Jak uniknąć sieci w Sieci, czyli o cyberbezpieczeństwie słów kilka


Zapraszamy na kolejny wykład kryminalistyczny prowadzony przez Towarzystwo Paragraf 22 w Dwóch Jelonkach! Tematem naszego spotkania tym razem będzie cyberbezpieczeństwo i związana z nim przestępczość w Internecie.

Dowiecie się:

  • jakie są najpowszechniejsze zagrożenia w cyberprzestrzeni i jak mogą one wpłynąć na nasze życie ?w realu??
  • jakie informacje i dane można wyczytać z naszych komputerów, telefonów komórkowych i innych urządzeń?
  • co każdy z nas może zrobić, aby zadbać o prywatność i bezpieczeństwo w cyberprzestrzeni?

Na te i wiele innych pytań odpowiemy podczas najbliższego spotkania poświęconego cyberbezpieczeństwu.

Podczas wykładu zaprezentujemy jakie zagrożenia mogą na nas czekać w Internecie. Powiemy także jakie ślady zostawia każdy z nas podczas codziennego korzystania z Internetu i jak mogą je wykorzystać potencjalni sprawcy. Wskażemy jak w prosty sposób zadbać o bezpieczeństwo i prywatność w sieci, nie posiadając przy tym wykształcenia informatycznego lub technicznego. Oczywiście nie zabraknie również czasu na pytania!

Wykład poprowadzi Piotr Słowiński z Towarzystwa Inicjatyw Prawnych i Kryminalistycznych Paragraf 22.

 

Sylwetka prelegenta:

Piotr Słowiński ? absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego, pasjonat kryminalistyki, w szczególności wykorzystania zdobyczy techniki do zwalczania i popełniania przestępstw oraz cyberprzestępstw. Wolny czas, jeżeli ma, poświęca podróżom małym i dużym oraz filmom i książkom.

 

Projekt realizowany w ramach Budżetu Obywatelskiego 2020 w Warszawie finansowany ze środków Miasta Stołecznego Warszawa. 

Spotkanie odbędzie się w formie webinarium na platformie Zoom. Link do wydarzenia zostanie udostępniony w dniu wydarzenia.

 

Informacja o Partnerze:

Towarzystwo Inicjatyw Prawnych i Kryminalistycznych Paragraf 22 to organizacja zrzeszająca młodych przedstawicieli zawodów prawniczych oraz inne osoby, których praca zawodowa lub zainteresowania związane są z szeroko rozumianymi zagadnieniami prawnymi. Nazwa ?Paragraf 22? w sposób oczywisty nawiązuje do powieści J. Hellera wyśmiewającej mechanizmy społeczne rządzące się logiką absurdu. Również my tropimy prawne niedorzeczności, poddajemy je pod dyskusję, skłaniamy do refleksji i proponujemy rozwiązania mające na celu ich wyeliminowanie.

Członkami Paragrafu 22 są prawnicy i absolwenci innych kierunków studiów, których ? choć wybrali różne ścieżki kariery ? łączy idea dalszego rozwoju własnych umiejętności, poszerzania wiedzy oraz wykorzystywania posiadanego potencjału dla dokonywania zmian w otaczającym świecie. Naszym celem jest przede wszystkim popularyzowanie wiedzy z zakresu prawa, nauk prawnych i kryminalistyki, poszerzanie polskiego dorobku w tym zakresie, jak również podnoszenie świadomości prawnej oraz wspieranie rozwoju społeczeństwa obywatelskiego i upowszechnianie wartości demokratycznych.

Paragraf 22 jest organizacją pożytku publicznego, na którą można wpłacać 1% podatku podając nr KRS: 0000554931


Udostępnij:

Nasi partnerzy

Zapisz się na newsletter

i bądź na bieżąco!