KONCERT GWIAZDKOWY


WIELKA MUZYCZNA UCZTA, NAJWIĘKSZE PRZEBOJE W NIEZWYKŁYM POŁĄCZENIU OPERY, POPU I KLASYKI, W WYKONANIU WYJĄTKOWYCH ARTYSTÓW:

ANDREJA MIKULCZYKA, KATARZYNY CZEKANOWSKIEJ z towarzyszeniem ALBA MUSIC TRIO

ANDREI MIKULCHYK – wokalista, muzyk, pedagog, śpiewak operowy z Białorusi z dużym doświadczeniem scenicznym. Uczył się w Liceum Muzycznym w Mołodeczno (Białoruś), był uczniem klas mistrzowskich z Maestro Marco Borroni (Teatr Alla Scala w Mediolanie), z Władysławem Sulimskim (solista Teatru Maryjskiego i Teatru Wielkiego w Moskwie). Aktualnie – uczeń Maestro Paolo De Napoli z Florencji. Uczestnik koncertów i spektakli teatralnych w wielu krajach Europy, współorganizator koncertów i oper.

KATARZYNA CZEKANOWSKA. Śpiewaczka operowa z Tarnopola – mezzosopranistka. W 2005 r. ukończyła Eksperymentalną Szkołę Artystyczną w Tarnopolu (muzyka, teatr, rysunek), następnie (2005–2009) studia licencjackie (wokal). W latach 2010–2012 studiowała muzykologię i dyrygenturę chóralną na Uniwersytecie Pedagogicznym im. W. Hnatiuka w Tarnopolu. W latach 2005–2013 pracowała jako solistka w domu kultury Kolejowy Tarnopol, jednocześnie (2011–2013) jako solistka Galickiej Orkiestry Kameralnej. Od 2013 r. mieszka we Wrocławiu, gdzie założyła zespół muzyki ludowej Śpiewogra oraz współorganizowała chór Psalterion przy kościele greckokatolickim. Jest laureatką międzynarodowych i krajowych konkursów wokalnych, m.in. Grand Prix im. S Kruszelnickiej (Tarnopol, 2008, 2009). Współorganizuje koncerty i festiwale pieśni ukraińskich. Jako aktorka brała udział we Wrocław – Europejska Stolica Kultury 2016. Zwyciężczyni pierwszej nagrody w międzynarodowym konkursie w Cambridge 2023.

https://www.facebook.com/profile.php?id=100001557613371

ALBA MUSIC TRIO https://www.facebook.com/profile.php?id=100089597206117 zostało założone we Wrocławiu przez białoruskich profesjonalnych muzyków-wirtuozów, aby zapewnić publiczności niezapomniany kontakt z arcydziełami sztuki muzycznej i wypełnić świat pięknem, miłością i dobrem. Członkowie zespołu w składzie Darya Yeliseyeva (flet), Eduard Radzwilowicz (wiolonczela), Anastasia Bouria (fortepian) są absolwentami Białoruskiej Państwowej Akademii Muzycznej, laureatami międzynarodowych konkursów muzyki kameralnej z 15-letnim doświadczeniem koncertowym. Po mistrzowsku i z pasją wykonują utwory w różnych stylach. Takie programy jak „Romantyczny wieczór z AlbaMusicTrio”, „Zaproszenie do Tanga”, „Trzy Gracje” w wykonaniu zespołu spotkały się z dużym zainteresowaniem publiczności.

Muzycy charakteryzują swoją twórczość frazą: „Naprawdę kochamy to, co robimy, a nasi słuchacze to czują!”

Facebook AlbaMusicTrio:

https://www.facebook.com/profile.php?id=100089597206117

Youtube AlbaMusicTrio

https://www.youtube.com/@AlbaMusicTrio

DARYA YELISEYEVA. Flecistka, laureatka licznych międzynarodowych konkursów. Absolwentka Białoruskiej Państwowej Akademii Muzycznej w klasie fletu poprzecznego. Darya studiowała także w Paryżu w Konserwatorium Regionalnym w Aubervilliers. Odbyła staż w Międzynarodowej Akademii Letniej w Nicei u profesora Philippe Bernolda z Narodowego Konserwatorium Paryskiego. Przez pięć lat pracowała jako solistka Państwowej Filharmonii Białoruskiej. Zagrała ponad sto koncertów solowych. Obecnie prowadzi działalność pedagogiczną i koncertową.

ANASTASIA BOURIA. Pianistka, laureatka wielu międzynarodowych konkursów, w tym VIII Sztokholmskiego Międzynarodowego Konkursu Muzycznego (2021). Ukończyła studia w Białoruskiej Państwowej Akademii Muzycznej (fortepian solo, kameralistyka, pedagogia). Przez 20 lat pracowała na Katedrze Instrumentów Smyczkowych i 2 lata na Katedrze Kameralistyki Białoruskiej Państwowej Akademii Muzycznej. Studenci jej klasy wielokrotnie stawali się laureatami międzynarodowych konkursów. Autorka transkrypcji kameralno-instrumentalnych. W szczególności na koncercie Państwo usłyszą utwory w jej oryginalnych aranżacjach. Prowadzi w Polsce aktywną działalność pedagogocną i koncertową. Jako performerka i prezenterka zrealizowała ponad 80 projektów.

EDUARD RADZWILOWICZ. Wiolonczelista, laureat Międzynarodowego Konkursu Instrumentalnego im. Jewhena Stankowycza w Kijowie. W czasie naucznia w Mińskim Państwowym College’u brał udział w koncertach Orkiestry Symfonicznej uczelni na terenie województwa Pomorskiego, wystąpił jako solista z towarzyszeniem Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Białoruskiej. W 2019 ukończył studia w Białoruskiej Państwowej Akademii Muzycznej na kursie wiolonczeli i dyrygentury. Brał udział w warsztatach prof. Kiryla Rodzina, Rektora Konserwatorium Petersburskiego prof. Aleksieja Wasiljewa, solistów Gdańskiego trio. Przez pięć lat pracował w Narodowej Akademickiej Koncertowej Orkiestrze Białorusi. W sezonie 2020-2021 zawodnik Mińskiego Kwartetu Smyczkowego. Brał udział w wielu projektach symfonicznych i kameralnych, w których wykonywano muzykę od baroku po Pop. Obecnie jest artystą Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Sudeckiej w Wałbrzychu.


Udostępnij:

Nasi partnerzy

Zapisz się na newsletter

i bądź na bieżąco!