Bemowskie Centrum Kultury

w Dzielnicy Bemowo m. st. Warszawy
ul. Rozłogi 18, 01-310 Warszawa

www.bemowskie.pl

Adres email: info@bemowskie.pl
Nr telefonu: 798 992 039

Kontakt do inspektora ochrony danych osobowych:

Mariusz Chojnowski
Adres email: ochronadanych@bemowskie.pl

Biuletyn informacji publicznej

Jazz Jamboree 2018: Kwaśny Deszcz i Dima Gorelik Trio


Zapraszamy na bemowską odsłonę najważniejszego festiwalu jazzowego w Polsce – Jazz Jamboree. 25 października na scenie wystąpią dwa zespoły: młodzi muzycy z Kwaśny Deszcz oraz międzynarodowe trio z Izraela i Węgier Dima Gorelik Trio.

Na wszystkie wydarzenia wstęp wolny.

–> Kwaśny Deszcz
Kacper Krupa – saksofon tenorowy, Piotr Cienkowski – kontrabas, Stanisław Aleksandrowicz – perkusja

Kwaśny deszcz to zespół złożony z przedstawicieli młodej, niezależnej i alternatywnej sceny jazzowej. Trio powstało na początku maja, wyłoniwszy się z poznańskiego sekstetu Anomalia (wszyscy członkowie są także muzykami tej formacji). Zespół oscyluje wokół szeroko pojętego free jazzu spod znaku Ornette’a Coleman’a, europejskiej awangardy oraz współczesnej muzyki poważnej.

–> Dima Gorelik Trio

Projekt „Dima Gorelik Trio”, w skład którego wchodzą gitarzysta, kompozytor, wokalista i perkusjonalista Dima Gorelik, perkusista/gitarzysta Shahar Elnatan oraz perkusista/basista Peter Somos. Proponują wyjątkowe sceniczne widowisko, łączące swobodną jazzową improwizację z elementami muzyki etnicznej nawiązującej do kultury wschodu i muzyki żydowskiej. Tęsknota za poszukiwaniem nowych środków wyrazu sprawia, że każdy koncert tria jest całkowicie odmienny i wyjątkowy.
Dima Gorelik
Izraelski gitarzysta, wokalista i kompozytor ethno-?jazzowy, dwukrotny laureat nagrody The America-?Israel Cultural Foundation, uhonorowany tytułem Outstanding Musician przez Ministerstwo Kultury Izraela. Zaangażowany był w projekty takich artystów jak m.in.: Joey Calderazzo, Erik Truffaz, Trilok Gurtu, Louis Sclavis, Clarence Penn, Gary Husband, Anna Maria Jopek, Yasushi Nakamuro, Brad Terry, Vladiswar Nadishana, David Kuckhermann, Zbigniew Namysłowski, Stanisław Soyka, Aukso, Vishwa Mohan Bhatt, Janusz Muniak, Joszko Broda, Maciej Obara, Maria Pomianowska, Wojciech Waglewski, Grażyna Auguścik i Adam Bałdych.

Shachar Elnatan
Perkusista i gitarzysta , jeden z najoryginalniejszych artystów rozkwitającej sceny jazzowej w Izraelu. Mimo młodego wieku (23 lata) współpracował z wieloma muzykami światowego formatu, jak Avishai Cohen, Ravi Coltrane, Kellylee Evans, Eli Degibri. Coraz częściej można go usłyszeć w Nowym Yorku gdzie nawiązał współpracę z młodą sceną jazzową.

Peter Somos
Peter Somos – węgierski perkusista, pochodzi z Budapesztu, z rodziny muzyków. W wieku 15 lat zaczął grać z czołowymi węgierskimi muzykami, zarówno ze sceny popowej, jak i jazzowej (Nikoletta Szoke, Robert Szakcsi Lakatos, Janos Egri, Laci Gaspar, UP i wielu innych). Później dołączył do zespołu Besh o droM. Po dwóch latach intensywnego koncertowania w Europie i poza nią, po występach na głównych scenach wielu festiwali, rozpoczął studia uniwersyteckie w Rotterdamie w Holandii. Tam miał okazję grać z takimi artystami jak Abel Marcel Calderon, Stefan Lievestro, Amik Guerra, Reinier Baas.


Udostępnij:

Nasi partnerzy

Zapisz się na newsletter

i bądź na bieżąco!