Koncert: 10 lat RadioJAZZ.FM Kowalski Quartet/ Wasilewski Trio


Drodzy Słuchacze i Przyjaciele RadioJAZZ.FM!

Zapraszamy Was na koncert z okazji naszych 10 urodzin! ??
Organizatorem koncertu jest nasz wydawca Fundacja EuroJAZZ i mecenas Bemowskie Centrum Kultury.

W koncercie wystąpi Andrzej Kowalski Quartet. Gwiazdą wieczoru będzie obchodzące swoje 25 lecie trio Marcina Wasilewskiego. Specjalne wizualizacje na koncert przygotowuje Andrzej Wąsik.

ANDRZEJ KOWALSKI QUARTET
Andrzej Kowalski- gitara, elektronika
Robert Wypasek- saksofon, syntezatory
Jan Wierzbicki- kontrabas, gitara basowa
Adam Wajdzik- perkusja

Andrzej Kowalski Quartet wykonuje przede wszystkim oryginalne kompozycje lidera będące wypadkową jego muzycznych fascynacji. Choć utwory są osadzone w stylistyce jazzowej, słychać w nich elementy innych gatunków takich jak muzyka klasyczna, muzyka elektroniczna, minimalizm czy rock. Andrzej Kowalski Quartet to laureaci programu ?Jazzowy debiut fonograficzny? organizowanego przez Instytut Muzyki i Tańca. W czerwcu 2019 roku ukazał się ich debiutancki album. Mimo krótkiego stażu koncertowali nie tylko w Polsce, ale i na zagranicznych festiwalach jazzowych: Dobro Jazz 2018 w Tulcea w Rumunii oraz Art Jazz 2018 na Ukrainie. Członkowie zespołu mogą poszczycić się nagrodami zarówno zespołowymi, jak i indywidualnymi na ogólnopolskich i międzynarodowych konkursach jazzowych.

MARCIN WASILEWSKI TRIO
Marcin Wasilewski – fortepian
Sławomir Kurkiewicz – kontrabas
Michał Miśkiewicz – perkusja

Świętujący w tym roku 25-lecie istnienia zespół jest niekwestionowaną gwiazdą polskiego jazzu i od lat jest uznawany przez międzynarodowych krytyków za jedną z najwybitniejszych i najbardziej unikalnych formacji jazzowych swojego pokolenia, ciesząc się jednocześnie uznaniem fanów jazzu na całym świecie.
Lider tria, Marcin Wasilewski – pianista i kompozytor, podziwiany przez publiczność za niezwykłą świadomość muzyczną i dbałość o dźwięk oraz ogromny talent w kreowaniu dramaturgii swoich kompozycji, dwukrotnie pojawiał się jako „wschodząca gwiazda” fortepianu w najważniejszym dorocznym plebiscycie międzynarodowych krytyków na świecie – kultowego magazynu Down Beat.
Artyści mający już własny bogaty dorobek płytowy oraz liczne kooperacje z gwiazdami światowego jazzu ? w Trio (Charles Lloyd, Joe Lovano, Nils Petter Molvaer), czy osobno (Branford Marsalis, Jan Garbarek, Manu Katche, Al Foster, Arild Andersen i wielu innych) znajdują się w znakomitej formie muzycznej i we wzrastającym momencie swojej kariery. Dowodzi tego wydany na jesieni zeszłego roku album koncertowy pt. ?Live?, który zebrał znakomite recenzje w Polsce i zagranicą.

Zapraszamy serdecznie!

…………………………………………………..
Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Kultura – Interwencje 2019


Udostępnij:

Nasi partnerzy

Zapisz się na newsletter

i bądź na bieżąco!