Koncert zespołu Bastarda


Bastarda to formacja założona przez klarnecistę, improwizatora i kompozytora Pawła Szamburskiego, grają z nim wybitni instrumentaliści ? Tomasz Pokrzywiński na wiolonczeli oraz Michał Górczyński na klarnecie kontrabasowym.

Na pierwszym, wydanym przed dwoma laty, albumie muzycy podjęli wątki pieśni i motetów autorstwa Piotra Wilhelmiego z Grudziądza (1392 ? 1480). Płyta została entuzjastycznie przyjęta zarówno przez publiczność jak i krytykę. Miało to znaczący wpływ na plany Bastardy. Artyści postanowili kontynuować wyprawę w świat muzyki dawnej, dla której wehikułem jest estetyka muzyczna i wrażliwość twórców z XXI wieku.

Ich najnowszy, wydany wiosną tego roku, album ?Ars Moriendi? to kompozytorskie pereły wybrane z dorobku europejskich, renesansowych twórców m.in. Constanza Festy, Josquina des Presa, Guillaume?a Dufała. Niezwykła, elektryzująca muzyka, która opowiada o śmierci, kontempluje przemijanie, towarzyszy ceremonii pogrzebowej. Bastardzie udało się stworzyć dzieło wybitne i zarazem urzekająco piękne, zjawiskową podróż przez ekstremalne emocje człowieka, zawieszone między rozpaczą i nadzieją.

Patroni medialni:

                    


Udostępnij:

Nasi partnerzy

Zapisz się na newsletter

i bądź na bieżąco!