Koncerty Relaksacyjne w Hamakach


Brak wolnych miejsc

5 koncertów akustycznych w hamakach mających na celu zredukowanie wysokiego poziomu stresu związanego z życiem prywatnym, jak również zawodowym oraz zmniejszenie tzw. deficytu natury czyli braku wystarczającego kontaktu z naturą. Hamaki rozwieszone pomiędzy drzewami, dające poczucie oderwania się od ziemi, ale jednocześnie dające bezpośredni kontakt z przyrodą, pozwalają stworzyć idealne warunki do kontemplacji nie tylko natury, ale też muzyki. 
Koncerty odbędą się w Parku Górczewska w każdą środę lipca o godzinie 18:00.

Wykonawcy:

  • Gwidon Cybulski – multiinstrumentalista, wokalista, grający na instrumentach etnicznych takich jak: balafony, ngoni, djembe, konga, tabla, didgeridoo, drumle, gitara i bluesowe harmonijki ustne. Jest założycielem afrobluesowego zespołu Wielbłądy, a także liderem utytyłowanej grupy Gadająca Tykwa. Jest również członkiem i założycielem zespołów Nell Ambientes i radio Samsara. Współpracuje ze stowarzyszeniem opowiadaczy „Studnia O”, tworząc muzyczną oprawę do opowieści i spektakli narratorsko-muzycznych, oraz z Teatrem Remus. W ramach projektu „Chopin na pięciu kontynentach”, wchodzi w skład zespołu Marii Pomianowskiej. Brał udział w spektaklach muzycznych „Akademia Pana Kleksa” Teatru Roma oraz „Chopiniada” pod przewodnictwem Andrzeja Borzyma. 
  • Marcin Olak – gitarzysta, kompozytor, muzyk improwizujący i eksperymentujący, nauczyciel. Gra na gitarach akustycznych i elektrycznych, traktując je w oryginalny sposób. Zazwyczaj gitara w jazzie, jakakolwiek by nie była, funkcjonuje jako instrument linearny. Gitarzyści najczęściej grają kostką, a zatem są w stanie zagrać jednogłosową melodię lub akordy. Marcin Olak – z wykształcenia gitarzysta klasyczny – gra inaczej. Tworzy wielopoziomowe, rozbudowane faktury, wykorzystując możliwości dynamiczne i artykulacyjne instrumentu – tak, jak jest to przyjęte w europejskiej tradycji gitarowej. Dzięki temu możliwości wyrazowe stają się zdecydowanie bliższe temu, czego słuchacze zwykle spodziewają się po fortepianie. Marcin chętnie porusza się na pograniczu różnych stylistyk: między jazzem a muzyką współczesną, między formą zamkniętą a improwizowaną. Koncertuje i nagrywa solo i w zespołach: od formacji free – jazzowych, poprzez orkiestrę symfoniczną, aż do klasycznych zespołów kameralnych. Marcin także aranżuje i komponuje: jest autorem utworów kameralnych, tematów jazzowych i piosenek, nie stroni także od większych form. Marcin występował na licznych festiwalach: Jazz Jamboree, JazzArt, Ad Libitum, Bridges, Fre3 Jazz Days, Warsaw Summer Jazz Days, Warszawska Jesień i wielu innych. Marcin Olak jest także pedagogiem, prowadzi warsztaty dotyczące improwizacji jazzowej i otwartej. Pracował m.in. ze studentami Uniwersytetu Muzycznego im. F. Chopina w Warszawie. Został zaproszony do poprowadzenia lekcji mistrzowskich w Musicollective (Gdańsk, PL), uczył improwizacji podczas Letnich Warsztatów Gitarowych w Krzyżowej i Międzynarodowych Warsztatów Gitarowych w Lanckoronie.W wolnych chwilach Marcin Olak pisuje felietony, które ukazują się na portalu Jazzarium.pl

Wydarzenie organizowane z Budżetu Obywatelskiego.

Bemowskie Centrum kultury

Udostępnij:

Nasi partnerzy

Zapisz się na newsletter

i bądź na bieżąco!