Koncert z potańcówką Folkovo


Międzypokoleniowy amatorski Zespół  wokalny „Folkovo”, pod kierownictwem profesjonalnego muzyka Roberta Lipki powstał w  kwietniu 2022.

Działamy przy wsparciu i opiece BCK jako Grupa otwarta – każdy, kto lubi śpiewać może do nas dołączyć bez egzaminów wstępnych i znajomości nut.
W krótkim czasie grupa amatorów lubiących muzykę i śpiew przekształciła się w zespół wokalny z szerokim repertuarem folkowym.
Mamy za sobą wiele koncertów w sali widowiskowej BCK, w Amfiteatrze Bemowo, domach kombatanta, w MAL- ach. Braliśmy udział w filmie nagrodzonym na wielu festiwalach poza granicami Polski „Zapomniana piosenka”, którego akcja toczy się na Bemowie. Nagraliśmy świąteczny teledysk, występowaliśmy też w innych dzielnicach Warszawy dla Powstańców Warszawskich, organizacji charytatywnych i opiekuńczych, jak też poza Warszawą m.in. w Sulejówku czy Łochowie razem z zespołem instrumentalnym i grupami śpiewaczymi prowadzonymi przez doskonałego kierownika muzycznego Roberta Lipkę.

Nasza dewiza to „piosenka jest dobra na wszystko…”

Różnorodność kultur świata przekazywana poprzez popularne pieśni folkowe prowadzi nas przez uroki życia regionów i środowisk. Pozwala smakować zwyczaje, niesie bagaż emocji i przeżyć.

Wspólne granie i śpiewanie zbliża ludzi, łagodzi obyczaje.

Muzyka jest ponad wszelkimi podziałami.

 

W „Folkovo” śpiewamy z radością i z miłością piosenki oparte na tradycjach ludowych.

Tym wszystkim pragniemy się dzielić z Wami – uczestnikami koncertów.

Koncert finansowany z Budżetu Obywatelskiego 2023.


Udostępnij:

Nasi partnerzy

Zapisz się na newsletter

i bądź na bieżąco!