Bemowskie Centrum Kultury

w Dzielnicy Bemowo m. st. Warszawy
ul. Rozłogi 18, 01-310 Warszawa

www.bemowskie.pl

Adres email: info@bemowskie.pl
Nr telefonu: 798 992 039

Kontakt do inspektora ochrony danych osobowych:

Mariusz Chojnowski
Adres email: ochronadanych@bemowskie.pl

Biuletyn informacji publicznej

Kobieta pełna mocy – warsztaty dla kobiet


Przed nami, Kobietami kolejne spotkania! Tym razem w temacie kobiecej mocy, kobiecych pragnień, kobiecych przyjemności ? cykl 3 warsztatów ?Kobieta pełna mocy?.

Od lat odkrywam swoją kobiecość i zachwycam się kobiecością innych. A im dłużej żyję, tym robi się ciekawiej, mądrzej, pełniej. Po prostu kobieca pełnia życia! To kobiety są moją główną inspiracją, napędem do działania, towarzyszkami moich dobrych i słabych momentów. Przebywam z kobietami w roli przyjaciółki, siostry, koleżanki, znajomej, matki, córki, synowej i stąd czerpię doświadczenie, a także zgłębiam możliwe regularnie uporządkowaną wiedzę o kobiecym świecie. Chcę nas lepiej zrozumieć, lepiej pojąć samą siebie. Teraz chcę się podzielić z Wami tym, czego doświadczam, co pojmuję, co mnie wzmacnia i napędza i co widzę, że sprzyja innym kobietom. I wcale nie chodzi o pęd do doskonałości, do wszechstronności, do świętości. To normalności, wiedza o sobie i refleksyjność oraz duża empatia dla samych siebie decyduje o naszym poczuciu spełnienia i zadowolenia. Wierzę, że my Kobiety, nosimy w sobie ogromną moc, którą same znamy najlepiej i wcale nie potrzebujemy wiele wysiłku, żeby ją uruchomić. Nie musimy się zmieniać, budować na nowo, dostosowywać do zewnętrznych norm, czy przekraczać strefę komfortu, żeby być lepszą wersją siebie.

Na najbliższym spotkaniu przypadającym w sam Dzień Kobiet:

  • Znajdziecie w sobie bezpieczne i twórcze miejsce
  • Dotrzecie do waszego potencjału
  • Odkryjecie, to co w was cenne, wznoszące, budujące
  • Chcę, żebyście ze spotkania wyszły w przekonaniu o własnych zasobach i możliwościach, żebyście mogły budować siebie wzmocnioną, na tyle, na ile macie na to gotowość.

 

Agnieszka Sokolnicka o sobie:

Część z Was zna mnie z uwielbienia do komunikowania się międzyludzkiego. To po cyklu warsztatów dla kobiet pn. ?Dogadajmy się?. Lubię to i praktykuję! Moim kolejnym, może nawet czołowym konikiem, są kobiety. Nie może być inaczej, skoro spotykane od najmłodszych lat na mojej drodze kobiety, totalnie wpływają na moje życie. Począwszy od babci, która się mną opiekowała, poprzez mamę, promotorkę na studiach, pierwszą pracodawczynię, wszystkie moje przyjaciółki, liczne, pomocne współpracowniczki, mądre ekspertki oraz mnóstwo innych wartościowych kobiet, które zwłaszcza ostatnimi czasy, goszczą w moim życiu, dzieląc się sobą. Oprócz tego pogłębiam wiedzę o kobiecości na warsztatach, np. ?Pełnia Kobiecości? z Komalą Amorim. Obserwuję także i inspiruję się mądrymi kobietami w mediach społecznościowych ? Elą Hubner z ?Fajna Baba nie Rdzewieje?, Anią Oka z ?W pewnym wieku? czy ulubioną Kasią Latek-Olaszek z ?Powrót do Kobiecości?. Ciekawostka wszystkie panie były prowadzącymi warsztaty wraz ze mną w ramach Kobiecej Pełni Życia w 2020 i 2021 roku ? pamiętacie? Ogromny to był dla mnie zaszczyt, a do dziś pozostaję miłe wspomnienie i konkretna wiedza. Oczywiście sięgam też po wzmacniającą literaturę kobiecą, a wśród najbardziej wartościowych pozycji są: ?Biegająca z wilkami? autorstwa Clarissa Pinkola Estés ? oj zrewolucjonizowała moje myślenie o kobiecości, ?Własny pokój? Viginii Woolf ? cudna, otwierająca pozycja i pokazująca, że mimo upływu ponad 100 lat kobiety nadal potrzebują własnych pieniędzy i własnego pokoju, żeby komfortowo tworzyć (ja póki co mam kuchnię, ale więcej w niej piszę niż gotuję) oraz z polskiego rynku ?Czuła przewodniczka? Natalii de Barbaro, która pobudziła mnie do bycia ?Życzliwą liderką? ? kiedyś to rozwinę :). Nie zapominam o świecie podkastów, gdzie Marta Niedźwiecka z ?O Zmierzchu? nie schodzi z mojego podium. A to co buduje moją wiedze i doświadczenie w prowadzeniu warsztatów, to uczestnictwo w Szkole Treningu i Warsztatu Psychologicznego Ośrodka Intra. To stamtąd pozyskuję skuteczne, warsztatowe formy przekazywania wiedzy, by dzielić się z wami w najlepszy możliwy, praktyczny sposób.

Projekt SPOTKANIA DLA KOBIET DOJRZAŁYCH I WKRACZAJĄCYCH W DOJRZAŁOŚĆ 40-65  realizowany w ramach Budżetu Obywatelskiego 2022 r. BEZPŁATNE WARSZTATY NA BEMOWIE DLA DOROSŁYCH, MŁODZIEŻY I DZIECI – POTAŃCÓWKI ,KINO PLENEROWE, WYMIANY KSIĄŻEK, KONCERTY, MUSICAL, WARSZTATY EDUKACYJNE, ROZWOJOWE, ARTSTYCZNE I INNE


Udostępnij:

Nasi partnerzy

Zapisz się na newsletter

i bądź na bieżąco!