„Kuracjuszki” – transmisja spektaklu na żywo


W ramach obchodów 39. rocznicy wybuchu stanu wojennego na scenie Bemowskiego Centrum Kultury odbędzie się spektakl oparty na rozmowach przeprowadzonych z działaczkami internowanymi w 1981 roku do Gołdapi.  

?Kuracjuszki? to teatralna opowieść o obozie internowania w Gołdapi, mieszczącym się w budynku luksusowego domu wczasowego, w którym podczas stanu wojennego osadzono łącznie ponad 400 kobiet ? opozycjonistek. 

?Kuracjuszki? to także historia kobiet opowiedziana przez kobiety ? aktorkami i autorkami spektaklu są praktyczki teatru, aktywistki, animatorki, które teatr traktują jako sposób na komentowanie i zmianę rzeczywistości. 

Spektakl bez udziału publiczności – transmisja na żywo dostępna na kanałach Bemowskiego Centrum Kultury i Stowarzyszenia Pedagogów Teatru na Facebooku i YouTubie. 

 

scenariusz i reżyseria: Dorota Ogrodzka, Justyna Lipko-Konieczna 

muzyka: Magdalena Sowul 

przestrzeń: Kuba Drzastwa 

ruch sceniczny: Justyna Wielgus 

foto: Alicja Szulc 

prowadzenie bloga i dokumentacja reporterska: Dorota Borodaj 

koordynacja produkcji: Karolina Pluta (Stowarzyszenie Pedagogów Teatru)  

przygotowanie do prowadzenia wywiadów: Justyna Dąbrowska 

występują: Iga DzięgielewskaAnna Maria SadowskaAlicja Brudło, Helena Urbańska, Katarzyna CyglerGrażyna KopećIza Gawęcka, Paulina Jędrzejewska, Iwona Konecka, Barbara Poniatowska, Natalia Leszczyńska. 

produkcja: Stowarzyszenie Pedagogów Teatru 

Więcej informacji o spektaklu na stronie Stowarzyszenia Pedagogów Teatru – www.pedagodzyteatru.org. 

Wydarzenie jest organizowane w ramach projektu ?Teatr społeczny?, realizowanego przez Stowarzyszenie Pedagogów Teatru, współfinansowanego przez m.st. Warszawę. 
 

Partner projektu: Stowarzyszenie Pedagogów Teatru 


Udostępnij:

Nasi partnerzy

Zapisz się na newsletter

i bądź na bieżąco!