„Julieta” film Pedro Almodovara


ZWASTUN FILMU
https://www.youtube.com/watch?v=xCK3x1tiDpM&feature=youtu.be

Prezentowana w Konkursie Głównym festiwalu w Cannes ?Julieta? Pedro Almodóvara to wielki powrót hiszpańskiego mistrza. W swoim nowym filmie reżyser ?Porozmawiaj z nią? i ?Volver? wraca do rzeczywistości, w której czuje się najlepiej: świata kobiet i ich namiętności.

?Julieta? to trzymająca w napięciu historia matki poszukującej córki, która wiele lat temu zniknęła bez śladu. Opowieść o skrajnych uczuciach, jakie odczuwamy wobec najbliższych i tajemnicach, które przed nimi skrywamy. Filmowa adaptacja opowiadań wyróżnionej literacką Nagrodą Nobla Alice Munro pokazuje, że siłą kina Almodóvara jest niezmiennie wiara w potęgę uczuć i miłości.

Namiętność, śmierć i tęsknota w buzującej kolorami i wzorami pigułce. Almodóvar, jakiego znamy i kochamy. (?) ?Julieta? to triumfalny powrót. Atrakcyjne i świetnie skrojone kino na tematy ostateczne, pełne charakterystycznej werwy, fantazji, witalności, nieco ekscentryczne. Jednocześnie jest w nim coś świeżego: ?Julieta? nie jest już histerycznym, rysowanym grubą kreską melodramatem, a rasowym dramatem. Anna Tatarska, Onet.pl

Film dla widzów od 15 roku życia
Projekt finansowany w ramach budżetu partycypacyjnego m.st. Warszawy.


Udostępnij:

Nasi partnerzy

Zapisz się na newsletter

i bądź na bieżąco!