Ludowa potańcówka na Osiedlu Przyjaźń


Wieczorową porą w Klubie Karuzela zabrzmi muzyka tradycyjna z centralnej Polski.

Do tańca zagrają:
Maniucha Bikont – śpiew, klarnet, tuba, basy
Piotr Piszczatowski – akordeon, baraban, bębenek
Michał Maziarz – skrzypce, baraban, bębenek

oraz kapela „Nadciśnienie”

Joanna Rzeźnicka – skrzypce

Ula Smykowska – bębenek

Rafał Bieryło – basy

W ruch pójdą oberki, mazurki, polki, fokstroty, tanga oraz walce i inne taneczne melodie z różnych regionów Polski. Między tańczącymi parami pojawiać się będzie Olga Kozieł w charakterze wodzirejki, która poprowadzi korowody oraz wprowadzi pary w wir oberków i polek w elementami zabaw tanecznych.

W towarzystwie muzyki pojawi się śpiew, m.in. w wykonaniu Grupy Śpiewu Tradycyjnego Osiedla Przyjaźń.  Do udziału zapraszamy osoby w każdym wieku!

Muzykanci z rozrzewnieniem wspominają poprzednią wizytę w Karuzeli i ponownie oczekują na liczny i entuzjastyczny odzew ludzkości osiedla Przyjaźń, Bemowa i dzielnic przyległych.

Potańcówce towarzyszyć będzie rękodzieło. Krywulki, frywolitki, zabawki z włóczki i sznurka, recyklingowe ubranka dla kwiatów z pociętych ubrań – będzie je można nie tylko podziwiać, ale też przyjrzeć się, jak powstają, a nawet samemu spróbować swoich sił w szydełkowaniu i wyplataniu. Zadba o to sąsiedzka grupa rękodzieła ?Pleciemy w koło?, ?Kasza? oraz członkinie Grupy Śpiewu Tradycyjnego Osiedla Przyjaźń.

Tradycyjnie już obecne będą Latająca Kawiarenka i Wioska Klubu Mam. Dzięki nim Wasze dzieci spędzą czas w sposób twórczy i ciekawy a Wy będziecie mogli dać się ponieść tańcowi przy żywej muzyce!

Potańcówkę współorganizuje Grupa Śpiewu Tradycyjnego Osiedla Przyjaźń.


Udostępnij:

Nasi partnerzy

Zapisz się na newsletter

i bądź na bieżąco!