Janusz Prusinowski Kompania – premiera nowej płyty


Zapraszamy na premierowy koncert nowej płyty zespołu Janusz Prusinowski Kompania „Po śladach”!

Janusz Prusinowski Kompania to uczniowie i kontynuatorzy wiejskich muzykantów i śpiewaczek, mistrzów improwizowanych mazurków i oberków, ale równocześnie to także awangardowa formacja o charakterystycznym, trudnym do podrobienia, unikalnym brzmieniu.

Muzykę dopełniają tańcem, trasy koncertowe łączą z prowadzeniem warsztatów, znajomość dawnego muzykanckiego rzemiosła ze współczesną wrażliwością. Na ich repertuar składają się tańce i pieśni z Centralnej Polski, przede wszystkim mazurki ? śpiewane, improwizowane, zawirowane i szalone.

Gdzie tkwi źródło ich wielowarstwowej polirytmii, swobodnej i naturalnej, a zarazem perfekcyjnie precyzyjnej? Skąd pochodzą niezwykłe, czasem egzotyczne melodie, podważające ograniczenia stroju temperowanego? Jaki przekaz zawiera się w dawnych przyśpiewkach i pieśniach? Konsekwentne podążanie za tymi pytaniami dokładnie wytycza ścieżki ich rozwoju.

Kompania występowała w większości krajów Europy, w Azji, Kanadzie i USA, ale przede wszystkim w kraju grając setki koncertów, pokazując bogactwo i siłę polskiej muzyki tradycyjnej.

 

Kurator cyklu Miron Zajfert.


Patroni medialni:

Program_2_PR_b&w          CJG_logotyp_poziom_biale-tlo    folk24folk


Udostępnij:

Nasi partnerzy

Zapisz się na newsletter

i bądź na bieżąco!