zespół narodził się spontanicznie – z pasji, poczucia obowiązku wobec tradycji i miłości do starych szlagierów.

Ideą stworzenia  Warszawskiego Comba Tanecznego skutecznie zaraził swoich znajomych muzyk Jan Emil Młynarski, który w Combie objawił się jako bardzo stylowy wokalista. Wraz z przyjaciółmi ? nietuzinkowymi postaciami polskiej sceny muzyki improwizowanej, postanowił ocalić od zapomnienia piękne warszawskie piosenki prezentując je we współczesnym brzmieniu i w aranżacjach bliskich oryginałom.

Jest ich siedmioro i po mistrzowsku grają na akustycznych instrumentach.

Na repertuar Warszawskiego Comba Tanecznego składają się wyszukane przez  Janka Młynarskiego przedwojenne piosenki, które bawiły i wzruszały publiczność na rewiach, dancingach, a także na stołecznych ulicach i podwórkach. Aby poczuć i zrozumieć ten niezwykły klimat, klimat ulicznego grania Warszawskie Combo Taneczne zaczynało od koncertów na skwerach Mokotowa, w zaułkach Pragi i na placach Śródmieścia, grywali na wielu warszawskich zabawach i miejskich potańcówkach.

Przez kilka lat dorobili się świetnego, bardzo ciekawego i różnorodnego repertuaru, dwóch znakomicie przyjętych płyt, nagrody ?Fryderyka? w 2015 i co najważniejsze nieprzebranej rzeszy wiernych fanów.

Wszystkie ich koncerty są absolutnie wyjątkowe, jedyne w swojej spontaniczności i wręcz niezapomniane. To ożywcze spotkanie z przeszłością, tradycją i nowym muzycznym spojrzeniem na cudowny świat warszawskich piosenek.

Program_2_PR_b&w          CJG_logotyp_poziom_biale-tlo    folk24folk

 


Udostępnij:

Nasi partnerzy

Zapisz się na newsletter

i bądź na bieżąco!