Kobieta w relacji partnerskiej


Na nadchodzący wiosenny czas przygotowałam dla Was kolejny cykl warsztatów, jakże ważny z naszego kobiecego punktu widzenia: „Kobieta w relacji”.
Wchodzimy w relacje, najróżniejsze, te mega wartościowe, zasilające, rozwijające. Trwamy w relacjach, także tych toksycznych, wypalających. Budujemy relacje osobiste, zawodowe, partnerskie. Mamy jedną, nierozerwalną relacje, najcenniejszą – relację z samą sobą. Zróbmy więc wgląd w nasze relacje, żeby podbić to co ważne i wartościowe i ułożyć, to co wymaga zaopiekowania w naszych relacjach ze sobą, z otoczeniem, z partnerem/ką.

Jestem wielką zwolenniczką poznawania nowych osób, inspirowania się nimi, czerpania z innych mądrości. Uwielbiam także moich ludzi, z którymi jestem blisko od lat, z niektórymi od prawie 30, a którzy mnie wspierają, dopingują, pomagają w najróżniejszych okolicznościach. Jednak najistotniejsze jest dla mnie to, jaka ja jestem, co myślę i mówię o sobie, jak siebie postrzegam, kim jestem dla siebie. Chciałabym, żebyście również mogły spojrzeć na swoje relacje wielowymiarowo, wielowątkowo. Dlatego na trzech kolejnych warsztatach będę chciała pobudzić Was do refleksji nad Waszymi wartościami i przekonaniami, do ustalenia Waszych granic w kontaktach z otoczeniem, do wzmacniania relacji z najbliższymi osobami. Uważam bowiem, że o wartości naszego życia decydują nasze relacje, ich jakość, nie ilość, ich głębia, ich różnorodność.

Z cyklu „Kobieta w relacji” odbędą się 3 warsztaty:
10.05, g.18:00 – „Kobieta w relacji ze sobą”
o Pochylimy się nad wartościami, jak do nich dotrzeć i na nich bazować w codziennym życiu oraz nad przekonaniami, jak je identyfikować, rozbrajać i „uleczać”
o Odnajdziemy w sobie najlepszą przyjaciółkę, która będzie z nami do końca życia 🙂

31.05, g.18:00 – „Kobieta w relacji z otoczeniem”
o Ustalimy, które zewnętrzne okoliczności i osoby z naszego otoczenia nas zasilają, a wobec których potrzebujemy postawić granice
o Znajdziemy swoje miejsce w kontaktach z otoczeniem, by być w jednoczesnej bliskości z sobą samą

• 22.06, g.18:00 – „Kobieta w relacji partnerskiej”
o Przyjrzymy się naszym związkom, jak są zaspokajane nasze potrzeby, a na co jeszcze powinnyśmy zwrócić uwagę, by zadbać o siebie i partnera/kę
o Odkryjemy, jak czerpać przyjemność, radość, szczęście z bycia w związku i jak się dzielić tym samym

 

Agnieszka Sokolnicka o sobie:
Część z Was zna mnie z uwielbienia do komunikowania się międzyludzkiego. Dałam temu dowód podczas warsztatów dla kobiet z cyklu „Dogadajmy się”. Lubię to i praktykuję! Moim kolejnym, może nawet czołowym konikiem, są kobiety. Nie może być inaczej, skoro spotykane od najmłodszych lat na mojej drodze kobiety, totalnie wpływają na moje życie. Począwszy od babci, która się mną opiekowała, poprzez mamę, promotorkę na studiach, pierwszą pracodawczynię, wszystkie moje przyjaciółki, liczne, pomocne współpracowniczki, mądre ekspertki oraz mnóstwo innych wartościowych kobiet, które zwłaszcza ostatnimi czasy, goszczą w moim życiu, dzieląc się sobą. Oprócz tego pogłębiam wiedzę o kobiecości na warsztatach, np. „Pełnia Kobiecości” z Komalą Amorim. Obserwuję także i inspiruję się mądrymi kobietami w mediach społecznościowych – Elą Hubner z ‘Fajna Baba nie Rdzewieje’, Anią Oka z ‘W pewnym wieku’ czy ulubioną Kasią Latek-Olaszek z ‘Powrót do Kobiecości’. Ciekawostka wszystkie panie były prowadzącymi warsztaty wraz ze mną w ramach Kobiecej Pełni Życia w 2020 i 2021 roku – pamiętacie? Ogromny to był dla mnie zaszczyt, a do dziś pozostaję miłe wspomnienie i konkretna wiedza. Oczywiście sięgam też po wzmacniającą literaturę kobiecą, a wśród najbardziej wartościowych pozycji są: „Biegająca z wilkami” autorstwa Clarissa Pinkola Estés – oj zrewolucjonizowała moje myślenie o kobiecości, „Własny pokój” Viginii Woolf – cudna, otwierająca pozycja i pokazująca, że mimo upływu ponad 100 lat kobiety nadal potrzebują własnych pieniędzy i własnego pokoju, żeby komfortowo tworzyć (ja póki co mam kuchnię, ale więcej w niej piszę niż gotuję) oraz z polskiego rynku „Czuła przewodniczka” Natalii de Barbaro, która pobudziła mnie do bycia „Życzliwą liderką” – kiedyś to rozwinę :). Nie zapominam o świecie podkastów, gdzie Marta Niedźwiecka z „O Zmierzchu” nie schodzi z mojego podium. Zasilające duchowo są dla mnie kręgi kobiet z ich głębią i mądrością. A to co buduje moją wiedze i doświadczenie w prowadzeniu warsztatów, to uczestnictwo w Szkole Treningu i Warsztatu Psychologicznego Ośrodka Intra. To stamtąd pozyskuję skuteczne, warsztatowe formy przekazywania wiedzy, by dzielić się z wami w najlepszy możliwy, praktyczny sposób.

Projekt realizowany jako kontynuacja warsztatów dla kobiet „Kobieca Pełnia Życia – Agnieszka Sokolnicka”, wspieranego przez Bemowskie Centrum Kultury w ramach Laboratorium Projektów Górc i finansowany z Budżetu Obywatelskiego.


Udostępnij:

Nasi partnerzy

Zapisz się na newsletter

i bądź na bieżąco!